Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Wątek: Ciekawostki JDM

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Drive-R
    Skąd: WlkP
    Posty: 186

    Auto: Honda Cicic EJ2
    Silnik: D15b7 and B16a2+
    Moc: 101 .... 180+


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ciekawostki JDM

    „Troszeczku” o ..... motoryzacji



    Japończycy nazywają swój kraj wyspiarski Nippon, co znaczy "Kraj wschodzącego słońca". Ta nazwa wyjaśnia, dlaczego na fladze narodowej jest czerwone koło symbolizujące wschodzące słońce - więc teraz każdy niech rozkmini znaczenie słów „NIPPON TOYS” .

    W Japonii istnieje coś, co zwie się JAMA, a jest to organizacja sprawująca pieczę nad producentami samochodów, (Japan Automobile Manufacturers’ Association). Organizacja ta wpadła na pomysł ograniczenia prędkości maksymalnej samochodów do 180 km/h, a moc do 280 KM . . . a co jest chyba w tym wszystkim najciekawsze – nie regulują tego jakiekolwiek przepisy! Wszystko odbywa się na zasadach gentlemańskiej umowy ! . . . ale. . . zawsze jest jakieś „ALE”. . . . powstało kilka firm tunerskich , które (oczywiście nie oficjalnie) podnosiły moc i zdejmowały blokady (m.in. „Temat: Trochę o firmach tunerskich”)

    W Japonii obowiązują zasady ruchu drogowego podobne do europejskich, m.in. ruch lewostronny. Nie jest uznawane międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce. Japonia uznaje tylko międzynarodowe prawa jazdy oparte na Konwencji Genewskiej z 1949 r. Istnieje możliwość ubiegania się o japońskie prawo jazdy. Taki dokument jest wymagany dla wszystkich kierowców, którzy przebywają w Japonii od ponad roku. Natomiast na podstawie międzynarodowego prawa jazdy cudzoziemcy mogą poruszać się po kraju do jednego roku od wjazdu do Japonii. W celu ułatwienia nabywania licencji międzynarodowego prawa jazdy Japonia zawarła umowy z ponad dwudziestoma krajami.

    Po japońskich drogach jeździ mnóstwo samochodów, a co ciekawe większość z nich ma kolor biały lub szary. Według wierzeń Japończyków biel ma chronić kierowcę przed złymi duchami. Tamtejsi kierowcy nie jeżdżą dobrze, przejeżdżają na czerwonym świetle, wyprzedzają na linii ciągłej, nie zatrzymują się ma pasach. Piesi, często są traktowani jak intruzi, a wypadkowość jest bardzo duża. Wydaje się, że w Japonii ważniejsza niż przepisy ruchu drogowego zdaje się być hierarchia społeczna.
    W poruszaniu się po Japonii nie ma ograniczeń. Połączenia komunikacyjne są bardzo dobrze rozwinięte, dlatego w metropoliach wielu mieszkańców nie posiada samochodu. Autostrady, przejazdy tunelami i drogi szybkiego ruchu są płatne. Zaś parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach.

    Znaki drogowe w Japonii są w języku japońskim i angielskim. Zabrania się jazdy po spożyciu alkoholu. Typowe ograniczenia prędkości na drogach ekspresowych od 80 do 100 km na godzinę, w miastach – 40 km/h, w bocznych uliczkach – 30 km/h. Warunki drogowe w tym kraju są dobre, chociaż uciążliwe bywają wąskie uliczki. W okolicach większych miast częstym problemem są zatory drogowe.


    „Troszczku” o . . . kobietach i młodzieży


    Geisha - nie jest "prostytutką" tylko "damą do (szeroko pojętego) towarzystwa"

    Niech Was nie zdziwi duża liczba zabandażowanych nastolatek w Japonii .. to subkultura zwana Harajuku, znana z naprawdę ekstremalnych pomysłów na modę, lansuje aktualnie nowy trend Kegadoru, co w wolnym tłumaczeniu oznacza poranione czy też okaleczone idolki.

    W Japonii jasna karnacja jest uważana za piękną

    W Japonii nierzadko można spotkać kobiety w butach na koturnach o wysokości 10-15 cm

    Japońska młodzież często zamiast zwrotu "Ohayo Gozaimasu" (dzień dobry) używa "Oha!"

    Futon nie jest tym co myślisz... jest tradycyjnym japońskim łóżkiem

    Uczniowie szkoły podtsawowej noszą żółte czapki

    Uczniowie w gimnazjach i szkołach średnich noszą mundurki

    Japonia to największy na świecie rynek erotyczny

    Z automatów można kupić papierosy, piwo, wino, prezerwatywy, hot-dogi, i uwaga…. używaną damską bieliznę!

    „Szokującym” świętem może być dla obcokrajowca - Kanamara Matsuri – shinoistyczny Festiwal Płodności , zwany Festiwalem Żelaznego Penisa. Ma on zapewnić płodność i szczęsliwe małżeństwo. W trakcie tego radosnego i wcale nie obrazoburczego dla Japończyków święta sprzedaje się też słodycze … w wiadomym kształcie .

    ....generalnie.....Japończycy to – „niezłe zboczuszki” – posiadają fetysze najróżniejszych typów ( ze względów ukierunkowania forum nie będę tu podawał dokładniejszych przykładów na potwierdzenie tych danych – zainteresowanych odsyłam do : www.google.pl )




    „Troszeczku” o .... kulturze i ciekawostkach



    Według legendy państwo japońskie stworzyła para Demiurgów – Izanagi i Izanami.

    Pochodzenie języka japońskiego jest nieznane.

    Japończycy należą do najdłużej żyjących ludzi na świecie.

    W Japonii nazwisko stawiane jest przed imieniem.

    Formalnie Japonia do dzisiejszego dnia nie zakończyła II wojny światowej z Rosją.

    W Japonii odnotowuje się około 1100 trzęsień ziemi rocznie.

    Japończycy słyną z naprawdę niezwykłych wynalazków – od 30 lat pracują nad pralką dla człowieka, tak tak pralką do prania ludzi , która ma zrewolucjonizować proces mycia.

    W Japonii chrześcijanie staniowią mniej niż 10% społeczeństwa

    Japończycy obchodzą chrześcijańskie Boże Narodzenie – nazywa się u nich Gambatte mimo, iż są wyznawcami buddyzmu i shinotozimu. Wigilia jest tam jednak zwykłym dniem, nie wolnym od pracy czy świątecznym. Od zwykłego dnia różni się kupowanym tego dnia „ kurismasu keeki” (świątecznym ciastem) składającym się z wielkiej ilości kremu i czekolady. Dzieci dostają drobne upominki.

    Japończycy mają fantazję! W księgarniach można znaleźć mangi poświęcone praktycznie każdej tematyce, ale nawet mnie zaskoczyło pewne wydawnictwo, poświęcone Buddzie i Jezusowi. Seria nazywa się 聖☆おにいさん, albo po angielsku Saint Young Men. Opowiada historię dwóch mężczyzn – znanych przywódców duchowych ze Wschodu i Zachodu. Chłopaki właśnie wrócili z wakacji w zaświatach i postanowili zamieszkać razem w dzielonym mieszkaniu!

    Japończycy wiedzą więcej o polityce amerykańskiej, niż sami Amerykanie

    Tradycyjne japońskie śniadanie składa się z ryżu pokrytego nattō (sfermentowana soja warzywna)

    Nō, tradycyjny japoński teatr może trwać nawet do ośmiu godzin

    Pokémony nie są popularne w Japonii

    W Japonni używa się czterech różnych rodzajów pism

    Japończycy mówią, że Chińczycy zjedzą wszystko co ma cztery nogi poza stołami i wszytko co lata poza samolotami

    Golden Retriever jest najbardziej popularnym zwierzęciem domowym w Japonii

    Owoce są bardzo drogie. Arbuz może kosztować ponad 200 zł, a melon to wydatek nawet 300 zł.

    Edo – to dawna nazwa stolicy kraju: Tokio.








    Info - „internet” – www.google.pl

    2 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar HouK
    Skąd: Rzeszów
    Posty: 14

    Auto: Nissan 200sx s13
    Silnik: CA18DET


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Drive-R
    Japończycy mówią, że Chińczycy zjedzą wszystko co ma cztery nogi poza stołami i wszytko co lata poza samolotami
    He nie dziwie sie im ze tak Mowią . poza tym szacun za Ten Temat

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni idą znacznie dalej i czynią styl JDM swoim sposobem na życie, przejawiającym się we wszystkich jego dziedzinach

  3. #3
    ユーザー
    Awatar PaBBlos
    Imię: Paweł
    Skąd: Bielsko-Biała
    Posty: 194

    Auto: Nissan 200sx s14a
    Silnik: SR20DET


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dobry topic, ciekawe rzeczy

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Grubenz
    Imię: Paweł
    Skąd: Knurów/Gliwice
    Posty: 791

    Auto: mazda 626 gf
    Silnik: 2.3 v6 kompresor
    Moc: 211km 290nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    dobre ciekawostki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Yamakas
    Imię: Sebastian
    Skąd: SY
    Posty: 149

    Auto: Honda Civic
    Silnik: D14A4
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Do ciekawostek dodam takie coś


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar AriN
    Skąd: 3M
    Posty: 83

    Auto: Civic EJ2
    Silnik: D15B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    To i ja dam turbo ciekawostkę ze stajni MUGENA



    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imię: Mariusz
    Skąd: Wałbrzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ostatnio trafiłem na takie skany. Pochodzą z jakiegoś japońskiego magazynu poświęconego tuningowi, z lat 80


















    + felgi z lat 70:
    http://staryjaponiec.blogspot.com/20...i-jdm-009.html

    3 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez staryjaponiec ; 26-06-2013 o 20:46 Powód: Aktualizacja linka

  8. #8
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Felgi mam juz ustawione na tapete na fonie od czasu jak wrzuciłeś na bloga

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imię: Mariusz
    Skąd: Wałbrzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Kilka wyścigowych Nissanów z lat 60/70



    W kolejności od góry, nazwa modelu i silnik:

    R383 - V12 6.0L 700 KM (wersja turbo - 900 KM)

    R382 - V12 6.0L 580 KM

    R380 - R6 2.0L 200 KM (samochód i silnik produkcji Prince Motor Company)

    R381 - tutaj po raz pierwszy i ostatni zastosowano silnik Chevroleta V8 5.5L 450 KM, później od modelu R382 były już konstrukcje Nissana.

    ---------- Post dodany 11-03-2013 o 21:30 ---------- Poprzedni post dodany 09-03-2013 o 20:01 ----------

    To jeszcze takie coś dodam:


    Japoński blog z porzuconymi japońskimi samochodami: http://kusahiroexploration.blog107.fc2.com/

    Raczej niewiele tam JDMowych sportowych fur, większość to minivany, ciężarówki lub zwykłe miejskie samochody. Ale i tak jest klimat IMHO.

    Strony przewijamy tradycyjnie na samym dole, krzaczek+strzałka

    Ewentualnie można jechać translatorem, ponieważ gość do każdego samochodu załącza opis, no ale wiadomo, jak google tłumaczy z japońskiego na polski.
    http://translate.google.com/translat...107.fc2.com%2F














    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!


    3 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rarytasy jdm Yakima, przyciski jdm, flara, personal box
    By siclav in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 4
    Data: 29-11-2012, 19:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top