Wątek: Honda Civic EH9 Ferio Blue Mat

  1. #1
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imię: Łukasz
    Skąd: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Honda Civic EH9 Ferio Blue Mat


    Witam

    Do sprzedania Honda Civic sedan w moim posiadaniu od 9 lat, serwisowana na bieżąco, mocno zmieniona w porównaniu z oryginałem, na prawdę godna polecenia, w pełni sprawna.

    Rocznik 1992 model EH9 silnik d16z7, przebieg jakieś 270tyś. km

    Całe autko rok temu zostało wyspawane i pomalowane. Nówki progi z obu stron plus reperaturki tylnych nadkoli. Całość pomalowana w niebieską perłe z palety Honda pokrytą bezbarwnym matowym lakierem.
    Autko wgląda bardzo interesująco - przyciaga uwage mimo iż ma błędy lakiernicze i to jest główna wada autka.
    Całość zakonserwowane, spód, progi w środku i na zewnątrz, nadkola masa uszczelniajaca i masa bitumiczna !
    Listwy, lusterka, progi i dokładki w kolor.
    Dokładka Mugen przód i type R tył z poliuretanu wiec nie zniszczalne !
    Owiewki z USA - nie polskie heko - komplet na 4 szyby i szyberdach
    Spojler z 3 stopem tył, lampy tył JDM ( 4xpostoje, 4xstop + 5 stop w spojlerze ), przeciwmgielny w zderzaku, obrysówki USDM, ambery home made przód, pomalowane wkłady przednich lamp, halogeny żółte WESEM


    Silnik i przeniesienie napędu :
    D16z7 oryginalnie 120KM ( rynek austriacki z którego pochodzi miał wyższe restrykcje emisji spalin wiec katalizator był inny jak w d16z6 - i to jedyna różnica, po jego usunięciu i zrobieniu przelotu pare lat temu wyszło 132KM bez dolotu i kolektora 4-2-1 jeszcze wtedy ) obecnie myśle że jakieś 135KM tam być powinno.
    Pare lat temu jednostka poddana była małemu remontowi - wymienione uszczelniacze, splanowana głowica, UPG OEM Honda pod silnik d16y8 ( ciut podbija kompresje ), uszczelki miski olejowej, uszczelniacze wału i itp
    Świeżo założone ( rok temu ) są również uszczelki pokrywy zaworów, nowy palec rozdzielacza, uszczelka miski, uszczelka kolektora dolotowego i wydechowego, końcówki drążków kierowniczych, oslony przegubów zewnt, oslony przekładni kierowniczej, nowy filtr paliwa, oleju, zalany Motul 6100 Synergie +,

    wiele bajerów pod maska jak HOOD SPACERY, FENDER WASHERY, zrobiony jest WIRE TUCK kabli i ogólny CLEAN pod maska - komora w kolorze zółtym w kontraście do niebieskiego nadwozia.



    Skrzynia to hybryda z 3 i 4 biegiem z CRX, FD 4,25 zalana MTF HONDA + lekkie koło zamachowe od Otoczaka 4,4kg
    Świeży płyn wspomagania w całym układzie plus uszczelniona pompa wspomagania
    Świeży płyn w wysprzęgliku.
    Świeży płyn Dot 4 ATE type 200 w całym układzie hamulcowym

    Dolot :
    Parówa z filtrem Fujita i bezpośredni dolot zimnego zderzaka z bass reflexa ze zderzaka

    Wydech:

    kolektor 4-2-1 przechodzacy w tłumik przelotowy AWG zamiast katalizatora, dalej środkowy z Vti na końcu Mtech 2.,25 cala wejście 2,5 wyjście

    Zawieszenie :
    Amorki MTS od nowości plus sprężyny Fk Automotive - 40mm
    Kompletny tył w poliuretanie ( wszystkie tuleje ) plus główne wachacze przód w czerwony poliuretanie, sworznie 2 letnie, nówki drążki kierownicze
    Rozpórka przód 3 punktowa staffa.pl plus rozpórki góra i dół z tyłu Megan Racing style

    Hamulce :
    -przód 262mm po swapie klocki i tarcze Textar/TRW
    -tył 239mm oryginalnie klocki i tarcze Kashiyama/Ashika
    -pompa 15/16
    - płyn świeżynka ATE Type 200

    Wnętrz:

    Zostało całkowicie odmienione. Fotele, kanapa, podsufitka, boczki, pólka tylnia wszystko obite czarnym, pikowanym skajem ! Wyglada rewelacyjnie nawet jak na robote własną. Deska i boczki dodatkowo pomalowane na czarno farbą do vinylu, plastiki czarnym lakierem akrylowym. Panel nawiewu z paskami zimnych ledów, wnętrze oświetlone ciepłym białym światłem z pasków SMD, podłokietnik OEM, dywan czarny z Vti, daszki z Accord USDM ... tyle rzeczy jest zmienionych że cieżko opisać ! Szyby, szyberdach i lusterka elektryczne !



    Sprzedaje bo dwa wózki w bagażniku się nie mieszczą - tak to bym go dokończył bo mam wiele gratów które dodaje do tego auta !

    Wady :
    - rdza wyszła na przednich lewych drzwiach na dolnych krawędziach - wina lakiernika oraz te same drzwi zostały mi obite przez kogoś - DODAJE 1 litr farby na pomalowanie nowych albo naprawe obecnych !!
    - ogolnie lakier to problem - pomalowane tanio ... no i taki efekt. dla kogoś kto ma chęci - to nie problem można to autko zrobić na na prawde *****isty projekt !
    - obtarć na dokładkach nie licze bo to z użytkowania



    Ale co dostaniesz do tego autka ? Wszystko co zostało mi ! wiele częsci takich jak

    - listwy chrom USDM
    - całą środkową konsole z Preludy która miałem wsadzić
    - spojler oem
    - drugi licznik z podświetlanymi wskazówkami, ikonkami od Moman;a, aluringami
    - 1 litr farby na do malunek drzwi - nie musisz dorabiać farby
    - halogeny - wystarczy je podłaczyć bo nie zdąrzyłem
    - podgrzewane lusterka które też wystarczy podłaczyć
    - no i jeszcze pare rzeczy które musze znaleźć ale już te są sporo warte gdyby je osobno pokupować.

    Autko doinwestowane mocno !! ale jego finalna wersja i tak odbiega od moich oczekiwań. Kocham to autko mimo wszystko - to moje pierwsze autko ale teraz już mam rodzinne autko i musze go sprzedać.

    CENA : 7000zł
    cena na prawdę ani troche nie odpowiada wysiłkowi czy kosztom jakie poniosłem w tworzenie tego auta ale potrzebuje pilnie je sprzedać.
    OC wciaż ważne do 18.10.2015r. = przegląd wyszedł ale to w każdej chwili na życzenie przejdzie

    link do forum i całego opisu od poczatku :

    http://www.civicklub.pl/forum/showth...Sedan-by-zabas

    link do 290 fotek z jego odnowy :

    https://www.flickr.com/photos/zabas/...57632379048405

    wiecej info :

    PW, mail zabas85@o2.pl albo tel : 660 673 081 ( ale zastrzegam sobie - nie zawsze moge odebrać ze wzgl. na prace )

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Hiszpan96
    Imię: Kacper
    Skąd: Brzeszcze
    Posty: 21

    Auto: Subaru Impreza GF4
    Silnik: EJ22
    Moc: 143


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jak bym miał kase to bym brał, civiców dużo jeździ ale ta mi się zawsze jakoś najbardziej podobała szczególnie ten lakier

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Civic EH9 D16Z7 - zabas
    By zabas in forum V generacja
    Postów: 411
    Data: 15-11-2015, 10:06
  2. Kupie Civic Eg9 Eg6 Ek4 Ek3 dc2 Ferio
    By leigimas in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 24-10-2015, 22:28
  3. [Honda] Civic V eh9 d16z7 przegina ze spalaniem
    By Artur63e in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 9
    Data: 14-02-2014, 21:17
  4. Civic EJ9 D14Z2 Ferio - olix
    By olix in forum VI generacja
    Postów: 53
    Data: 11-04-2013, 22:15
  5. Civic EK3 FERIO D15Z6 - -sebo-
    By -sebo- in forum VI generacja
    Postów: 2
    Data: 25-03-2013, 09:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top