Chciałbym przedstawić instrukcję której jestem autorem. Instrukcje publikowałem także na innych forach, ale może przyda się i zaglądającym tutaj. Dzisiejszy temat to:

Przeróbka fotela pasażera z auta z UK (gdy adaptujemy tapicerkę z Anglika) na europejski fotel kierowcy.

Potrzebne elementy i narzędzia:
- fotel pasażera z "Anglika" półskórzany (z 1 pokrętłem z boku)
- fotel kierowcy europejski (czyli ten, na którym aktualnie jeździmy - z 2 pokrętłami)
- klucz nasadowy 14
- klucze Torx w rozmiarach T20, T30, T40
- 5 nakrętek M8 , na klucz 14\
- płaski śrubokręt

Czas pracy: ok 1h.

1. Wymontowujemy fotel kierowcy z samochodu. Na poniższym zdjęciu, po lewej fotel pasażera z anglika, po prawej fotel kierowcy wymontowany z auta.


2. Przed rozpoczęciem pracy radzę dobrze przyjrzeć się schematowi fotela aby zrozumieć jak jest zbudowany.


3. Zaczynamy od wymontowania mocowania szyn i regulacji z aktualnego fotela kierowcy. Na wstępie należy rozkręcić tak regulacją wysokości w położeniu najwyższym aby uzyskać dostęp do śrub.

Zaznaczone żółtą fabrą śrubki odkręcamy kluczem torx T40


4. Odkręcamy wszystkie śruby trzymające plastiki - Torx T20 - po stronie mocowania pasów 3sztuki. Od strony regulacji fotela - 4 sztuki - także Torx T20.


5. Przy pomocy płaskiego śrubokręta usuwamy zaślepki na kółeczkach regulacji fotela. Odkręcamy śrubki na kółkach - Torx T20


6. Po wymontowaniu plastyku z boku fotela otrzymamy taki widok:


7. Odkręcamy 2 śrubki mocujące regulację fotela - Torx T40 i wymontowujemy regulację całkowicie.

Jeszcze jedna śrubka ukryta jest pod materiałem - także Torx T40


Widok regulacji fotela wraz z szynami:


Widok fotela po wymontowaniu regulacji:


8. Teraz czas na fotel półskórzany pasażera. Zgodnie z poniższym schematem, w analogiczny sposób wymontowujemy mocowanie regulacji fotela i szyn, jak i mocowanie oraz szufladkę (prowadnice szufladki odkręcamy Torx T30 - 4 śrubki)


9. Po wymontowaniu fotel półskórzany - "biorca" - wygląda podobnie:


10. Żeby nie było tak kolorowo, fabryczny fotel kierowcy posiada przyspawane nakrętki mocujące regulację.


Fotel pasażera ich nie posiada:


11. W celu zamocowania regulacji należy użyć 5 nakrętek M8 (klucz 14).


Pozostałe śruby mocujące regulację:


12.
Przykręcamy wszystko w odwrotnej kolejności. I cieszymy się z półskórzanego fotela kierowcy