Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Wątek: Japońskie kombi z lat 90-00 - co wybrać dla małej rodziny ?

  1. #11
    ユーザー
    Awatar Suseł
    Imię: Hubert
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,363

    Auto: CLK W209
    Silnik: M271
    Moc: 184


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    A Toyota Camry z 2.2 lub 3.0? Bardzo wygodne są to samochody oraz dobrze znoszą podtlenek.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    "If in doubt, flat out."
    Colin McRae 1968-2007

    OGRODZENIA, BALUSTRADY, AUTOMATYKA BRAM


  2. #12
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Kolejne stare auto w rodzinie? Wolałbym zacisnąć zęby i kupić coś świeższego i niekoniecznie Japońca. Teraz ceny aut lecą jak szalone.
    Do wyboru: Laguna, C5, Passat, Focus, Mondeo, Avensis. Sam ostatnio przeglądałem i powiem Ci, że jest w czym wybierać.
    Wiem, że ten post nie spodoba Ci się.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    ユーザー
    Awatar ArteK
    Imię: Artur
    Skąd: SX
    Posty: 387

    Auto: Mazda 626 GD
    Silnik: FE4
    Moc: ?


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Esperanto
    3sfe pod maską. Co oznacza ze maja miękkie gniazda zaworowe.
    Przy instalacji LPG potrzebny jest jakiś smarownik? Aby spowolnić zużycie silnika pracującego na gazie.
    Miałem Carinę z 3s-fe, przejechałem nią prawie 80tyś km bez żadnego wglądu do instalacji gazowej, co 10tyś wymiana oleju i filtrów, tyle. Pewnie jeździłbym do tej pory gdyby nie ta blacharka...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    >> Fuck the plastic, ride the classic! <<

    "The only thing necessary for the triumph of evil, is for good men to do nothing" - Edmund Burke

  4. #14
    ユーザー
    Awatar rurka8
    Skąd: SBE
    Posty: 4

    Auto: ED9 + EP2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    A może Toyota Corolla E11 w kombi ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #15
    ユーザー
    Awatar drexvs
    Imię: Łukasz
    Skąd: Myszków
    Posty: 62

    Auto: Lexus Is 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    IMHO z tej gromady to Galant z 2.5 V6
    Nie oszukujmy się. Za 7tyś nie kupisz zadbanego gala. Nie ma takiej opcji. No chyba, że ktoś się na prawdę pomyli. A jak kupisz trupka to troszkę kasy w nim zostawisz. Lecz galant na prawdę się odwdzięcza. 3 rok jeżdżę ''galardem'' i tylko raz nie zapalił jak akumulator padł.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    6. Mitsubishi Galant VIII

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...t_20080202.jpg

    Trzy silniki do wyboru ;

    2.0 136KM
    2.4 GDI 150KM
    2.5 V6 163

    2.4 odradzają bo zbyt problematyczny, 2.5 fajny również idealny do gazu ale to i tak dużo paląca V'ka wiec najlepszy wychodzi 2.0



    I TERAZ DORADZCIE NA CO PATRZEĆ, CZEGO SZUKAĆ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGE. w poszczegolnych modelach i silnikach

    - które silniki najlepsze
    - co i gdzie rdzewieje w danych modelach
    - ceny czesci serwisowych
    - dostepność tuningów - A co na przyszłość
    - jakie wersje wyposażenia szukać
    - co jest JDM co jest rare na co zwracać uwage

    Puki co wychodze z założenia że wydać bym chciał w okolicy 7 tys. na samo auto i nie licze rozrządów, opon, kół, ewentualnych napraw zawieszenia i itp zaraz po kupnie bo na to musze sobie 2-3tys odłożyć.
    Dlatego nie wpakuje się w auto za 10tyś a potem bede żebrał żeby olej zmienić
    2.4GDI to silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Instalacja LPG tylko V generacji tam wchodzi, a to przekracza wartość auta.
    2.0 pali +/- 12 litrów LPG, 2.5V6 +/- 13 litrów LPG. Jedyny słuszny wybór to 2.5V6, szczególnie, że to bardzo wytrzymałe jednostki (silnik z osprzętem kosztuje 400-600 złotych, sam silnik czasem możesz dostać od handlarza... gratis, bo nie ma na nie chętnych. Rzadko zdarzają się ich awarie...

    W Galancie rdzewieje wszystko. Szczególnie nadkola tylne i przednie kielichy. Rzadziej drzwi, klapa tylna, maska, wzmocnienie czołowe, podłóżnice, itd. Tuning? Możliwość wrzucenia silnika i napędów z Galanta/Legnuma VR4 - 2.5V6TT (280KM), w szczególności do modelu po wrześniu 2000 (sanki i magiel P&P). Szukać wersji Avance, lub (jeżeli nie ma w planach swapa) Sport Edition z roczników 98-00 - najlepszy look i najmocniejsze heble.

    W Galancie uważaj na:
    - rdzę
    - wycieki
    - przednie zawieszenie (wielowahacz - 6 sztuk, remont całego zawieszenia troche kosztuje)
    - tylne nivomaty - wymiana kosztuje +/- 2500zł, swap na zwykłe amorki +/- 1000zł

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #17
    ユーザー
    Awatar tomekb
    Imię: tomek
    Skąd: Sosnowiec, Będzin
    Posty: 174

    Auto: Lexus IS200 automat
    Silnik: 1gfe
    Moc: 155KM juz nie długo


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Trochę się naszukałem podobnego auta w 2013 i kupiłem accorda v (camry ciężko do znalezienia, galanty to 8-10 trzeba dać plus włożyć z 2-3, oglądałem też sigmę kombi ale ciężko z częściami) Z accorda jestem zadowolony mimo ze od czerwca stoi po awarii silnika ale może do czerwca wymienię 2 silnik bo po założeniu jednego okazało się że uszczelka nie trzyma i woda poszła na tłoki.Wepchałem auto w krzaki i zamierzam go odkopać w maju. W między czasie kupiłem CRV 99 dla żony więc mi się nie śpieszy. Do awarii zrobiłem około 22000km bez awarii a silnik się przekręcił przez słabego hydrokinetyka w automacie i jak wiechałem w zakręt za szybko cała moc została w siniku i tyle.
    W kasie do 7000 można jeszcze kupić fajną hondę shuttle/odyssey sam mam ochotę na taką (chyba że będę miał kaskę na grandisa)
    http://olx.pl/oferta/honda-CID5-ID9tFVr.html#bc40c7ea2c

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez tomekb ; 08-04-2015 o 09:06

  8. #18
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez tomekb
    oglądałem też sigmę kombi ale ciężko z częściami
    Z jakimi częściami ciężko do Sigmy???

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #19
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    jest jeszcze lancer kombi, 1995-2000 czerpiący z lancera 1992-1996

    silnik 1.6 4G16 czasami połączony z napędem awd na bazie evo 1/2/3 i lancera GSR tylko że bez szper


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  10. #20
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    4g16? Nie siedzial tam 4g92?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego lata 90 były najlepsze?
    By Seiji in forum Wszystko o JDM
    Postów: 9
    Data: 05-09-2014, 22:17
  2. Volvo 740 GL '90 - Seboo991
    By Seboo991 in forum Wszystkie inne
    Postów: 121
    Data: 22-04-2013, 17:42
  3. [ Kupię] Camry Kombi
    By tomekb in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 15-04-2013, 17:33
  4. Suzuki Baleno Kombi I by lukaszl_86
    By lukaszl_86 in forum Suzuki
    Postów: 11
    Data: 28-03-2013, 22:01
  5. Sprzedam. Toyota Celica 90' 2.0 GTi
    By Wojo_celica in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 5
    Data: 14-01-2012, 17:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top