Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

W±tek: Jakie s± ró¿nice miêdzy stylem JDM a USDM?

  1. #31
    ユーザー
    Awatar CIVIC EG
    Imiê: Seba
    Sk±d: Wroc³aw
    Posty: 130

    Auto: EG6.


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Je¶li chodzi o Hondy, to prawdziwy JDM wywodzi siê z Kanjo. Konkretniej z Osaki. Tak twierdz± Japoñczycy, wiêc tak raczej jest. Natomiast je¶li ju¿ USDM mo¿na nazwaæ stylem, to w Japonii uwa¿aj±, ¿e to w pewnym sensie "mieszanka" styli - Czyli Amerykanie wziêli co¶ z np. JDM i zmieszali to ze swoim stylem.
    Przypominam, ¿e chodzi o Hondy i Japoniê. Wiêc id±c japoñskim (czyli w³a¶ciwym) tokiem my¶lenia - JDM to nastawienie na racing, lecz nie tylko. Wygl±d te¿ siê liczy. To pod±¿a w parze. Musi ze sob± po prostu dobrze wspó³graæ.

    Ale to tylko moje zdanie

    Wiêc tak to wygl±da:


    JDM









    USDM







    To moje zdanie, ale to temat rzeka... Mam nadziejê, ¿e pomog³em

    P.S.
    Jeszcze jedno - wyposa¿enie dostêpne na dany rynek. Wyposa¿enie "JDM" u nas jest "JDM", lecz w Japonii nie specjalnie, bo tam to normalka

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Honda Civic EG6 B16 Milano Red '92 | CIVIC EG ---> https://www.facebook.com/92civiceg6

  2. #32
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez CIVIC EG
    Jeszcze jedno - wyposa¿enie dostêpne na dany rynek. Wyposa¿enie "JDM" u nas jest "JDM", lecz w Japonii nie specjalnie, bo tam to normalka
    oj, zdziwi³ by¶ siê

    Japoñczycy bardzo du¿o wagi przyk³adaj± do tego co jest domestic a co nie, z za³o¿enia wszystko co domestic jest lepsze

    usdm imho to generalnie dzikie cambery, super gleby i wszystko inne co utrudnia jazdê i pracê przy silniku

    generalnie bling, z³oto, i ciemnoskórzy

    jdm to dla mnie tzw "na trytytce bêdzie siê trzymaæ, a to musi byæ na wierzchu bo nie wiadomo kiedy bêdê musia³ to rozkrêcaæ" i postawienie u¿yteczno¶ci ponad funky wygl±dem (nie licz±c bosozoku), felgi musz± byæ tak wielkie ¿eby zmie¶ci³y siê tarcze i zaciski - jak s± za du¿e znaczy ¿e akurat takie by³y pod rêk±

    standardowe dla rynku japoñskiego s± za to pomarañczowe kierunkowskazy - d³ugo by³o prawo które tego wymaga³o, liczniki do 180km/h, owiewki klejone do ramki drzwi - nie dostêpne nigdzie indziej, tablice prostok±tne montowane z przodu na 2 ¶ruby a z ty³u na 2 ¶ruby i plastikowe holdery od spodu (cholera wie jak to nazwaæ) i ogromne wydechy które pomimo przelotu wszystkie s± zgodne z prawem i nie przekraczaj± ilu¶tam db (JASMA), brak tylnych przeciwmgielnych, raca w kabinie wymagana prawem, sticker wakaba/shoshinsha dla m³odych/starych kierowców, dok³adki do zderzaków/progów które wystêpuj± przy ka¿dym samochodzie ju¿ w standardowym pakiecie, czasami tylko firmówki ich nie maj±, owiewki klapy

    no i oczywi¶cie co najwa¿niejsze przy sedanach

    GRUBY SPOILER KTÓRYM MO¯NA UCINAÆ £BY ZOMBIE PODCZAS APOKALIPSY

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  3. #33
    ユーザー
    Awatar SpookyAga
    Imiê: Agata
    Sk±d: Czêstochowa
    Posty: 92

    Auto: Honda CRX ED9
    Silnik: D16Z5
    Moc: 124


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!



    USDM pe³n± gêb±, wszystko wielkie i ¶wiec±ce

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Podobne w±tki

  1. Ramka na tablicê rej. USDM, JDM 15x30
    By maniekp in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 30-09-2014, 22:44
  2. [Honda] ró¿nice miêdzy k20 160hp/200hp
    By RAFA in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 10
    Data: 19-08-2014, 18:24
  3. Postów: 0
    Data: 20-01-2013, 19:19
  4. CRX ED9/Civic 4g Czê¶ci, kierunek USDM/JDM Civic 5g
    By Kodzak in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 8
    Data: 27-05-2012, 20:42
  5. blachy usdm/jdm - zakup grupowy
    By sebawo in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 3
    Data: 08-02-2012, 10:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top