Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Wątek: Albo grubo, albo wcale - wyprawa do Japonii

  1. #1
    ユーザー
    Awatar -=Arti=-
    Imię: Artur
    Skąd: Katowice
    Posty: 107

    Auto: Toyota Celica ST205 JDM
    Silnik: 3S-GTE rev 3
    Moc: wystarczająca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Albo grubo, albo wcale - wyprawa do Japonii

    No i stało się !
    Po wielu dyskusjach, planach, sprawdzaniu pory monsunowej, temperatury, sprawdzeniu hoteli, łączności na miejscu, ubezpieczeń, połączeń na shinkansen, wielkości bagażu, tego czy samolot wyświetla gwiazdy na dachu żeby łatwiej zasnąć , cen wypożyczenia roweru, gorących źródeł i cholera wie czego jeszcze (bo spamiętać się tego nie da), klamka zapadła...

    Wspólnie z Seiji właśnie zrobiliśmy się lżejsi o cenę biletów w dwie strony do Tokio, a konkretnie na lotnisko w Narita...
    Wybór nie padł dziwnym trafem na Canadian Airlines, gdzie już za 22000 zł można się wybrać w jedną stronę, a na linie lotnicze LOT, które na chwile obecną mają promocję w związku ze świeżo otwartym nowym połączeniem z Katowic do Japonii (z międzylądowaniem w Warszawie - jakoś ścierpię te 5 godzin ).

    Nasz termin to 27 maj 2016 - 16 czerwiec 2016.

    Plan wycieczki jest w ciągłym przygotowaniu, bo nasuwają się pytania - a czy FUJI zmęczymy, czy lepiej to zamienić na rzecz czegoś innego ? (wspinaczka do góry wg wszelkich źródeł dla sprawnej fizycznie osoby trwa 8 godzin... ).
    Hotel kapsułowy musi być, sushi (no raczej...), "okonomiyaki" (Hiroshima Style), "shabu shabu", wołowina z krów nacieranych alkoholem (sorry, zapomniałem nazwy - dodam), jajka gotowane w gorących źródłach (czarne)...
    Pewnie wypiszemy nasz "whish list" wraz ze słownikiem na dole co jest czym dla zainteresowanych, ponieważ teraz spisuje wszystko na gorąco aby zapoczątkować temat, bo teraz bym tak mógł bez końca

    W razie nurtujących pytań jesteśmy do dyspozycji - najlepiej w poście, ale błagam, bez tendencyjnych pytań - odpowiedzi (na te sensowne) postaram się publikować w pierwszym poście, chociaż zobaczymy jak wyjdzie w praniu...

    Pozdrawiam



    -----------------------------------EDIT---25 październik 2015-----------------------------------------------------------------------
    PRZYDATNE INFORMACJE:

    1. LINK - Planer wycieczek wraz z opisem, popularnością danego miejsca oraz komentarzami na jego temat

    2. LINK - PASMO - podstawa do przemieszczania się w JP

    WAŻNE - ciężko o darmowe WiFi ! Jeżeli w ofercie hotelu jest hasło INTERNET, oznacza on wersję tylko po kablu, jeżeli jest hasło WiFi, oznacza ono iż jest w ofercie przenośne WiFi (które można zabrać ze sobą do plecaka), natomiast ma ono ograniczony transfer !
    Można również wypożyczyć takie przenośne WiFi (wersja bez ograniczeń transferu). Koszt to jedyne 45 Euro za 5 dni, lub kupić budżetową wersję, kartę SIM, gdzie koszt to 32 Euro na 15 dni, natomiast tu mamy ograniczenie do 100 MB/dzień

    PS. Plan wycieczki powoli się kreuje, ale to w kolejnych update'ach przedstawimy

    -----------------------------------EDIT---26 październik 2015------------------------------------------------------------------------
    Odpowiedź z Ambasady RP w Japonii w kwestii poruszania się samochodem:

    W związku z Pańskim zapytaniem uprzejmie informuję:

    Obywatele polscy chcący poruszać się po Japonii samochodem powinni zdać uproszczony egzamin na prawo jazdy i uzyskać odpowiedni dokument w urzędzie japońskim, tj. posiadać japońskie prawo jazdy. Z uwagi na czas trwania procedury, nie możliwe jest uzyskanie japońskiego prawa jazdy podczas krótkiego pobytu turystycznego.

    Problem uznawalności zarówno polskiego jak i międzynarodowego prawa jazdy w Japonii dotyczy wszystkich obywateli polskich jak również obywateli niektórych państw europejskich.
    Japonia i Polska związane są porozumieniem na mocy którego polskie prawo jazdy powinno zostać w Japonii uznane, podobnie jak dzieje się z japońskim prawem jazdy w Polsce. Z różnych jednak względów praktyka wygląda inaczej.
    Głównym argumentem przytaczanym przez władze japońskie są wysokie statystyki wypadków na polskich drogach, a co za tym idzie niespełnianie przez naszych kierowców japońskich wymogów bezpieczeństwa. Stąd konieczność sprawdzenie umiejętności kierowcy i ponownego zdawania prawa jazdy.

    Ponieważ strona polska, ze zrozumiałych względów stoi na stanowisku, iż mimo wszystko polskie prawo jazdy, zgodnie z porozumieniem, powinno być uznawane, obecnie prowadzone są w tej kwestii rozmowy ze stroną japońską. Jednak do czasu finału sprawy i zmiany praktyki japońskich urzędów, Polacy poruszający się samochodem po japońskich drogach na podstawie polskiego prawa jazdy mogą napotkać problemy w przypadku kontroli.


    METRO:
    Na tablicach informacyjnych jest podane:
    • oczywiście nazwa kolejnych stacji
    • czas w minutach ile zajmie podróż do danego przystanku
    • kolorowa ilustracja pociągu, w którym wagonie (numer na zielono) najlepiej się znaleźć jeśli chcemy się przesiadać na inną linię
    • informacja jest również po angielsku i są oznaczone linie na peronie gdzie na 100% zatrzyma się wejście po danego wagonu
    • (ciekawostka) jeśli chcesz przejechać z punktu A do B, a pojechałeś dłuższą trasą, krajoznawczą, to z karty zostanie ściągnięta opłata równoznaczna najkrótszemu możliwemu odcinkowi pomiędzy punktem A i B

    POCIĄGI:Shinkansen
    • są szybsze w komunikacji niż samochód (do 320 km/h)
    • będąc poza japonią można kupić RAIL PASS, który ponoć w wersji tygodniowej (bagatela 208 euro), zwraca się po trzech przejazdach Shinkansenem jeśli byśmy kupowali bilet na miejscu !
    • RAIL PASS upoważnia do przejazdu wszystkimi pociągami należącymi do Japan Rails włącznie z Shinkansenami
    • (ciekawostka) są dwa typy Shinkansenów: Hikari (zatrzymuje się na większości stacji kolejowych) oraz Nozomi (ekspres, który zatrzymuje się tylko na głównych stacjach)
    • z Tokyo do Osaka jest około 500 km i jadąc Hikari (wolniejszym), podróż zajmie nam około 3 godzin (prawie jak u nas)
    PS. sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać peron przy Shinkansenach, bo "jeden przystanek" jest dosyć daleko oddalony od tego gdzie się wsiadało, a w Tokio Station peronów jest 19 + 20 linii metra pod ziemią...

    6 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez -=Arti=- ; 26-10-2015 o 23:08 Powód: WIęcej info

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Gratuluję Panowie i jednocześnie zazdraszaczam.
    Mam nadzieję, że temat będziecie uzupełniać na bieżąco i postami i dużą ilością zdjęć i czym się tylko da

    Powodzenia!

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    zdjęć będzie bardzo dużo

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  4. #4
    ユーザー
    Awatar stiepe
    Skąd: kalisz
    Posty: 27

    Auto: duże


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    kurde zazdroszcze, jeszcze troche czasu jest ale powodzenia i licze na obszerna relacje

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar bors
    Imię: Krzysztof
    Skąd: bedzin
    Posty: 810

    Auto: citroen
    Silnik: 1.0
    Moc: 50


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    może sie ktoś nawróci i zobaczy do czego służy EVO )))

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    EG5 K+T for sale PW

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez bors
    może sie ktoś nawróci i zobaczy do czego służy EVO )))
    wiem do czego służy, mówisz, że chcesz mi skończyć kleić dokładkę którą urwałem lecąc bokiem po szutrze?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Seiji ; 24-10-2015 o 02:01
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  7. #7
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Skąd: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    mozecie mi wypisac przyblizone koszta jezeli to nie tajemnica

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Rikoo
    mozecie mi wypisac przyblizone koszta jezeli to nie tajemnica
    jak na razie jedyne koszta jakie ponieśliśmy to bilet w obie strony - ~1950 zł w PLL Lot

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  9. #9
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Skąd: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    To śmieszna kasa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Rikoo
    To śmieszna kasa
    jak chcesz się z nami wybrać to termin znasz, na stronie PLL LOT jest wyszukiwarka połączeń

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co chcecie importowane z Japonii
    By Mateusz Zalewski in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 5
    Data: 10-04-2017, 22:38
  2. Maska cvc 4g albo crx ed9 oraz listwa pod lampy przód cvc 4g
    By Brzydal in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 25-03-2015, 23:36
  3. [K] Karte pamieci do Ps2 z Free Mcboot'em albo oddam do wgrania
    By GHOSTRIDER in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 26-01-2014, 07:32
  4. Postów: 8
    Data: 28-09-2012, 13:14
  5. Silnik D16Y7 albo D16y8
    By Rikoo in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 04-09-2011, 10:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top