Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: ró¿nice miêdzy k20 160hp/200hp

  1. #1
    ユーザー
    Awatar RAFA
    Imiê: W³óczykij
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 1,523

    Auto: KAMAZ 4911


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ró¿nice miêdzy k20 160hp/200hp

    pytanko

    jakie s± ró¿nice w osprzêcie tych silników i jaka jest droga /czy jest to op³acalne/ ¿eby ten 160hp k20 przerobiæ jako¶ na typeR 200hp

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Przede wszystkim g³owica jest inna. Inne wa³ki. Raczej inne kolektory.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  3. #3
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    K20 by³o kilka, rozumiem (po mocach) ¿e chcesz z a3 zrobiæ a2?
    to polecam poczytaæ, tu raczej nikt takiego moda nie robi³
    https://www.google.pl/search?q=k20a3...k20a3+vs+k20a2

    ¯e zacytujê:

    The k20a2 and the k20a3 share the same 2.0-liters of displacement, bore/stroke, block, head, valves, and intake manifold. However, pretty much the entire internals and external bolt ons couldn't be more different.

    The k20a2 has higher compression pistons, more agressive cams, dual valve springs, and a tri-Y header with larger primaries than the k20a3. If that wasn't enough, the K20a2 has a completely different - and more advanced - method of iVTEC than the a3.

    On both motors, i-VTEC really consists of two features: VTC (Variable valve Timing Control) and VTEC (Valve Timing and lift Electronically Controlled).

    VTC, in both cases, is simply a hydraulically controlled adjustable cam sprocket that varies intake cam timing on the fly depending on engine speed and load. VTC does not affect the exhaust cam.

    However, It's the VTEC portion of these systems that differs.

    On the K20A2, VTEC is old school. Like a B-series, the cam has 2 profiles on 1 shaft. At about 6000 rpm, the middle rocker stops resting on the lost motion assembly, and picks up to follow the large lobe. Nothing new.

    On the other hand, the K20A3 uses a completely different method, but is still called VTEC. At low rpm, the two intake valves operate with different cam lobes. One valve gets the primary lobe (the taller lobe) and the other gets the secondary lobe (shorter). The exhaust valves always get shoved open by a single lobe with no tricks at all. When VTEC kicks in at 2300 rpm, both valves start following the primary lobe. That's it. There's no 5500 rpm kick in the seat.

    Other than this use of a shorter valve at low rpm, its much like a SOHC VTEC D16Z6: VTEC only on the intake side. But even then, can you really call <that> VTEC?

    All of that is enough for the A2 to boast a 40 horsepower and nearly 20 ft-lbs of torque advantage over the A3.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez sebawo ; 14-08-2014 o 10:14
    where dafuq is my signature...


  4. #4
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Dok³adnie jak Sebawo napisa³. Tak ¿eby to pokazaæ bardzo obrazowo, ró¿nice w "implementacji" VTEC-a w obu przypadkach:



    Moim zdaniem mod totalnie nieop³acalny. Lepiej swapowaæ ca³e A2 ni¿ robiæ tak± hybrydê. Je¿eli robiæ rze¼bê to lepiej szukaæ bloku K24 ni¿ K20A3.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez gvader ; 14-08-2014 o 11:22
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  5. #5
    ユーザー
    Awatar RAFA
    Imiê: W³óczykij
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 1,523

    Auto: KAMAZ 4911


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    spoko , dzieki za info czyli nie warto

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imiê: Marek
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Chcia³e¶ wsadziæ takie serducho do swojego EK?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar RAFA
    Imiê: W³óczykij
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 1,523

    Auto: KAMAZ 4911


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    acura rsx byla ciekawa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Andrew
    Sk±d: Zag³êbie
    Posty: 122

    Auto: JDM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Je¿eli chcesz przez jaki¶ czas poje¼dziæ s³absz± K-seri±, a w przysz³o¶ci poddaæ j± modyfikacji to dlaczego nie. Na starcie masz 5000 z³ w kieszeni tytu³em ró¿nicy pomiêdzy cen± swapu K20A2, a K20A1/3/4. Po za tym maj±c samochód przygotowany pod K-serie w ka¿dej chwili mo¿esz sprzedaæ "obecny" silnik i kupiæ mocniejsz± wersjê.
    Generalnie ka¿da modyfikacja nie ma sensu poniewa¿ ³atwiej sprzedaæ seryjny samochód - ma³o kto doceni nak³ad pracy oraz warto¶æ zamontowanych czê¶ci. Ile osób tyle ró¿nych opinii wiêc trzeba samemu zrobiæ zestawienie za i przeciw. Ja zamontowa³em K20A1 do nadwozia EM2 z kilku osobistych wzglêdów. Zapewne znalaz³oby siê kilka osób, dla których taki swap nie ma sensu - dla mnie nie by³o sensu montowaæ K20A2.

    Tak wiêc: punkt widzenia zale¿y od punktu siedzenia.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, KODOWANIE IMMOBILIZERA I KLUCZY, PROGRAMOWANIE ECU HONDA / ACURA
    SALE: Silnik K20A1 / HONDA Access 15" / czê¶ci Honda Stream

  9. #9
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Andrew: Je¿eli dobrze zrozumia³em pytanie kolegi zak³adaj±cego temat, to rozkmina raczej idzie o sens d³ubania K20A1/3/4 ¿eby zrobiæ z niego K20A2. Sam powiedzia³e¶, ¿e auto przygotowane pod swap K jest ju¿ o tyle lepsze, ¿e potem tylko zmieniasz K, ale nie zrobisz A2 z A1/3/4, true?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Andrew
    Sk±d: Zag³êbie
    Posty: 122

    Auto: JDM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    To fakt - zakres tematu rozci±gn±³em nieco bardziej, ale zapewne dylemat RAFY wynika w³a¶nie z chêci przyoszczêdzenia z³otówek b±d¼ innej waluty, co zreszt± mnie nie dziwi. Poda³em inne sensowne mo¿liwo¶ci wyj¶cia z sytuacji i rozwiania w±tpliwo¶ci. Je¿eli g³owicê i osprzêt dosta³by w dobrej cenie to mo¿na bawiæ siê w sk³adanie jednego silnika z dwóch "ró¿nych" jednostek. Dlatego uwa¿am, ¿e op³acalno¶æ/sens takich modyfikacji jest spraw± indywidualn± zale¿n± od danej sytuacji. Zakup wszystkich elementów do budowy hybrydy przed rozpoczêciem swapa rzeczywi¶cie mija siê z celem.
    gvader nie zrobi siê K20A2 z K20A1/3/4 tak samo jak EG3 nigdy nie bêdzie VTi EG6 mimo wsadzenia B-serii, ale i tak ludzie swapuj±. £atwiej kupiæ zdrowe EG3 tak samo jak K20A1/3/4 i to przekonuje do takich a nie innych dzia³añ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, KODOWANIE IMMOBILIZERA I KLUCZY, PROGRAMOWANIE ECU HONDA / ACURA
    SALE: Silnik K20A1 / HONDA Access 15" / czê¶ci Honda Stream

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. CRX K20 - QowaX
    By QowaX in forum CRX/CRX Del Sol
    Postów: 11
    Data: 02-07-2016, 20:39
  2. EP3 K24/K20 by TomeK
    By _TomeK_ in forum VII generacja
    Postów: 15
    Data: 28-07-2015, 20:06
  3. Jakie s± ró¿nice miêdzy stylem JDM a USDM?
    By jakubaa555 in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 32
    Data: 16-10-2014, 09:29
  4. [Inne] materia³ na wydech - ró¿nice
    By sebawo in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 16
    Data: 19-07-2012, 17:04
  5. Postów: 1
    Data: 19-03-2012, 08:18

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top