Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Wątek: Czas pożegnać Mitsubishi Lancer Evolution

  1. #1
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Czas pożegnać Mitsubishi Lancer Evolution

    Mitsubishi wydawało komunikat prasowy, który nas zasmucił i wzbudził mieszane uczucia. Po 22 latach od debiutu pierwszej generacji, wraz z zakończeniem 2014 roku Lancer Evolution przejdzie do historii. Producent ogłosił zakończenie produkcji X ewolucji, a o Lancerze Evo XI wiemy niewiele. Podobno w przyszłości ma powstać taki model, ale będzie zasilany napędem PHEV (czyli auto elektryczne wspomagane silnikiem spalinowym, tak jak Outlander PHEV). A to już nie to samo.

    Mitsubishi Lancer Evolution to zarówno ikona japońskiej marki jak i rajdów samochodowych. Na przestrzeni 22 lat powstało 10 i pół ewolucji tego kultowego auta. Tę połówkę stanowi Lancer Evo 6.5 Tommi Makinen. Łącznie sprzedano ponad 250 000 sztuk wszystkich generancji – 92 000 w Japonii i 154 000 na pozostałych rynkach.

    Lancer Evolution utrwalił się w naszej świadomości jako pełnokrwista rajdówka i samochód dający mnóstwo frajdy z jazdy. Za kierownicą Mitsubishi Tommi Makinen zdobył cztery tytuły Rajdowego Mistrza Świata WRC (1996-1999). Przez wiele lat Lancer Evo dominował w rajdowej grupie N na wszystkich kontynentach. Ponadto święcił triumfy w wyścigach, zgromadził wokół siebie potężną grupę miłośników i przez lata miał tylko jednego równego sobie konkurenta: Subaru Imprezę STI.

    źródło: http://www.topgear.com.pl/czas-pozeg...zdjecia,3783/1



    Co o tym sądzicie bo jak dla mnie osobiście kończy się pewna era w rynku motoryzacyjnym??



    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imię: Łukasz
    Skąd: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    ale czy taki naped wyjdzie mu na złe ? jak bedzie działał np. w jak najnowszej NSX ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    dokładnie tak jak napisałem na fb, tragedia

    choć generalnie produkcja evo X trwała tyle samo co produkcja evo VI/VII/VIII/IX i aktualnie powinniśmy być na Evo XIV


    cena wszystkich ewolucji podskoczy do góry jak będzie to pewne, że następna będzie mega ciężką krową z baterią w bagażniku jeżeli w ogóle powstanie






    ps. oczywiście jeżeli to prawda, bo artykuł na topgear jest z pierwszego kwietnia

    --- Aktualizacja. Poprzedni post: o 22:56 ---

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    ale czy taki naped wyjdzie mu na złe ? jak bedzie działał np. w jak najnowszej NSX ?
    zobacz tylko, z czego jest zrobiony Lancer a z czego NSX i ile ważą

    nic co zwiększa wagę pojazdu nie jest mile widziane, dlatego Evo VII jest uznawane za fail wśród wszystkich generacji

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  4. #4
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    zobacz tylko, z czego jest zrobiony Lancer a z czego NSX i ile ważą
    A co za problem zrobić Evo z tego samego?


    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    ps. oczywiście jeżeli to prawda, bo artykuł na topgear jest z pierwszego kwietnia
    Poszukałem trochę i gdzieniegdzie natknąłem się na podobną informację, ale nie w materiałach prasowych mitsu...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez sebawo ; 04-04-2014 o 08:52
    where dafuq is my signature...


  5. #5
    友人
    Awatar hwasciur
    Imię: Bartek
    Skąd: Zagłębie
    Posty: 2,314

    Auto: Integra DC5
    Silnik: k20z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Miejmy nadzieje ze będą chcieli przywrócić legendę. Pamiętajcie że Nsx'a tez miało nie być..

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    hwasciuR DC5 k20z1


    EG3 ---> BB8 ---> DC5

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    A co za problem zrobić Evo z tego samego?
    jeżeli bazą nie będzie lancer to nie będzie to już to samo - wszyscy wiemy co się stało ze skyline w generacji R35

    zwłaszcza cenowo

    jeżeli jednak pójdą drogą nissana to ciekawe czy tutaj też po przekroczeniu magicznych 7000rpm na wyświetlaczu licznika zaświeci się magiczne WARRANTY VOID

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  7. #7
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Skąd: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    ps. oczywiście jeżeli to prawda, bo artykuł na topgear jest z pierwszego kwietnia
    też miałem taką samą nadzieję

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    mam coraz gorsze przeczucia co do tego

    http://www.worldcarfans.com/11404047...to-be-a-3000gt

    co prawda chciał bym zobaczyć nowe 3000GT, ale nie za taką cenę




    czyżby szykowało się nowe auto dla snobów jak "Nissan GTR"?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  9. #9
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imię: Mariusz
    Skąd: Wałbrzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cóż, plotki na ten temat krążyły od lat, ale im dłużej przychodziło czekać na konkrety, tym mniejsze nadzieje na Evo XI. Wiadomo, że Mitsubishi nie jest już tą samą marką co w latach 80 i 90. Teraz chcą iść drogą hybrydowych supersamochodów (odnośnie linka powyżej), których popularność to nadal znak zapytania. Jeśli do tego dojdzie, to przynajmniej dobrze, że Mitsubishi ma już doświadczenie w budowie wyścigowych, "elektrycznych" pojazdów.

    Swoją drogą, hybrydowa nowa Honda NSX, podobno nowy Nissan GT-R również będzie hybrydą, hybrydowa "nowa Supra", do tego hybrydowy sportowy samochód Mitsubishi. Szykuje się chyba jakiś nowy rozdział. A co mnie zawsze wku#wia w takich sytuacjach, to cześć fanów "innej" motoryzacji, którzy jak tylko słyszą o hybrydowej np. Hondzie czy Toyocie, to od razu kręcą bata i ujadają, że eko-gówno itp., a jak wychodzi jakieś hybrydowe audi czy porsche, to radośnie merdają ogonkami i zaraz piszą jakie te samochody są "lepsze" od hybrydowej reszty.
    Nie cierpię takich nawiedzonych hipokrytów

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeśli hybrydowe nowe super-wozy maja działać nowy Mclaren P1 to jestem za ale jesli jak toyota prius to nie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mitsubishi Mirage - czyli Japoński Lancer / Colt
    By Seiji in forum Wszystko o JDM
    Postów: 2
    Data: 29-07-2014, 18:10
  2. Mitsubishi Lancer EVO VIII - kamorek
    By kamorek in forum Mitsubishi
    Postów: 36
    Data: 06-06-2014, 22:28
  3. Mitsubishi Lancer Evo VI TME - AE86
    By AE86 in forum Mitsubishi
    Postów: 20
    Data: 21-05-2014, 13:14
  4. Postów: 7
    Data: 30-01-2014, 11:48
  5. Mitsubishi Lancer CY3A X EVO LOOK - kila
    By kila in forum Mitsubishi
    Postów: 49
    Data: 10-12-2011, 18:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top