Wątek: Sprzeglo spiekowe

  1. #1
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Sprzeglo spiekowe

    Musze "zregenerowac" praktycznie nowe sprzeglo, ktore nie ogarnelo mocy samochodu. Potrzebny bedzie spiek. I teraz pytanie - czy nie liczac Radzikowskiego i jego konkurencji w Warszawce znajde jeszcze jakies inne serwisy, ktore sie tym zajmuja? A moze jednak doplacic pare stowek i zamowic konkretny nowy zestaw z USA? Nigdy nie mialem do czynienia z tym tematem, wiec prosze o rady.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imię: Łukasz
    Skąd: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Zależy ile tych 'stówek'. Do konkretnej mocy chyba dobrze byłoby, żeby była to jakaś konkretna markowa sztuka. Mówiąc z USA, często wychodzi że jest to jakiś chiński no name z Ebaya. Nie wiem kto robi aftermarketowe sprzęgła do Mitsu, ale szedłbym w Exedy, chyba, że tak jak dla ATR-a ceny są kosmiczne, wtedy gadałbym z Radziejowskim lub Warszawką. Z drugiej strony, ciekaw jestem kogo masz na myśli w Warszawce, bo znam trochę tamtejszego ludu i nie słyszałem, żeby ktoś tam sprzęgła robił. Co do Radziejowskiego to do B16 kolega tam chciał swoje sprzęgło pchać i taniej wyszło mu kupić Exedy OEM, ale silnik nie był modyfikowany, a exedy do Bserii jest dość tanie (500-700PLN w zależności od marży importera) z tego co pamiętam. Radziejowski za jakiś sensowny zestaw chciał 800-1000PLN.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  3. #3
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Opcją jest http://www.3sx.com/store/comersus_vi...dProduct=30238
    Competition Clutches 2600 -- Stage 3 - Strip Series 2600 Clutch Kit

    Suma summarum koszt takiego zestawu to ~1600PLN.
    Za zrobienie spieka z fabrycznego sprzęgła krzyczą od 700 do 1000PLN.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    czytał?

    3000GT / Stealth Non-Turbo - FWD

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  5. #5
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Czytał.
    A Ty myślisz, że dlaczego sprzęgło poszło w pizdu? Bo skrzynia jest z wolnossącego GTO. Sprzęgło jest to samo co w 3000GT SL (przednionapędowy wolnossak).

    Co ciekawe mam kontakt z trzema użytkownikami GTOUK, którzy jeżdżą na setupie Twin Turbo + skrzynia z NA.
    -> pierwszy dmucha 1.4bar - ma Competition Stage 4
    -> drugi dmucha 1.1bar - ma sprzęgło OEM
    -> trzeci dmucha 0.8bar - ma sprzęgło Exedy

    Ja (nie licząc innego filtra powietrza) mam ten sam setup co trzeci gościu, jedynie sprzęgło inne - Valeo zamiast Exedy. Valeo okazało się tak "świetne", że przy śmiesznym 0.45bar (0.03bar mniej niż seria) już się zdarzyło mu ślizgać... Przy 0.6bar (marne 320KM) sprzęgło poległo.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Suseł
    Imię: Hubert
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,363

    Auto: CLK W209
    Silnik: M271
    Moc: 184


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Lamik robi też spieki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    "If in doubt, flat out."
    Colin McRae 1968-2007

    OGRODZENIA, BALUSTRADY, AUTOMATYKA BRAM


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top