W±tek: Olej - P³ukaæ czy nie p³ukaæ oto jest pytanie.

  1. #21

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    pomysl nastêpnym razem o oleju z dluzszym filmem typu 5w50 honda bêdzie siê cieszyla
    polecam tez wytestowanie 10w60 oraz dodatku plastmal'u "motorlife"
    i bez hejterowskich docinek, zastosuje tylko ten co wie o co kaman

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #22
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ja nastêpnym razem do evo bêdê la³ eneosa, znajomy w jp go leje u siebie do IV i jest podobno spoko

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  3. #23
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Ad@mus
    pomysl nastêpnym razem o oleju z dluzszym filmem typu 5w50 honda bêdzie siê cieszyla
    polecam tez wytestowanie 10w60
    No widzisz, akurat oba testowa³em, akurat w hondzie i wiesz co? Oleje tej klasy siê nie nadaj± do cywilnego auta. Masz wska¼nik temperatury oleju? Jak± temp. osi±gasz/osi±ga³e¶ na 10w60? A jak± na 5w50? Ja Ci powiem, ¿e u mnie siê d³ugo nagrzewa³, baaardzo d³ugo. Po 10 minutach i kilkunastu kilometrach trasy nie potrafi³em osi±gn±æ 70* zim±, latem te¿wiele lepiej nie by³o. Wiêc wszelakie upalanka musia³y byæpoprzedzone d³u¿sz± jazd±.
    To s±oleje do innych warunków i innego przeznaczenia auta.
    Teraz mam 5w40 i powiem Ci, ¿e ciê¿ko jest do 100* dobiæ, a do granicy jeszcze daleko wiêc imho nie ma potrzeby lania oleju w klasie wy¿szej ni¿w40 do samochodu, którym poruszasz siê na co dzieñ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  4. #24

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    sugerowa³em siê tym zanieczyszczeniem-czernieniem oleju z pocz±tku tematu, skoro nie lapie olej temperatury nie bêdzie siê przepalal
    kontrola temp oleju jest wazna ale czy masz pewno¶æ ze zegary pokazuja odpowiednia temperaturê? w jakim miejscu masz czujnik? sk±d te odczyty schodz±, bo zapewne jego umiejscowienie ma wp³yw na odczyt temperatury

    nastepna kwestia jest taka w jakich temperaturach olej ma zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci a w jakich je traci-tutaj warto zapoznaæ siê z tabelami produktu

    wg mnie jest tak ze je¶li nie kupuje siê oleju highperformance za du¿e pieni±dze u¿ywanego w sporcie to wszystkie inne sa do u¿ytku codziennego-rozne oleje maja rozne w³a¶ciwo¶ci, odpowiednie dla silnika i dla stylu jazdy kierownika

    zapoznajcie siê z atrykulem który dla was wklei³em, mo¿na siê du¿o dowiedzieæ i wybierac wówczas olej swiadomie, a nie na wêch i wyczucie "bo polecaj± i chyba bêdzie git"

    polecam agipa, 5w50, gdzie 5w to oznaczenie temperaturowe a 50 ci±g³o¶æ filmu olejowego
    to oznaczenie nie ma nic wzpolnego z niedogrzewaniem oliwy

    a p³ukanki warto stosowaæ, i nie powoduj± one rozszczelnieniem zdrowego silnika, ju¿ bardziej ma na to wp³yw niedroznosc odmy ni¿ plukanie.
    plukanie ma sens w du¿ych przebiegach, oczyszczaj± magistrale olejowa, pompe oleju i polki pier¶cieniowe, szczególnie wa¿ne jest oczyszczenie zamkow pier¶cieni etc

    --- Aktualizacja o 11:06. Poprzedni post: o 11:04 ---

    i naprawdê polecam motorlife, dodatek który redukuje do minimum zjawisko suchego / zimnego startu, wydluzajac zycie panewek
    aha, plukanka tez czysci magistrale panewek

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #25
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Nie wiem jak Seba, ale zwyczajowo w Hondach montuje siê podejscie pod czujnik w miejscu mocowania filtra oleju przez specjaln± podk³adkê pod niego.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  6. #26
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Ad@mus
    polecam agipa, 5w50, gdzie 5w to oznaczenie temperaturowe a 50 ci±g³o¶æ filmu olejowego
    to oznaczenie nie ma nic wzpolnego z niedogrzewaniem oliwy
    jak takie pierdo³y pociskasz, to ja dalej nie dyskutujê poczytaj o SAE...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  7. #27
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Dobra, to jak ju¿ tak gadamy to mam jeszcze jedno pytanie dla potomnych. Sp³uka³em, zla³em, zala³em nowy olej. Po wlaniu wszystko ¿ó³te - czyste. Przejecha³êm 250km, sprawdzi³em olej. Olej dalej jest przejrzysty, ale ju¿ lekko szarawy, i teraz moje pytanie brzmi, czy to przez syf, który zostaje w misce? Nie zak³adam, ¿e po przep³ukaniu bêdê mia³ ¿ó³ty olej przez 10kkm, tylko pytam, czy zdjêcie i przemycie miski po takiej p³ukance co¶ pomo¿e.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  8. #28
    ユーザー
    Awatar Pepe
    Imiê: Piotr
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 293

    Auto: Suzuki Swift 4WD
    Silnik: g13b
    Moc: by³o 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Moim zdaniem tak powinien wygl±daæ olej.
    Na moim przyk³adzie:
    Wszystko nowe w silniku, wszytko czyste. Po 200km jazdy (ostrej pa³y) olej robi siê czarny. Mieszanka paliwa z powietrzem te¿ zanieczyszcza olej. My¶lê, ¿e nie ma co ¶wirowaæ, tylko wymieniaæ w zale¿no¶ci od stylu jazdy.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Naprawy blacharskie
    792-502-303
    TRENING PERSONALNY
    [CENTER]

  9. #29
    ユーザー
    Awatar serwal4
    Imiê: Przemek
    Sk±d: STA
    Posty: 308

    Auto: Francuz


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    I zmieniaæ z rozs±dkiem, mi auto wmawia ¿e styknie mu zmiana co ~42-50tys km :E

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #30

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    jak takie pierdo³y pociskasz, to ja dalej nie dyskutujê poczytaj o SAE...
    czytac to sobie mo¿emy bo rownie dobrze mo¿na zakonczyc rozmowe na "poczytaj se o motulu""poczytaj se o castrolu" i poczytaj mi mamo

    je¶li tak ma wygladac dyskusja na forum to najlepiej nabraæ w usta wody i nic nie pisaæ, w ten sposób idea forum lega w gruzach i mo¿na zamkn±æ

    nie wiem co masz do AGipa i o jakim pociskaniu mówisz, mo¿e dowiem siê czegos nowego-na co oczywi¶cie licze bo nie jestem uczonym w swiecie technologii olejow silnikowych wiec s³ucham, do tej pory nie krytykowa³em ale widze ze ty masz racje i inne opinie siê nie licza

    nie mam temperatury oleju wiec ci nic na jej temat w moim silniku nie powiem ale lakonicznie ch³odzenie silnika ka¿dy chyba rozumie:
    mamy dwie magistrale w silniku, wodn± i olejow±
    obie magistrale maja za zadanie, po¶rednio i bezpo¶rednio wychladzac silnik
    je¶li masz 70st oleju to znaczy ze caly twój silnik ma 70st? woda tez ma 70st? blok jest ze stopu metali, jest swietnym przewodnikiem wiec czemu wlanie oleju 5w zmniejsza temperaturê oleju? mo¿e wody tez nie dogrzewa?

    w/w moje wysnute z palca domys³y w sposób wyolbrzymiony pokazuja sposób proby zrozumienia twojego myslenia

    mam rozumieæ ze:
    5w nie dogrzewa silnika/oleju
    10w jest idealne na codzien i czasowego palowania
    15w nie lej bo olej przegrzewa?

    ja wiem tylko jedno, rozne oleje radza sobie roznie z odprowadzanie ciepla Z CZESCI SMAROWANYCH do oleju, a sam olej powinien siê wychladzac w misce olejowej - jego sklonnosc do w/w jest projektowana, ale watpie ¿eby kto¶ specjalnie postawil na polce w sklepie olej "który siê nie dogrzewa"

    rozwiej proszê moje obawy bo mam wlane 5w50, nie mam czujnika temp oleju, jest zima i boje siê ¿e zatre mój silnik

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne w±tki

  1. [Inne] wystaj±ca felga legalne czy nie ?
    By KACZY in forum Nadwozie / Wnêtrze
    Postów: 33
    Data: 02-02-2015, 18:49
  2. [Honda] Potrzebna tulejka czy nie???
    By 19hanys87 in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 2
    Data: 04-11-2014, 20:10
  3. Co to jest ? czyli zapytaj je¶li nie wiesz
    By Bila in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 13
    Data: 11-04-2012, 11:06
  4. RostBike (To jest ROST, nie RAT :P )
    By Szymon in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 10-07-2011, 23:55

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top