Wątek: Pomoc w wyborze auta dla świeżaka

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Bibson
    Skąd: Trójmiasto
    Posty: 2

    Auto: Zbieram;)


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Pomoc w wyborze auta dla świeżaka

    Witam, dwa miesiące temu zdałem prawko i ze względu na zbliżający się zarobek (wakacje) rozglądam się za pierwszym autem. Od otrzymania dokumentu często jeżdżę rodzinnym Q7, innego doświadczenia za kierą nie posiadam. Nie znam się kompletnie na samochodach dlatego chętnie wysłucham porad starszych kolegów.

    Do czego: Głównie nauka jazdy klasyczna ale chciałbym czasem pojechać na jakąś żwirownię czy pusty parking i popróbować jak się auto zachowuje w różnych sytuacjach. Nie upalać pod blokiem czy próbować rondo bokiem robić jakby co . Jakby dało się tym wjechać na wożenie żarcia czy uberka (minimum 1999 i 4 drzwi) to jeszcze lepiej.

    Budżet: Celuje w 6000 bo planuję raczej zużywać ten samochód niż go chuchać jak laleczke, chyba że polecacie nie iść taką drogą to do 10000 max.

    Silnik: Zakładając że planuję te wożenie piccy/uberka to celowałem w okolice 1.4 (benzynka), do 1.6 by chyba mogło być ale nie sądzę żeby mi było tyle potrzebne na start.

    Na chwilę obecną najbardziej biorę pod uwagę Corolkę E11, Colta V i ewentualnie Almerę N15/N16. Tak jak mówię wszystko powyżej to moje przemyślenia ale domyślam się że jako że się nie znam mogą być błędne więc proszę o podpowiedzi Pozdrawiam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Za 6 tyś będzie ciężko kupić "perełkę" w tej kwocie kupisz tylko dupowoza

    Poszukaj sobie accorda VI 1.8 z gazem. Fajne sedan tani w utrzymaniu ale dobre egzemplarze kupisz powyżej 8 tyś zł.
    Corollka też fajna opcja ale zadbane trochę się cenią. Almery są spoko ale strasznie gniją mam wrażenie czasami że nawet gorzej niż civici.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Bibson
    Skąd: Trójmiasto
    Posty: 2

    Auto: Zbieram;)


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Plan pierwotny jest taki żeby w te wakacje zarobić na auto którym przez następny rok w trakcie studiów dziennych będę mógł wieczorami zarabiać na konkretniejsze auto wożąc picce czy ludzi na uberze ucząc się tym samym jazdy. Ostatnio takim Galantem mnie gość woził że korolka za 6 koła to przy tym egzotyczny supercar

    To zgadzasz się z tym żeby na start kupić dupowozik, czy lepiej spiąć się i od razu władować 10k? Podkreślam że budżet 6k to liczę za samą transakcję kupna, OC, przerejestrowanie i wstępne naprawy zaliczam poza budżetem.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ja bym zrobil tak. Wszedl na olx ustawil filtr na 6 tys i zobaczyl co wyskoczy. Wybor bedziesz mial od malucha po merca. Tutaj nie ma filozofii.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Pomoc z zakupem auta
    By majewski in forum Czy warto kupić?
    Postów: 0
    Data: 03-09-2020, 00:18
  2. Prośba o pomoc dla zwierząt!
    By GHOSTRIDER in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 6
    Data: 03-10-2013, 07:33
  3. Pomoc dla Michała - 1% podatku
    By Marcin_ in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 0
    Data: 17-01-2013, 21:03
  4. [Mitsubishi] Dziwne zachowanie auta...
    By KioDo in forum Zawieszenie / Układ kierowniczy / Hamulce
    Postów: 12
    Data: 20-01-2012, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top