Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

W±tek: Ciekawostki JDM

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Drive-R
    Sk±d: WlkP
    Posty: 186

    Auto: Honda Cicic EJ2
    Silnik: D15b7 and B16a2+
    Moc: 101 .... 180+


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ciekawostki JDM

    „Troszeczku” o ..... motoryzacji



    Japoñczycy nazywaj± swój kraj wyspiarski Nippon, co znaczy "Kraj wschodz±cego s³oñca". Ta nazwa wyja¶nia, dlaczego na fladze narodowej jest czerwone ko³o symbolizuj±ce wschodz±ce s³oñce - wiêc teraz ka¿dy niech rozkmini znaczenie s³ów „NIPPON TOYS” .

    W Japonii istnieje co¶, co zwie siê JAMA, a jest to organizacja sprawuj±ca pieczê nad producentami samochodów, (Japan Automobile Manufacturers’ Association). Organizacja ta wpad³a na pomys³ ograniczenia prêdko¶ci maksymalnej samochodów do 180 km/h, a moc do 280 KM . . . a co jest chyba w tym wszystkim najciekawsze – nie reguluj± tego jakiekolwiek przepisy! Wszystko odbywa siê na zasadach gentlemañskiej umowy ! . . . ale. . . zawsze jest jakie¶ „ALE”. . . . powsta³o kilka firm tunerskich , które (oczywi¶cie nie oficjalnie) podnosi³y moc i zdejmowa³y blokady (m.in. „Temat: Trochê o firmach tunerskich”)

    W Japonii obowi±zuj± zasady ruchu drogowego podobne do europejskich, m.in. ruch lewostronny. Nie jest uznawane miêdzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce. Japonia uznaje tylko miêdzynarodowe prawa jazdy oparte na Konwencji Genewskiej z 1949 r. Istnieje mo¿liwo¶æ ubiegania siê o japoñskie prawo jazdy. Taki dokument jest wymagany dla wszystkich kierowców, którzy przebywaj± w Japonii od ponad roku. Natomiast na podstawie miêdzynarodowego prawa jazdy cudzoziemcy mog± poruszaæ siê po kraju do jednego roku od wjazdu do Japonii. W celu u³atwienia nabywania licencji miêdzynarodowego prawa jazdy Japonia zawar³a umowy z ponad dwudziestoma krajami.

    Po japoñskich drogach je¼dzi mnóstwo samochodów, a co ciekawe wiêkszo¶æ z nich ma kolor bia³y lub szary. Wed³ug wierzeñ Japoñczyków biel ma chroniæ kierowcê przed z³ymi duchami. Tamtejsi kierowcy nie je¿d¿± dobrze, przeje¿d¿aj± na czerwonym ¶wietle, wyprzedzaj± na linii ci±g³ej, nie zatrzymuj± siê ma pasach. Piesi, czêsto s± traktowani jak intruzi, a wypadkowo¶æ jest bardzo du¿a. Wydaje siê, ¿e w Japonii wa¿niejsza ni¿ przepisy ruchu drogowego zdaje siê byæ hierarchia spo³eczna.
    W poruszaniu siê po Japonii nie ma ograniczeñ. Po³±czenia komunikacyjne s± bardzo dobrze rozwiniête, dlatego w metropoliach wielu mieszkañców nie posiada samochodu. Autostrady, przejazdy tunelami i drogi szybkiego ruchu s± p³atne. Za¶ parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach.

    Znaki drogowe w Japonii s± w jêzyku japoñskim i angielskim. Zabrania siê jazdy po spo¿yciu alkoholu. Typowe ograniczenia prêdko¶ci na drogach ekspresowych od 80 do 100 km na godzinê, w miastach – 40 km/h, w bocznych uliczkach – 30 km/h. Warunki drogowe w tym kraju s± dobre, chocia¿ uci±¿liwe bywaj± w±skie uliczki. W okolicach wiêkszych miast czêstym problemem s± zatory drogowe.


    „Troszczku” o . . . kobietach i m³odzie¿y


    Geisha - nie jest "prostytutk±" tylko "dam± do (szeroko pojêtego) towarzystwa"

    Niech Was nie zdziwi du¿a liczba zabanda¿owanych nastolatek w Japonii .. to subkultura zwana Harajuku, znana z naprawdê ekstremalnych pomys³ów na modê, lansuje aktualnie nowy trend Kegadoru, co w wolnym t³umaczeniu oznacza poranione czy te¿ okaleczone idolki.

    W Japonii jasna karnacja jest uwa¿ana za piêkn±

    W Japonii nierzadko mo¿na spotkaæ kobiety w butach na koturnach o wysoko¶ci 10-15 cm

    Japoñska m³odzie¿ czêsto zamiast zwrotu "Ohayo Gozaimasu" (dzieñ dobry) u¿ywa "Oha!"

    Futon nie jest tym co my¶lisz... jest tradycyjnym japoñskim ³ó¿kiem

    Uczniowie szko³y podtsawowej nosz± ¿ó³te czapki

    Uczniowie w gimnazjach i szko³ach ¶rednich nosz± mundurki

    Japonia to najwiêkszy na ¶wiecie rynek erotyczny

    Z automatów mo¿na kupiæ papierosy, piwo, wino, prezerwatywy, hot-dogi, i uwaga…. u¿ywan± damsk± bieliznê!

    „Szokuj±cym” ¶wiêtem mo¿e byæ dla obcokrajowca - Kanamara Matsuri – shinoistyczny Festiwal P³odno¶ci , zwany Festiwalem ¯elaznego Penisa. Ma on zapewniæ p³odno¶æ i szczêsliwe ma³¿eñstwo. W trakcie tego radosnego i wcale nie obrazoburczego dla Japoñczyków ¶wiêta sprzedaje siê te¿ s³odycze … w wiadomym kszta³cie .

    ....generalnie.....Japoñczycy to – „niez³e zboczuszki” – posiadaj± fetysze najró¿niejszych typów ( ze wzglêdów ukierunkowania forum nie bêdê tu podawa³ dok³adniejszych przyk³adów na potwierdzenie tych danych – zainteresowanych odsy³am do : www.google.pl )




    „Troszeczku” o .... kulturze i ciekawostkach



    Wed³ug legendy pañstwo japoñskie stworzy³a para Demiurgów – Izanagi i Izanami.

    Pochodzenie jêzyka japoñskiego jest nieznane.

    Japoñczycy nale¿± do najd³u¿ej ¿yj±cych ludzi na ¶wiecie.

    W Japonii nazwisko stawiane jest przed imieniem.

    Formalnie Japonia do dzisiejszego dnia nie zakoñczy³a II wojny ¶wiatowej z Rosj±.

    W Japonii odnotowuje siê oko³o 1100 trzêsieñ ziemi rocznie.

    Japoñczycy s³yn± z naprawdê niezwyk³ych wynalazków – od 30 lat pracuj± nad pralk± dla cz³owieka, tak tak pralk± do prania ludzi , która ma zrewolucjonizowaæ proces mycia.

    W Japonii chrze¶cijanie staniowi± mniej ni¿ 10% spo³eczeñstwa

    Japoñczycy obchodz± chrze¶cijañskie Bo¿e Narodzenie – nazywa siê u nich Gambatte mimo, i¿ s± wyznawcami buddyzmu i shinotozimu. Wigilia jest tam jednak zwyk³ym dniem, nie wolnym od pracy czy ¶wi±tecznym. Od zwyk³ego dnia ró¿ni siê kupowanym tego dnia „ kurismasu keeki” (¶wi±tecznym ciastem) sk³adaj±cym siê z wielkiej ilo¶ci kremu i czekolady. Dzieci dostaj± drobne upominki.

    Japoñczycy maj± fantazjê! W ksiêgarniach mo¿na znale¼æ mangi po¶wiêcone praktycznie ka¿dej tematyce, ale nawet mnie zaskoczy³o pewne wydawnictwo, po¶wiêcone Buddzie i Jezusowi. Seria nazywa siê 聖☆おにいさん, albo po angielsku Saint Young Men. Opowiada historiê dwóch mê¿czyzn – znanych przywódców duchowych ze Wschodu i Zachodu. Ch³opaki w³a¶nie wrócili z wakacji w za¶wiatach i postanowili zamieszkaæ razem w dzielonym mieszkaniu!

    Japoñczycy wiedz± wiêcej o polityce amerykañskiej, ni¿ sami Amerykanie

    Tradycyjne japoñskie ¶niadanie sk³ada siê z ry¿u pokrytego nattō (sfermentowana soja warzywna)

    Nō, tradycyjny japoñski teatr mo¿e trwaæ nawet do o¶miu godzin

    Pokémony nie s± popularne w Japonii

    W Japonni u¿ywa siê czterech ró¿nych rodzajów pism

    Japoñczycy mówi±, ¿e Chiñczycy zjedz± wszystko co ma cztery nogi poza sto³ami i wszytko co lata poza samolotami

    Golden Retriever jest najbardziej popularnym zwierzêciem domowym w Japonii

    Owoce s± bardzo drogie. Arbuz mo¿e kosztowaæ ponad 200 z³, a melon to wydatek nawet 300 z³.

    Edo – to dawna nazwa stolicy kraju: Tokio.








    Info - „internet” – www.google.pl

    2 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar HouK
    Sk±d: Rzeszów
    Posty: 14

    Auto: Nissan 200sx s13
    Silnik: CA18DET


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Drive-R
    Japoñczycy mówi±, ¿e Chiñczycy zjedz± wszystko co ma cztery nogi poza sto³ami i wszytko co lata poza samolotami
    He nie dziwie sie im ze tak Mowi± . poza tym szacun za Ten Temat

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni id± znacznie dalej i czyni± styl JDM swoim sposobem na ¿ycie, przejawiaj±cym siê we wszystkich jego dziedzinach

  3. #3
    ユーザー
    Awatar PaBBlos
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Bielsko-Bia³a
    Posty: 194

    Auto: Nissan 200sx s14a
    Silnik: SR20DET


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Dobry topic, ciekawe rzeczy

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Grubenz
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Knurów/Gliwice
    Posty: 791

    Auto: mazda 626 gf
    Silnik: 2.3 v6 kompresor
    Moc: 211km 290nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    dobre ciekawostki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Yamakas
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: SY
    Posty: 149

    Auto: Honda Civic
    Silnik: D14A4
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Do ciekawostek dodam takie co¶


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar AriN
    Sk±d: 3M
    Posty: 83

    Auto: Civic EJ2
    Silnik: D15B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    To i ja dam turbo ciekawostkê ze stajni MUGENA



    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imiê: Mariusz
    Sk±d: Wa³brzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ostatnio trafi³em na takie skany. Pochodz± z jakiego¶ japoñskiego magazynu po¶wiêconego tuningowi, z lat 80


















    + felgi z lat 70:
    http://staryjaponiec.blogspot.com/20...i-jdm-009.html

    3 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez staryjaponiec ; 26-06-2013 o 19:46 Powód: Aktualizacja linka

  8. #8
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Felgi mam juz ustawione na tapete na fonie od czasu jak wrzuci³e¶ na bloga

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imiê: Mariusz
    Sk±d: Wa³brzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Kilka wy¶cigowych Nissanów z lat 60/70



    W kolejno¶ci od góry, nazwa modelu i silnik:

    R383 - V12 6.0L 700 KM (wersja turbo - 900 KM)

    R382 - V12 6.0L 580 KM

    R380 - R6 2.0L 200 KM (samochód i silnik produkcji Prince Motor Company)

    R381 - tutaj po raz pierwszy i ostatni zastosowano silnik Chevroleta V8 5.5L 450 KM, pó¼niej od modelu R382 by³y ju¿ konstrukcje Nissana.

    ---------- Post dodany 11-03-2013 o 21:30 ---------- Poprzedni post dodany 09-03-2013 o 20:01 ----------

    To jeszcze takie co¶ dodam:


    Japoñski blog z porzuconymi japoñskimi samochodami: http://kusahiroexploration.blog107.fc2.com/

    Raczej niewiele tam JDMowych sportowych fur, wiêkszo¶æ to minivany, ciê¿arówki lub zwyk³e miejskie samochody. Ale i tak jest klimat IMHO.

    Strony przewijamy tradycyjnie na samym dole, krzaczek+strza³ka

    Ewentualnie mo¿na jechaæ translatorem, poniewa¿ go¶æ do ka¿dego samochodu za³±cza opis, no ale wiadomo, jak google t³umaczy z japoñskiego na polski.
    http://translate.google.com/translat...107.fc2.com%2F














    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!


    3 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Rarytasy jdm Yakima, przyciski jdm, flara, personal box
    By siclav in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 4
    Data: 29-11-2012, 18:02

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top