Hej.

Do tej pory porusza³em siê jak wiecie Civic'iem 92-95 Sedanem ale powoli to autko staje siê za ma³e

Najchêtniej bym zamieni³ je na Premacy 2.0 albo H Stream k20 ale o tym by³o pisane w innym temacie.

Stwierdzam ¿e jednak nie do koñca bedzie mnie staæ na takie autko w takim stanie w jakim bym chcia³.

Wiêc powa¿nie zastanawiam siê nad zmian± na jakie¶ fajne i pojemne kombi. Najlepiej w LPG sekwencji.


To co widaæ na rynku i by mi odpowiada³o:

1. Honda Accord IV gen z F22 pod mask±.



Autko choæ stare i chyba najstarsze w zestawieniu po prostu mi siê podoba i wydaje siê strasznie du¿e i obszerne. Koszt czê¶ci eksploatacyjnych wydaje siê te¿ nie wielki.


2, Honda Accord V gen. 2.0 136KM



Autko nowsze i podobne w kosztach eksploatacji


Wiem ¿e te silniki znosz± dobrze gaz i w sumie to Hondy wiec znam ich bol±czki ale moze te akurat modele maja jakie¶ specyficzne/ekskluzywne dla siebie wady ??


3. Mazda 626 V gen najlepiej po 2000 ( lift )




Dobry rocznik i ceny przystepne. Fajny poprzednik Mazdy 6 ale czy to jest typowo Mazdowska konstrukcja ? JDMowa ¿e tak powiem czy pod Europe ?

Najchetniej z silnikiem 2.0 136KM ale czy s³abszy 2.0 115KM to ten sam tylko przymulony silnik ? Bo jak tak to czy cie¿ko tego 115KM przerobiæ na tego wzmocnionego ? JAk u nie LPG dzia³a ? Silniki s± na paski czy ³añcuchy ?

Jaka by³a JDMowa wersja tego modelu ? Capellia ?

Czy to zawieszenie tylne TTL jest jakie¶ problematyczne ?
Na co po za rdz± uwa¿aæ w tym autku ?

4. Nissan Primera P11 ( najlepiej P11.144 lift )



Preferowany silnik - 2.0 Sr20de 131KM - 140KM ( dwie wersje czym siê rózni± ? )

ewentualnie 1.8 115KM

Jakie wady zalety ? Wiem ¿e sr20de jest na ³añcuchu wiec to jest plus

Jaka by³a topowa wersja Primery w kombi ? To jest ostatnia Primera przed kooperacja z Renaultem ?

5. Toyota Avensis I gen.



Silnik 2.0 128KM albo 150KM - jak z LPG ?

W sumie to najmniej podobaj±ce mi sie wizualnie autko ale to Toyota. Pewnie te¿ z nich najdro¿sza.

6. Mitsubishi Galant VIII



Trzy silniki do wyboru ;

2.0 136KM
2.4 GDI 150KM
2.5 V6 163

2.4 odradzaj± bo zbyt problematyczny, 2.5 fajny równie¿ idealny do gazu ale to i tak du¿o pal±ca V'ka wiec najlepszy wychodzi 2.0



I TERAZ DORADZCIE NA CO PATRZEÆ, CZEGO SZUKAÆ, NA CO ZWRÓCIÆ UWAGE. w poszczegolnych modelach i silnikach

- które silniki najlepsze
- co i gdzie rdzewieje w danych modelach
- ceny czesci serwisowych
- dostepno¶æ tuningów - A co na przysz³o¶æ
- jakie wersje wyposa¿enia szukaæ
- co jest JDM co jest rare na co zwracaæ uwage

Puki co wychodze z za³o¿enia ¿e wydaæ bym chcia³ w okolicy 7 tys. na samo auto i nie licze rozrz±dów, opon, kó³, ewentualnych napraw zawieszenia i itp zaraz po kupnie bo na to musze sobie 2-3tys od³o¿yæ.
Dlatego nie wpakuje siê w auto za 10ty¶ a potem bede ¿ebra³ ¿eby olej zmieniæ

Puki co równie¿ faworytem co do ceny = kosztów utrzymania = wyposazenia = silnika jest Primera P11.144 z 2.0

A moze jakie¶ inne propozycje ?