Witajcie moi mili.
Postanowi³em wykonaæ przed zim± ostatni mod jakim jest monta¿ centralnego zamka z pilota. Do tej pory mia³em fabryczny centralny, który otwieraj±c drzwi kierowcy otwiera³ drzwi pasa¿era, a otwieraj±c drzwi pasa¿era otwiera³ tylko drzwi pasa¿era. W tym celu kupi³em centralkê NOXON T5 i jeden si³ownik MASTER. Zdemontowa³em boczek lewych drzwi i zrobi³em „rekonesans” co i jak.
Ju¿ na samym pocz±tku dosta³em w pysk przez ma³o zrozumiany przeze mnie schemat, który by³ do³±czony do centralki. Ale znalaz³em bardziej dok³adny w Internecie tak wiêc OK. Do si³ownika nie dosta³em ¿adnego schematu jednak te¿ znalaz³em w Internecie oznaczenia poszczególnych kabelków.

I tak:
Si³ownik jaki posiadam:
3

Schemat centralki jak± posiadam:
1

Z tego schematu rozumiem nastêpuj±ce pozycje:
- dioda LED jest pod³±czana gotow± wtyczk± do centralki wiêc to jest bana³, którego pod³±czenie trwa sekundê,
- dwa br±zowe kabelki id± odpowiednio do lewych i prawych kierunkowskazów wiêc te¿ rozumiem,
- czerwono/czarny kabelek to kana³ dodatkowy – ten mnie nie interesuje w chwili obecnej,
- cienki czerwony kabel to wyj¶cie do domykania szyb/immobilizera wiêc te¿ mnie nie interesuje,
- gruby czarny kabel to masa
- gruby czerwony kabel to pr±d

Problem pojawia siê z pozosta³ymi 6-cio ma kablami, które na schemacie s± zaznaczone bardzo ogólnikowo: interfejs centralnego zamka. I tutaj pojawi³ siê du¿y problem, którego nie potrafiê przeskoczyæ. Nie mam pojêcia, który kabel idzie do czego. W dodatku znaleziony przeze mnie schemat tej samej centralki ma dalsz± czê¶æ:
2

I teraz tak. Nie rozumiem dlaczego dla tych 6-ciu kabli s± rozrysowane a¿ cztery ró¿ne schematy i na ka¿dym poszczególne kable s± inaczej pod³±czane. Który schemat z tych powy¿szych interesuje mnie gdy chcê pod³±czyæ si³ownik MASTER, który posiada 5 kabli: czarny, bia³y, br±zowy, zielony, niebieski? Który schemat z powy¿szych mnie interesuje chc±c pod³±czyæ mój si³ownik do centralki?

Kolejny problem to wielka niewiadoma je¶li chodzi o kable wychodz±ce z oryginalnej wi±zki, oryginalnego sterownika. Wiem tylko tyle, ¿e w VI gen masa to oczywi¶cie czarny kabel, który ³±czê z czarnym kablem nowej centralki, a bia³o-zielony kabel to pr±d, który pod³±czam do czerwonego kabla nowej centrali. I na tym siê moja wiedza koñczy… Pozostaj± jeszcze 4 inne kable: ¿ó³to/czerwony, bia³o/czerwony, niebiesko/bia³y i jeszcze jaki¶ niebieski.

I najwa¿niejsze pytanie: czyta³em wiele podobnych tematów. Ile ludzi tyle opinii. Czy chc±c otwieraæ drzwi z pilota musze mieæ si³ownik MASTER i si³ownik SLAVE czy wystarczy tylko jeden? Tak jak napisa³em: je¶li si³ownik w drzwiach pasa¿era ma s³u¿yæ tylko do otwierania drzwi z kluczyka od strony kierowcy to ju¿ wolê zostaæ przy jednym si³owniku MASTER i w razie „W” otwieraæ drzwi pasa¿era od ¶rodka. Poza tym na logikê bior±c – jak bêdê mia³ dzia³aj±cy centralny zamek z pilota to nie bêdê otwieraæ drzwi kluczykiem. No chyba, ¿e siê co¶ posypie z elektronik±…
Szukam porad gdzie siê tylko da bo je¶li ludzie tak± instalacjê montuj± sami to oznacza, ¿e nie jest to wcale takie ciê¿kie, a przy okazji 100 z³ w kieszeni zostanie bo tyle sobie krzycz± za monta¿ „fachowcy”. A za 100 z³ to ja mam ponad 300 km jazdy

I teraz reasumuj±c to wszystko. Chcia³bym poprosiæ o bardzo ³opatologiczny opis jak to wszystko pod³±czyæ ¿eby piêknie dzia³a³o...

Aaa no i ¿eby nie by³o to stawiam na najbli¿szym spocie du¿e piwo osobie, która mi to opisze