Mam pytanko , w sumie to dwa . Pierwsze prostsze odnosnie akumulatora , chce zimować del sola bo przez zime bede jezdzil civiciem mamy więc solka idzie w odstawke . Niestety bede mógł go rzadko przepalać wiec mam pytanie czy lepiej wyciagnac akumulator np schowac do piwnicy czy jednak raz na bardzo dlugi czas go przepalić mam starą centre i wiele osob twierdzi ze sa lepsze niż nowe wiec szkoda by go bylo stracic . Nie jezdzilem nią już dawno dziś odpaliła od dotyku , nawet lepiej niz 6gen ktory jest uzytkowany codziennie.

Drugie pytanie polega na oleju , silnik d16z7 od poczatku auta nie swapowany czyli bedzie mial kolo 20 lat . Obecnie jak poprzedni wlasciciel twierdzi zalany Shellem Helix 10w40 . Przy cisnięciu bierze olej , honda wiec to nie zaskoczenie , ale z tego co czytalem w necie duzo to kilka osob ktore sie przerzucily na helixa mialy te same objawy czyli silnik pobieral wiecej , no i podobno po przerzuceniu sie na 10w60 problem zniknął czyli bierze mniej oleju na tym wlasnie silniku d16z7 . No i moje pytanie czy zmieniac na 10w60 shella lub valvoline czy zostawic jak jest . Bo zmiana oleju przy tak dlugo eksploatowanym silniku moze mu pomóc albo zaszkodzic ;/

z gory dzięki . Pozdrawiam