Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Wątek: Instalacia żarników ksenonowych

  1. #11
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Spróbujcie Tungsram Megalight Ultra +90%. Świecą lepiej niż Osramy i wytrzymują ponad rok...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #12
    ユーザー
    Awatar Tadzio
    Imię: Tadeusz
    Skąd: Katowice
    Posty: 76

    Auto: Honda Accord CM!
    Silnik: K20A6
    Moc: 155


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    To mój pierwszy post na tym forum ale może podzielę się swoimi doświadczeniami z żarówkami.
    Jako że Acco VII generacji ma dość słabe światła na początku postanowiłem zainwestować w lepsze żarówki.
    W sumie owszem było trochę lepiej ale nie zmieniło to ich tendencji do przepalania się w krótkim czasie.
    Postanowiłem założyć xenony. Kupilem od sprawdzonego sprzedawcy komplet chińczyków 5000k. Owszem efekt super, zrobiło się jasno. Ale niestety kosztem innych użytkowników, po prostu oślepiałem.
    To efekt świecenia chińczyków

    A tu dla porównania świecenie xenonów na żarówkach D2S 4300k po wymianie chińczyków.

    Obydwa zdjęcia na soczewkach pod żarówkę H1.
    Następnie aby być w zgodzie z przepisami wymieniłem soczewki na ori pod xenon przetwornica zamontowana pod lampą żadne kable nie wchodzą przez pokrywkę w reflektorze efekt świecenia poniżej. Zauważcie że ori przesłony dają płaski efekt świecenia który nie oślepia innych. Przesłony po żarówki H1 podnoszą snop światła po prawej stronie i to ten efekt oślepia innych.

    Następnie zakupiłem uniwersalny żyroskopowy moduł poziomowania do xenonów

    Montaż w zakładzie elektromechanicznym bo sam bym nie dał rady. Wykorzystuje ori silniczki w lampach, reaguje aktywnie na zmieniające się warunki drogowe, podpięty pod czujnik prędkości. Przycina światła jak podjeżdżasz pod górę i podnosi jak z niej zjeżdżasz, czyli działa jak ori a nawet lepiej. Potem tylko zabudowa w bagażniku i już. Zestaw przystosowany do krótki samochodów u mnie trzeba było przedłużać wszystkie przewody

    Następnie spryskiwacze. Komplet ori to wydatek nie mały. Ale ja nakleiłem na zderzak same zaślepki i nikt się nie czepia nawet diagnosta na przeglądzie. Nie zmienia to faktu że mam już komplet do zamontowania ori spryków.\ który będzie montowany wkrótce.
    Podsumowując. Wymiana żarówek średnio poprawia widoczność i niestety palą się dość często, xenony zdecydowanie lepiej świecą i ich żywotność jest dłuższa. Ale niestety montaż kompletu zgodnego z przepisami jest dość kosztowny.
    Soczewki pod xenon 200.- komplet
    Zestaw poziomowania 500.-
    Montaż zestawu 400.- (cały dzień roboty)
    Żarniki D2S 240.-
    Do tego przetwornice, można założyć te z chińskiego kompletu.
    Moim zdaniem było warto

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    ユーザー
    Awatar MikeFoto
    Skąd: Myszków
    Posty: 605

    Auto: Honda Civic 5D ecoVTi-S
    Silnik: D14A8
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Tadzio
    uniwersalny żyroskopowy moduł poziomowania do xenonów
    Kurcze, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje....
    Fajnie, że wrzuciłeś fotki porównujące żarniki "zamienniki" żarówek halogenowch a prawdziwych Xenonów.

    Dobry materiał dla wszystkich niedowiarków twierdzących, że "ich xenony nie oślepiają".

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 20-04-2012 o 10:41

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top