Może przejdę od razu do meritum.Odkąd kupiłem auto był pewien problem,dość duży jak się okazuje.Przy 4 tys już zaczynają być odczuwalne bicia na kierownicy,kończy się to przy około 5,5 tys - potem do odcinki jest już płynnie.Dzieje się to tylko na biegu(prawdopodobnie każdym-próbowałem tylko do 3) Po zakupieniu auta było prawdopodobnie 2 rożne półosie - jedna na 36 a druga na 38 zębów przegubu.Zakupiłem komplet z innego miśka - obie półosie na 38 zębów.Po ich wymianie nic się nie poprawiło w związku z drganiami kierownicy i dodam do tego,że zarówno na starych jak i wymienionych półosiach w tym przedziale silnik zachowuje się jakbym miał się zaraz rozpaść na części pierwsze(bardzo duży hałas-dudni,wali) Była podpowiedz,zeby sprawdzić podpore polosi,czego do tej pory jeszcze nie zdazylem zrobil,ale ostatnio kiedy wszedlem pod auto zaobserwowalem,ze guma zalozonego w ubieglym roku przegubu jest w zasadzie zdezelowana-jedna polowka jest na swoim miejscu,a druga poszarpana latala sobie urwana po calej polosi.Ma ktos moze pomysl co moznaby zrobic z tym fantem?

Za wszelkie sugestie dziekuje z gory