Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

W±tek: Japoñskie kombi z lat 90-00 - co wybraæ dla ma³ej rodziny ?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Japoñskie kombi z lat 90-00 - co wybraæ dla ma³ej rodziny ?

    Hej.

    Do tej pory porusza³em siê jak wiecie Civic'iem 92-95 Sedanem ale powoli to autko staje siê za ma³e

    Najchêtniej bym zamieni³ je na Premacy 2.0 albo H Stream k20 ale o tym by³o pisane w innym temacie.

    Stwierdzam ¿e jednak nie do koñca bedzie mnie staæ na takie autko w takim stanie w jakim bym chcia³.

    Wiêc powa¿nie zastanawiam siê nad zmian± na jakie¶ fajne i pojemne kombi. Najlepiej w LPG sekwencji.


    To co widaæ na rynku i by mi odpowiada³o:

    1. Honda Accord IV gen z F22 pod mask±.



    Autko choæ stare i chyba najstarsze w zestawieniu po prostu mi siê podoba i wydaje siê strasznie du¿e i obszerne. Koszt czê¶ci eksploatacyjnych wydaje siê te¿ nie wielki.


    2, Honda Accord V gen. 2.0 136KM



    Autko nowsze i podobne w kosztach eksploatacji


    Wiem ¿e te silniki znosz± dobrze gaz i w sumie to Hondy wiec znam ich bol±czki ale moze te akurat modele maja jakie¶ specyficzne/ekskluzywne dla siebie wady ??


    3. Mazda 626 V gen najlepiej po 2000 ( lift )




    Dobry rocznik i ceny przystepne. Fajny poprzednik Mazdy 6 ale czy to jest typowo Mazdowska konstrukcja ? JDMowa ¿e tak powiem czy pod Europe ?

    Najchetniej z silnikiem 2.0 136KM ale czy s³abszy 2.0 115KM to ten sam tylko przymulony silnik ? Bo jak tak to czy cie¿ko tego 115KM przerobiæ na tego wzmocnionego ? JAk u nie LPG dzia³a ? Silniki s± na paski czy ³añcuchy ?

    Jaka by³a JDMowa wersja tego modelu ? Capellia ?

    Czy to zawieszenie tylne TTL jest jakie¶ problematyczne ?
    Na co po za rdz± uwa¿aæ w tym autku ?

    4. Nissan Primera P11 ( najlepiej P11.144 lift )



    Preferowany silnik - 2.0 Sr20de 131KM - 140KM ( dwie wersje czym siê rózni± ? )

    ewentualnie 1.8 115KM

    Jakie wady zalety ? Wiem ¿e sr20de jest na ³añcuchu wiec to jest plus

    Jaka by³a topowa wersja Primery w kombi ? To jest ostatnia Primera przed kooperacja z Renaultem ?

    5. Toyota Avensis I gen.



    Silnik 2.0 128KM albo 150KM - jak z LPG ?

    W sumie to najmniej podobaj±ce mi sie wizualnie autko ale to Toyota. Pewnie te¿ z nich najdro¿sza.

    6. Mitsubishi Galant VIII



    Trzy silniki do wyboru ;

    2.0 136KM
    2.4 GDI 150KM
    2.5 V6 163

    2.4 odradzaj± bo zbyt problematyczny, 2.5 fajny równie¿ idealny do gazu ale to i tak du¿o pal±ca V'ka wiec najlepszy wychodzi 2.0



    I TERAZ DORADZCIE NA CO PATRZEÆ, CZEGO SZUKAÆ, NA CO ZWRÓCIÆ UWAGE. w poszczegolnych modelach i silnikach

    - które silniki najlepsze
    - co i gdzie rdzewieje w danych modelach
    - ceny czesci serwisowych
    - dostepno¶æ tuningów - A co na przysz³o¶æ
    - jakie wersje wyposa¿enia szukaæ
    - co jest JDM co jest rare na co zwracaæ uwage

    Puki co wychodze z za³o¿enia ¿e wydaæ bym chcia³ w okolicy 7 tys. na samo auto i nie licze rozrz±dów, opon, kó³, ewentualnych napraw zawieszenia i itp zaraz po kupnie bo na to musze sobie 2-3tys od³o¿yæ.
    Dlatego nie wpakuje siê w auto za 10ty¶ a potem bede ¿ebra³ ¿eby olej zmieniæ

    Puki co równie¿ faworytem co do ceny = kosztów utrzymania = wyposazenia = silnika jest Primera P11.144 z 2.0

    A moze jakie¶ inne propozycje ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar wojo
    Imiê: wojtek
    Sk±d: bêdzin
    Posty: 638

    Auto: toyota supra
    Silnik: m7-gte
    Moc: 238


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    accord 4 albo galant !

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    JDM

  3. #3
    ユーザー
    Awatar axello
    Imiê: Alex
    Sk±d: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Mazda 626. Najwiêksz± bol±czk± jest blacharka. Jak to w mazdach bywa zreszt±. 626 by³a produkowana w Japonii jej odpowiednikiem jest jak dobrze mówisz Capella. Co do samego auta, Mazda 626 jest samochodem bardzo fajnie wykonczonym, jest bardzo przestronna jak na t± klasê. Zawieszenie masz bardzo przyjemne. Nie jest beton, ale te¿ nie kanapa. mo¿na spokojnie szybciej poje¼dziæ i to dosyæ fajnie ale jest ca³kiem przyjemnie i dobrze i wygodnie nawet na 17 calowych felgach i niskim profilu. Silnik 115 koni pochodzi jeszcze ze starych 626 i mx6. Jest to nie wysilony silnik poprostu do du¿ych przebiegów jak ula³. No niestety nie da siê zwiêkszyæ moc przek³adaj±c kilka gratow zmi e 136 konnej wersji. A 136 konna wersja jest bardzo w porz±dku, elastyczna, oszczêdna no i trwa³a. Bardzo fajnie je¼dzi na gazie, w sumie nawet tego nie czuæ. Rozrz±d na pasku jest.
    Co do typowych usterek to ³±czniki staba, tuleje w tylnym zawieszeniu. Ale to g³ównie przez nasze drogi siê tak dzieje. i warto zwróciæ uwagê na pompê wody. Ale ogólnie oprócz tego tam nie ma co siê zepsuæ. Prosta konstrukcja nic skomplikowanego. I taki bajer in plus mo¿e dodam
    Ja je¼dzi³em liftbackiem ale my¶lê ¿e odczucia s± prawie takie same.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    No ja nie wiem czy starego accorda warto braæ (nie wa¿ne czy 4 czy 5). To ju¿ jest taki wiek auta, ¿e jak bêdziesz chcia³ pogrzebaæ i np. wymieniæ wahacz, to rozsypie Ci siê pó³ auta oczywi¶cie H znasz, wiêc se poradzisz, no ale zawsze bêdzie kwestia czy spêdziæ sobotê pod autem czy z rodzin±.
    Primera w sumie chyba ma najlepsze z japoñców wyposa¿enie, mo¿na dorwaæ w automacie, silnik raczej niezniszczalny, ja nawet krajowe widzia³em w og³oszeniach

    btw, czemu akurat d¿apoñce? nie czarujmy siê, ale w latach 90 to europejczyki mia³y lepsze wyposa¿enie, te¿ do¶æ wysok± bezawaryjno¶æ no i na pewno jest wiêkszy wybór

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  5. #5
    ユーザー
    Awatar Esperanto
    Imiê: Tomasz
    Sk±d: Pszczyna
    Posty: 703

    Auto: Gs300 & Ep81 & Ma9
    Silnik:
    Moc: y przybywaj!


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    O ile mnie pamiêæ nie myli to toyoty w tym modelu mia³y 3sfe pod mask±. Co oznacza ze maja miêkkie gniazda zaworowe.
    Przy instalacji LPG potrzebny jest jaki¶ smarownik? Aby spowolniæ zu¿ycie silnika pracuj±cego na gazie.
    Najmniej jdm owe autko, czê¶ci s± z pakietu tte, ale to z³ote gralle nie do dostania a je¶li ju¿ to za gruby piniondz.
    Aczkolwiek ze wszystkich tutaj my¶lê ¿e zadbana poje¼dzi najd³u¿ej i najmniej awaryjnie.

    Nissan - 1.8 sobie odpu¶æ, problematyczny silnik który pije wiêcej oleju ni¿ benzyny. Najwiêksz± wad± jest korozj±, lubi± juz powoli chrupac.

    Mitsubishi - gdi sobie odpu¶æ, tragiczny silnik. 2.0 troszkê za s³aby. 2.5 jest spoko, wysoka kultura pracy, d¼wiêk v'ki i spalanie wbrew pozorom nie jest du¿o wiêksze od 2.0 w tej budzie. Uwa¿aj na ruda i jest kupa zajechanych pasci od handlarzy 'mirkow'

    Tyle mogê pomóc. Hondy pozostawiam Tobie bo ja tam siê nie znam
    mazda - axello Twoja kolej

    Ah, axello mnie wyprzedzi³

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Nie wiem, nie pytaj, je**e mnie to

  6. #6
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    btw, czemu akurat d¿apoñce? nie czarujmy siê, ale w latach 90 to europejczyki mia³y lepsze wyposa¿enie, te¿ do¶æ wysok± bezawaryjno¶æ no i na pewno jest wiêkszy wybór
    hmmm no a czemu je¼dzisz Civic'im 6gen z B16 a nie Golfem w GTi ?

    Chce japoñca i tylko japoñca - Nie bêde je¼dzi³ Paserrati, A4 albo BMW 3er... W³oskie i francuskie totalnie odpadaj±. Opla uwa¿am mocno za ... nie powiem co. Ford mnie te¿ do koñca nie przekonuje. Chce japoñca. Mam 3 i nie przesi±de siê nagle na germana.

    Zreszta takie japoñskie kombi i tak jest 6 krotnie mniej spotykane jak Niemieckie podobne na drogach. i to uwa¿am in plus.

    Axello - liczy³em na Ciebie i siê nie zawiod³em thx

    Bra³bym Honde ale brakuje w Europie jednej generacji Accorda w kombi i tego bym bra³ gdyby by³

    Tak to lepsze roczniki i wyposa¿enie oferuj± pozosta³e marki.

    Jeszcze jest Subaru ale ... szukam w miare taniego dupowoza dla rodziny

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    hmmm no a czemu je¼dzisz Civic'im 6gen z B16 a nie Golfem w GTi ?
    Bo go kupi³em x lat temu i by³em najarany co nie znaczy, ¿e japoñca bym wybra³ na rodzinny dupowóz

    To wszystko zale¿y jakie kryteria sobie przyjmiesz. Jak we¼miesz pod uwagê konkretny silnik, konkretne wyposa¿enie, do tego dostêpno¶æ czê¶ci i egzemplarzy na rynku, to europejczyk siê wpasuje idealnie. Ale jak ju¿ za kryterium we¼miesz japoñca, to siê kr±g zawê¿a i to znacznie

    bra³bym ka¿de z powy¿szych, zale¿nie które w lepszym stanie za te 7 tysi bym wyrwa³, taka prawda bo japoñce z tamtych lat s± ¶wietne, pod warunkiem, ¿e przez te 250-300tysi km kto¶ o nie dba³.
    Szukanie 626 w kombi, niezgni³ej primery czy niezajechanego gala trochê czasu zajmie. A jak siê nie zdecydujesz na konkretny model to szukanie zajmie 3 razy d³u¿ej

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  8. #8
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    co nie znaczy, ¿e japoñca bym wybra³ na rodzinny dupowóz
    no a u mnie znaczy ¿e nawet japoñski musi byæ dupowóz
    Mam wyrobione zdanie i raczej go nie zmienie
    Troche mnie ¶mieszy polecanie europejczyka na forum japoñskiej motoryzacji

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    zukanie 626 w kombi, niezgni³ej primery czy niezajechanego gala trochê czasu zajmie. A jak siê nie zdecydujesz na konkretny model to szukanie zajmie 3 razy d³u¿ej
    no i chcesz mnie przekonaæ ¿e znalezienie idealnego europejskiego kombi w tej cenie w tych kryteriach zajmie mi te 3 razy krócej ?

    Jestem fanem japoñskiej motoryzacji a nie tylko Hondy i bêde takim fanem wiêc nie wyobra¿am sobie "fanowanie" ale je¿dzenie francuzem czy niemcem bo ... no bo co ?

    Chce japoñskie kombi w benzynie albo japoñskiego minivana w benzynie. Staæ mnie na kombi to biore kombi.

    Zreszt± dyskusja totalnie zbêdna - poda³em kryteria - bardziej oczekuje info jak dosta³em od Axello albo od Esperanto a nie pytania odno¶nie mojej motywacji co do wyboru

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    Zreszt± dyskusja totalnie zbêdna
    przepraszam, ju¿ nie bede ja nie polecam, ja pytam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  10. #10
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    IMHO z tej gromady to Galant z 2.5 V6

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Dlaczego lata 90 by³y najlepsze?
    By Seiji in forum Wszystko o JDM
    Postów: 9
    Data: 05-09-2014, 23:17
  2. Volvo 740 GL '90 - Seboo991
    By Seboo991 in forum Wszystkie inne
    Postów: 121
    Data: 22-04-2013, 18:42
  3. [ Kupiê] Camry Kombi
    By tomekb in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 2
    Data: 15-04-2013, 18:33
  4. Suzuki Baleno Kombi I by lukaszl_86
    By lukaszl_86 in forum Suzuki
    Postów: 11
    Data: 28-03-2013, 23:01
  5. Sprzedam. Toyota Celica 90' 2.0 GTi
    By Wojo_celica in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 5
    Data: 14-01-2012, 18:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top