Witam, jestem studentem na uczelni technicznej. Powoli przymierzam się do pracy inżynierskiej coś ala "Badania nadsterowności samochodu z napędem osi tylnej, w wyścigach "drift oraz rajdów płaskich." Szkoda mi do tych celów używać swojego prywatnego samochodu. Szukam czegoś taniego ale z dużym rozstawem osi i w miarę mocnym silnikiem >120hp >200Nm. Oczywiście moc może być mniejsza aczkolwiek potrzebuję wprowadzić go z łatwością w poślizg. Ważna również jest waga, ważne żeby samochód był w miarę lekki i oczywiście tylno napędowy.
Chcę aby samochód wytrzymał pewne badania, blacharka musi być w nie nagannym stanie a jednostka napędowa w dobrej kondycji. Zależy mi na tym bardzo ponieważ po obronieniu pracy chcę przeznaczyć samochód na projekt który wykorzystam w pracy magisterskiej która wbrew pozorom jest zdecydowanie ciekawsza
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
P.S Myślę że mogę na was liczyć, pytać się w sprawach modowania tego samochodu. Dlaczego wybór padł na japońca? Uważam że to najlepsze "usportowione" samochody w małym przedziale cenowym.
Nie wiem też jaką cenę muszę przygotować, pozostawiam to do waszej analizy. Praca dopiero za kawał czasu jednak muszę powoli i odpowiednio przygotować budżet na ten projekt.