Wtek: Dimmer - jak podczy

ユーザー
    Awatar Ledres
    Imi: Hubert
    Skd: Czstochowa

Auto: Honda Civic
    Silnik: D14Z2
    Moc: 90

Nie masz konta na formu? Zarejestruj si, aby w peni korzysta z moliwoci forum!

Dimmer - jak podczy

Witam. Mam do Was szybkie pytanie i czekam na szybk odpowied.
    Planuj zmieni owietlenie zegarw z arwkowego na LED'owe. Mam tam LED 6V, ktr chc wykorzysta do mojego projektu. Czy mog bezporednio podczy LED'y 6V do napicia 12V czy musz zrobi to przez rezystor?

0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Ledres ; 17-08-2015 o 18:37

ユーザー
    Awatar sebawo
    Imi: Sebastian
    Skd: Ruda lska

Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpicet

a jak mylisz, co si stanie jak podczysz ledy 6V pod 12V?
    podcz dwie tamy ledowe w szeregu, daj rezystor (bo w aucie masz ~14V) i jaki kondensator eby zniwelowawahania i bdzie git

1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...

ユーザー
    Awatar Ledres
    Imi: Hubert
    Skd: Czstochowa

Auto: Honda Civic
    Silnik: D14Z2
    Moc: 90

Przepraszam za odkopanie, ale nie chc zakada nowego tematu skoro tematyka jest ta sama.
    Zakupiem ostatnio za symboliczn kwot dimmera do Civic V gen. Chc go podczy w swojej VI gen (bdzie schowany i niewidoczny). Problem polega tylko na tym, e nie mog znale adnych schematw podczenia ani dziaajcych zdj z operacji podczenia takiego dimmerka.

On jest zakoczony trzema "bolcami". Takiej wtyczki nie mam. Czy kto bawi si w podczanie dimmera u siebie i jest w stanie poratowa jakimi schematami jak to wykona?

0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

ユーザー
    Awatar TeWu
    Skd: totutotam

Auto: 3kGT
    Silnik: si krci...

nie potrzebujesz adnego schematu, dimmer to nic innego jak zwyky potencjometr a ten zawsze ma 3 wyprowadzenia

1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •  

on top