Witam,

Mam problem z swoją Hanką(Civic EJ2), mianowicie podczas przyspieszania auto ściąga mi na prawo. Ściąganie jest proporcjonalne do przyspieszenia - im agresywniej przyspieszam tym auto bardziej ściąga. Natomiast kiedy jadę ze stałą prędkością auto zachowuje praktycznie prosty tor jazdy (minimalne odchyły spowodowane koleinami, bądź krzywą drogą). Test np. ze wczorajszego powrotu z pracy - Jadę DTŚ 120km/h na 5 biegu (około 3 tyś obrotów), kierownice lekko pościłem a auto dalej zachowywało praktycznie idealnie swój tor jazdy. Potem wcisnąłem gaz do oporu, auto zaczęło się zbierać i już ściągać auto w prawo, im bardziej wkręcał się silnik na obroty tym bardziej było odczuwalne ściąganie(bardzo odczuwalne). Około 2 miesiąca temu byłem kontrolnie na przeglądzie i diagnosta nie stwierdził żadnych luzów, błędów itp. Potem oddałem auto do mechanika, przegub prawy i hamulce z tyłu robiłem. Napomknąłem mu też o moim problemem ze ściąganiem, no ale niestety to co mieli zrobić zrobili, a na ściąganie nie miał żadnego pomysłu. Auto stoi na zawieszeniu MTSa + wszystkie tuleje na poli z Olkusza. Mam podobno wycieki na maglownicy, ale jeszcze nie oddawałem jej do regeneracji, bo na diagnosta na stacji stwierdził, że wycieki mogą być, może być problem z kierowaniem ale auto powinno mimo wszystko jechać prosto. Jakieś ocieranie się klocków o tarcze też odpada, bo podasz kompletnej wymiany hamulców z tyłu wymieniłem tez klocki z przodu. Problem występuje w identycznych objawach na letnich oponach na feldze aluminiowej, jak i na całkowicie innych zimowych oponach na feldze. stalowej, więc problem opon, kół też raczej odpada.

Jakieś pomysły, porady ? Nie che oddawać auta do byle mechanika, bo drogą eliminacji wymieni mi pół auta, a problem nie ustąpi. Chyba że ktoś ma namiary na naprawdę konkretnego gościa