Wątek: Po wymianie amortyzatorów , coś w kole puka

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Classic
    Imię: Sylwia
    Skąd: Ustka
    Posty: 12

    Auto: Honda civic
    Silnik: d15a3
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Po wymianie amortyzatorów , coś w kole puka

    Witam. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. Zatem, problem tak jak w temacie. Mowa o Hondzie civic III.
    Honda na seryjnym zawieszeniu byla obnizona na maxa (krecisz srubka i auto idzie w dul)- wiecej ukrecic sie nie dalo. Amortyzatory nie odbijaly juz, na drodze wiadomo strasznie pukalo i stukalo, kazda nierownosc odczuwalna. Amortyzatory wymienilismy na nowe, nie zmieniajac ustawienia przedniego zawieszenia na wyzsze, podniosla sie troszeczke amortyzator ja trzyma. Jazda probna i... Nic nie stuka, amortyzatory ok. na dwojce 20km/h nic nie slychac wszystko dobrze, 30, 40 zaczyna stukac, ale w prawym kole. Trojka, rozpedzamy sie do 70hm/h (caly czas stuka), na czworce przy 60km/h i mniej- lzej stuka. Piatka 100km/h (wiecej nie probowalam) nic nie stuka (albo nie slysze tego w aucie), ale tylko gdy jet prosta droga. Lekki zakret w prawo zaczyna stukac dosc glosno. rondo, kierownica w prawo, stuka glosniej nic przegub i ma troszeczke inny dziwek. Przy hamowaniu rowniez zaczyna glosno stukac. Sammochod na lewarek, zdejmujemy kolo, krecimy bez kola. Co jeden obrot cos puka dosc cicho. Zaznacze jeszcze, ze zbierznosc byla robiona jakis czas temu po wymianie prawej koncowki drazka, sciagalo mnie troszeczke w lewo, bo maglownica jest do wymiany, a teraz sciaga mnie w prawo, o wiele bardziej niz wczesniej w lewo. Teraz pytanie : Co to moze byc i dlaczego po wymianie amortyzatora??

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imię: Łukasz
    Skąd: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    polecam jechać na stacje diagnostyczna i poprosić o sprawdzenie zawieszenie bo to moze być chyba wszystko... obsady jakieś, gumy na wahaczach, łaczniki staba....

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ścieżka diagnostyczna 20zł. Koszt nie duży a może dowiesz się czegoś ciekawego o swoim zawieszeniu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. [Honda] trzaski w radiu po wymianie kopułki
    By TeWu in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 2
    Data: 19-10-2014, 23:03
  2. Postów: 1
    Data: 12-01-2014, 20:59
  3. Gdzie znajdę coś takiego
    By Bila in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 06-03-2013, 11:09
  4. Postów: 0
    Data: 23-10-2012, 14:53
  5. [Honda] Szarpanie autem po wymianie hebli
    By ReaperDG in forum Zawieszenie / Układ kierowniczy / Hamulce
    Postów: 12
    Data: 03-09-2012, 10:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top