Wątek: Honda Civic Sport 1.7 CTDI - otomoto - czy warto?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Milman
    Imię: Miłosz
    Skąd: Sosnowiec
    Posty: 2

    Auto: Honda Civic EK3
    Silnik: d15z6
    Moc: 114


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Honda Civic Sport 1.7 CTDI - otomoto - czy warto?

    Siema, od jakiegoś czasu przeglądam wasze forum i chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

    Link do omawianej aukcji:
    http://otomoto.pl/oferta/honda-civic...tml#784a0eba91

    Czy ktoś jest może z okolicy Kielc i zna lub chociaż kojarzy to auto?
    Mam do gościa 150km i wolał bym nie jechać w ciemno, także jeżeli ktoś kojarzy auto, bardzo proszę o info.


    Drugi temat:
    Czy ten silnik ma sens? Jakieś typowe usterki, tematy na które zwracać szczególną uwagę przy zakupie?
    Wiem że można go potraktować chipem na jakieś 130KM (w granicach bezpieczeństwa) ale nigdy nie jeździłem z tym silnikiem.

    Będę wdzięczny za wasze opinie, z góry dzięki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Po pierwsze jakie pokonujesz odcinki.Czyli czy miasto czy trasa.A to jest ważne bo diesle dostają w dupę w mieście przy pokonywaniu małych odległości.Po drugie reprograming to strata kasy przy tym silniku.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Szkoda wydać Ci kasy na paliwo żeby samemu obejrzeć samochód? Ludzie szukają aut miesiącami i robią tysiące kilometrów zanim kupią.
    Poszukaj sobie na jakimś forum użytkowników którzy mają Hondę z tym silnikiem i wypytaj ich o szczegóły. Najprościej i chyba najszybciej

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Milman
    Imię: Miłosz
    Skąd: Sosnowiec
    Posty: 2

    Auto: Honda Civic EK3
    Silnik: d15z6
    Moc: 114


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dzięki za zainteresowanie.

    ODi: Temat wygląda tak: miesięcznie robię około 1500-2000km, codziennie dojazd do pracy 17km w jedną stronę (80%trasa) i z powrotem. Reszta to zazwyczaj cykl mieszany z przewagą na miejski i odcinki raczej krótkie pomiędzy 2km-20km.
    Czy tak prosty teoretycznie diesel jak ten też będzie bardzo dostawał po dupie przy takiej jedzie?

    Zainteresowałem się tym silnikiem ze względu na ekonomię i stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Na chwilę obecną jeżdżę ek3 z d15z6 z instalacja LPG.
    Zamysł był taki że potrzebuję autra którym będę mógł żwawo podróżować i przemieszczać się na co dzień na narażając się na dużo większe koszta niż teraz. Diesela z kolei wybrałem z tego powodu że po prostu wkurza mnie już bitla lpg w bagażniku przez którą praktycznie nie ma tam miejsca.


    Marek83: Chyba źle mnie odebrałeś, nie chodzi o to, że nie chce mi się jechać. Po prostu pomyślałem, ze ktoś tu na forum być może jest z okolicy lub w jeszcze lepszym przypadku zna to auto bo jest jego kumpla itp.
    Wiem że ludzie jeżdżą po całym kraju żeby znaleźć idealne auto ale nie przesadzajmy. To jest budżet do 15k nie do 150k. Oglądałem już kilka samochodów przy których właściciele jak zwykle twierdzili, że stan tzw. igła i zero wkładu finansowego co okazywało się na miejscu totalną fikcją wiec zanim pojadę zobaczyć jakieś auto 150km wolę zapytać, a nóż, trafi się ktoś kto je zna

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Honda civic sport 1,6
    By Rikoo in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 12-10-2014, 21:04
  2. Czy warto kupic aluski bk338
    By Kosiu in forum Czy warto kupić?
    Postów: 3
    Data: 17-08-2013, 00:20
  3. [Inne] Rozpórki - czy warto i jak to działa
    By ODi in forum Nadwozie / Wnętrze
    Postów: 13
    Data: 13-04-2013, 18:01
  4. Postów: 3
    Data: 14-02-2013, 19:30
  5. D16z6 - Czy warto ?
    By Drive-R in forum Czy warto kupić?
    Postów: 4
    Data: 08-02-2012, 22:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top