Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

W±tek: Albo grubo, albo wcale - wyprawa do Japonii

  1. #1
    ユーザー
    Awatar -=Arti=-
    Imiê: Artur
    Sk±d: Katowice
    Posty: 107

    Auto: Toyota Celica ST205 JDM
    Silnik: 3S-GTE rev 3
    Moc: wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Albo grubo, albo wcale - wyprawa do Japonii

    No i sta³o siê !
    Po wielu dyskusjach, planach, sprawdzaniu pory monsunowej, temperatury, sprawdzeniu hoteli, ³±czno¶ci na miejscu, ubezpieczeñ, po³±czeñ na shinkansen, wielko¶ci baga¿u, tego czy samolot wy¶wietla gwiazdy na dachu ¿eby ³atwiej zasn±æ , cen wypo¿yczenia roweru, gor±cych ¼róde³ i cholera wie czego jeszcze (bo spamiêtaæ siê tego nie da), klamka zapad³a...

    Wspólnie z Seiji w³a¶nie zrobili¶my siê l¿ejsi o cenê biletów w dwie strony do Tokio, a konkretnie na lotnisko w Narita...
    Wybór nie pad³ dziwnym trafem na Canadian Airlines, gdzie ju¿ za 22000 z³ mo¿na siê wybraæ w jedn± stronê, a na linie lotnicze LOT, które na chwile obecn± maj± promocjê w zwi±zku ze ¶wie¿o otwartym nowym po³±czeniem z Katowic do Japonii (z miêdzyl±dowaniem w Warszawie - jako¶ ¶cierpiê te 5 godzin ).

    Nasz termin to 27 maj 2016 - 16 czerwiec 2016.

    Plan wycieczki jest w ci±g³ym przygotowaniu, bo nasuwaj± siê pytania - a czy FUJI zmêczymy, czy lepiej to zamieniæ na rzecz czego¶ innego ? (wspinaczka do góry wg wszelkich ¼róde³ dla sprawnej fizycznie osoby trwa 8 godzin... ).
    Hotel kapsu³owy musi byæ, sushi (no raczej...), "okonomiyaki" (Hiroshima Style), "shabu shabu", wo³owina z krów nacieranych alkoholem (sorry, zapomnia³em nazwy - dodam), jajka gotowane w gor±cych ¼ród³ach (czarne)...
    Pewnie wypiszemy nasz "whish list" wraz ze s³ownikiem na dole co jest czym dla zainteresowanych, poniewa¿ teraz spisuje wszystko na gor±co aby zapocz±tkowaæ temat, bo teraz bym tak móg³ bez koñca

    W razie nurtuj±cych pytañ jeste¶my do dyspozycji - najlepiej w po¶cie, ale b³agam, bez tendencyjnych pytañ - odpowiedzi (na te sensowne) postaram siê publikowaæ w pierwszym po¶cie, chocia¿ zobaczymy jak wyjdzie w praniu...

    Pozdrawiam



    -----------------------------------EDIT---25 pa¼dziernik 2015-----------------------------------------------------------------------
    PRZYDATNE INFORMACJE:

    1. LINK - Planer wycieczek wraz z opisem, popularno¶ci± danego miejsca oraz komentarzami na jego temat

    2. LINK - PASMO - podstawa do przemieszczania siê w JP

    WA¯NE - ciê¿ko o darmowe WiFi ! Je¿eli w ofercie hotelu jest has³o INTERNET, oznacza on wersjê tylko po kablu, je¿eli jest has³o WiFi, oznacza ono i¿ jest w ofercie przeno¶ne WiFi (które mo¿na zabraæ ze sob± do plecaka), natomiast ma ono ograniczony transfer !
    Mo¿na równie¿ wypo¿yczyæ takie przeno¶ne WiFi (wersja bez ograniczeñ transferu). Koszt to jedyne 45 Euro za 5 dni, lub kupiæ bud¿etow± wersjê, kartê SIM, gdzie koszt to 32 Euro na 15 dni, natomiast tu mamy ograniczenie do 100 MB/dzieñ

    PS. Plan wycieczki powoli siê kreuje, ale to w kolejnych update'ach przedstawimy

    -----------------------------------EDIT---26 pa¼dziernik 2015------------------------------------------------------------------------
    Odpowied¼ z Ambasady RP w Japonii w kwestii poruszania siê samochodem:

    W zwi±zku z Pañskim zapytaniem uprzejmie informujê:

    Obywatele polscy chc±cy poruszaæ siê po Japonii samochodem powinni zdaæ uproszczony egzamin na prawo jazdy i uzyskaæ odpowiedni dokument w urzêdzie japoñskim, tj. posiadaæ japoñskie prawo jazdy. Z uwagi na czas trwania procedury, nie mo¿liwe jest uzyskanie japoñskiego prawa jazdy podczas krótkiego pobytu turystycznego.

    Problem uznawalno¶ci zarówno polskiego jak i miêdzynarodowego prawa jazdy w Japonii dotyczy wszystkich obywateli polskich jak równie¿ obywateli niektórych pañstw europejskich.
    Japonia i Polska zwi±zane s± porozumieniem na mocy którego polskie prawo jazdy powinno zostaæ w Japonii uznane, podobnie jak dzieje siê z japoñskim prawem jazdy w Polsce. Z ró¿nych jednak wzglêdów praktyka wygl±da inaczej.
    G³ównym argumentem przytaczanym przez w³adze japoñskie s± wysokie statystyki wypadków na polskich drogach, a co za tym idzie niespe³nianie przez naszych kierowców japoñskich wymogów bezpieczeñstwa. St±d konieczno¶æ sprawdzenie umiejêtno¶ci kierowcy i ponownego zdawania prawa jazdy.

    Poniewa¿ strona polska, ze zrozumia³ych wzglêdów stoi na stanowisku, i¿ mimo wszystko polskie prawo jazdy, zgodnie z porozumieniem, powinno byæ uznawane, obecnie prowadzone s± w tej kwestii rozmowy ze stron± japoñsk±. Jednak do czasu fina³u sprawy i zmiany praktyki japoñskich urzêdów, Polacy poruszaj±cy siê samochodem po japoñskich drogach na podstawie polskiego prawa jazdy mog± napotkaæ problemy w przypadku kontroli.


    METRO:
    Na tablicach informacyjnych jest podane:
    • oczywi¶cie nazwa kolejnych stacji
    • czas w minutach ile zajmie podró¿ do danego przystanku
    • kolorowa ilustracja poci±gu, w którym wagonie (numer na zielono) najlepiej siê znale¼æ je¶li chcemy siê przesiadaæ na inn± liniê
    • informacja jest równie¿ po angielsku i s± oznaczone linie na peronie gdzie na 100% zatrzyma siê wej¶cie po danego wagonu
    • (ciekawostka) je¶li chcesz przejechaæ z punktu A do B, a pojecha³e¶ d³u¿sz± tras±, krajoznawcz±, to z karty zostanie ¶ci±gniêta op³ata równoznaczna najkrótszemu mo¿liwemu odcinkowi pomiêdzy punktem A i B

    POCI¡GI:Shinkansen
    • s± szybsze w komunikacji ni¿ samochód (do 320 km/h)
    • bêd±c poza japoni± mo¿na kupiæ RAIL PASS, który ponoæ w wersji tygodniowej (bagatela 208 euro), zwraca siê po trzech przejazdach Shinkansenem je¶li by¶my kupowali bilet na miejscu !
    • RAIL PASS upowa¿nia do przejazdu wszystkimi poci±gami nale¿±cymi do Japan Rails w³±cznie z Shinkansenami
    • (ciekawostka) s± dwa typy Shinkansenów: Hikari (zatrzymuje siê na wiêkszo¶ci stacji kolejowych) oraz Nozomi (ekspres, który zatrzymuje siê tylko na g³ównych stacjach)
    • z Tokyo do Osaka jest oko³o 500 km i jad±c Hikari (wolniejszym), podró¿ zajmie nam oko³o 3 godzin (prawie jak u nas)
    PS. sprawdzaæ, sprawdzaæ i jeszcze raz sprawdzaæ peron przy Shinkansenach, bo "jeden przystanek" jest dosyæ daleko oddalony od tego gdzie siê wsiada³o, a w Tokio Station peronów jest 19 + 20 linii metra pod ziemi±...

    6 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez -=Arti=- ; 26-10-2015 o 22:08 Powód: WIêcej info

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Gratulujê Panowie i jednocze¶nie zazdraszaczam.
    Mam nadziejê, ¿e temat bêdziecie uzupe³niaæ na bie¿±co i postami i du¿± ilo¶ci± zdjêæ i czym siê tylko da

    Powodzenia!

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    zdjêæ bêdzie bardzo du¿o

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  4. #4
    ユーザー
    Awatar stiepe
    Sk±d: kalisz
    Posty: 27

    Auto: du¿e


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    kurde zazdroszcze, jeszcze troche czasu jest ale powodzenia i licze na obszerna relacje

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar bors
    Imiê: Krzysztof
    Sk±d: bedzin
    Posty: 810

    Auto: citroen
    Silnik: 1.0
    Moc: 50


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    mo¿e sie kto¶ nawróci i zobaczy do czego s³u¿y EVO )))

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    EG5 K+T for sale PW

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez bors
    mo¿e sie kto¶ nawróci i zobaczy do czego s³u¿y EVO )))
    wiem do czego s³u¿y, mówisz, ¿e chcesz mi skoñczyæ kleiæ dok³adkê któr± urwa³em lec±c bokiem po szutrze?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Seiji ; 24-10-2015 o 01:01
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  7. #7
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Sk±d: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    mozecie mi wypisac przyblizone koszta jezeli to nie tajemnica

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Rikoo
    mozecie mi wypisac przyblizone koszta jezeli to nie tajemnica
    jak na razie jedyne koszta jakie ponie¶li¶my to bilet w obie strony - ~1950 z³ w PLL Lot

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  9. #9
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Sk±d: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    To ¶mieszna kasa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Rikoo
    To ¶mieszna kasa
    jak chcesz siê z nami wybraæ to termin znasz, na stronie PLL LOT jest wyszukiwarka po³±czeñ

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Co chcecie importowane z Japonii
    By Mateusz Zalewski in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 5
    Data: 10-04-2017, 21:38
  2. Maska cvc 4g albo crx ed9 oraz listwa pod lampy przód cvc 4g
    By Brzydal in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 25-03-2015, 22:36
  3. [K] Karte pamieci do Ps2 z Free Mcboot'em albo oddam do wgrania
    By GHOSTRIDER in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 26-01-2014, 06:32
  4. Postów: 8
    Data: 28-09-2012, 12:14
  5. Silnik D16Y7 albo D16y8
    By Rikoo in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 04-09-2011, 09:22

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top