Wątek: Uszczelka pod głowicą?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Rafff[H]aaał
    Imię: Rafał
    Skąd: Oława
    Posty: 18

    Auto: Honda Prelude SiR
    Silnik: H22A
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Uszczelka pod głowicą?

    Zaczyna mi brakować pomysłów a siedzenie na forach i czytanie tych wszystkich przypadków UPG robi tylko mętlik ;p wiec opisze swoją sytuację i liczę na jakieś rady od Was

    Zastanawiam się czy to UPG czy może tylko zapowietrzony układ.
    Co wskazuje na uszczelke?

    - wenylator potrafi się włączyć po 5 min jazdy gdy stane na światłach (wydaje mi się że za szybko)
    - mam bąble jak włożę wężyk od wyrównawczego do szklanki z wodą ale są to pojedyncze duże bąbelki co 2-3 sek jeden, dodawanie gazu nawet ostre nie powoduje wzrostu częstotliwości bąbelkowania, po 20-30 sek całość ustaje by po chwili znowu puścić kilka bąbli. Nic się nie pieni przy tym, widać tylko jak z wężyka do wody przedostaje się płyn
    - jak odpale zimne auto ze zdjętym korkiem chłodnicy to rośnie powoli jednostajnie poziom płynu aż wylewa się z chłodnicy. Nic przy tym nie bąbelkuje, nie pieni się. Nie wiem czy to normalne zjawisko ze względu na panujące tam ciśnienie czy może jednak kolejna oznaka UPG

    co przeczy teorii UPG?

    - temperatura jest zawsze w normie, nawet w upały 30st w trasie 300km na klimie
    - nie wywala mi płynu,
    - nie mam masła pod korkiem ani w zbiorniczku,
    - byłem na badaniu zawartości co2 w płynie i wynik był ok ale sporo czytałem że mimo takiego wyniku badania nie można wykluczyć jednak uszczelki
    - nie dymi na biało
    - węzę są ciepłe, nie spuchnięte więc termostat jest również sprawny
    - w zbiorniczku nie ma bąbli, jedynie gdy włożę wężyk do szklanki z wodą o czym pisze wyżej


    Wiosną wymieniłem płyn i chłodnice, odpowietrzałem układ ze 3 razy z pomocą manuala.
    Co o tym sądzicie? bo nie wiem czy mam już paranoje i szukam na siłę problemu

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Rafff[H]aaał ; 04-08-2014 o 20:09
    EG3--->EK3--->H22A

  2. #2
    ユーザー
    Awatar _lukasz_
    Imię: Łukasz
    Skąd: SK
    Posty: 792

    Auto: Erka


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Na zimnym silniku płyn w chłodnicy ma prawo zwiększać swoją objętość. Na zimnym silniku w zbiorniczku wyrównawczym zawsze jest mniej płynu, niż na rozgrzanym silniku
    Wentylator na chłodnicy załączy się w momencie włączenia klimy.
    Sprawdzałeś, czy wentylator włączy się również po 5 minutach od startu na wyłączonej klimatyzacji ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Biuro Rachunkowe
    Sosnowiec ul. Ostrogórska 9
    Tel. 505 716 176
    www.ksiegowasosnowiec.pl


  3. #3
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imię: Łukasz
    Skąd: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jak dla mnie po opisie to szukasz dziury w całym:-)

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Rafff[H]aaał
    Imię: Rafał
    Skąd: Oława
    Posty: 18

    Auto: Honda Prelude SiR
    Silnik: H22A
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    wentylator włącza się właśnie tak szybko bez jazdy na klimie, to że z klimą będzie działał to wiem dlatego kontrolnie jeżdzę teraz bez klimy.
    Skoro na zimnym silniku płyn ma prawo "wypływać" z otwartej chłodnicy to już jeden hipotetyczny objaw UPG odpada być może szukam na siłę mam taką nadzieję. Martwi mnie to bąbelkowanie w szklance wody i szybkie załączanie się wentylatora ale z drugiej strony głupotą byłoby z tych 2 powodów zrzucać głowicę...zostaje mi jeździć i czekać aż pojawią się inne objawy albo zostanie tak jak jest

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    EG3--->EK3--->H22A

  5. #5
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    pytanie zasadnicze, to czy robiłeś coś ostatnio z ukł. chłodzenia? Jeśli było dobrze i nagle zaczął się za szybko wentyl włączać i bąble się pojawiły, to jednak nie jest szukanie dziury w całym. Jeśli natomiast wymieniałeś płyn lub cokolwiek innego związanego z ukł. chłodzenia, to ja bym obstawiał zapowietrzony układ. Przy walniętej upg po przegazowaniu bąbli pojawia się więcej, walnięta upg to bankowo problemy ze stałą temperaturą. przerabiałem temat nie raz
    Stań na ostrej górce przodem do góry, może lepiej się odpowietrzy. no i w środku suwak/pokrętło na 'upał'

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  6. #6
    ユーザー
    Awatar Rafff[H]aaał
    Imię: Rafał
    Skąd: Oława
    Posty: 18

    Auto: Honda Prelude SiR
    Silnik: H22A
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    powiem tak, auto kupiłem późną jesienią ub.r i juz po kupnie miałem wrażenie że wentyl często chodzi ale myślałem że jazda ciągle na dmuchawie, do tego temp w normie więc nie przejmowałem się zbytnio ale miałem to na uwadze. Przyszła wiosna i już ewidentie miałem wrażenie że 5 min jazdy to za szybko aby się uruchomił. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Są dni że się nie włączy. No ale obejrzałem chłodnice, była w słabym stanie więc ją zmieniłem, zalałem nowym płynem, ustawiłem grzanie na maxa (mam CC więc ustawiam temperature na 32st) odkręciłęm korek od chłodnicy, poluzowałem odpowietrznik i jak przestało powietrze lecieć to zakręciłem.

    Ale dalej problem z wentylatorem się pojawiał wiec powtórzyłęm odpowietrzanie z tym że teraz na zapalonym silniku. Znowu wyleciało powietrze. Z ciekwości włożyłem wężyk od zbiorniczka do szklanki i pokazały się te bąble. Dodawanie gazu nawet ostre nie powoduje że te bąbelki się rozmnażają. Wczoraj odkręciłęm chłodnice na zimnym, zapaliłem silnik i zaczeł płyn się z niej wylewac (na innym forum znalazłem wpis że to obajw upg)nic nie pieni się, pod korkiem sucho, temperatura w normie.
    W momencie wymiany chłodnicy wiosna wymieniłem też górny wąż bo stary mocno puchł ale teraz nic takiego nie ma miejsca.
    Mam nadzieję że to tylko zapowietrzony układ ale czemu odpowietrzam 3 razy i dalej jest zapowietrzony?

    Spróbuje wjechac na deske przodem i jeszcze raz odpowietrze ale podpowiedźcie mi bo już nie wiem czy robie tą prostą czynnośc źle:
    1. odkręcam korek chłodnicy
    2. zapalm silnik, suwaki i grzanie na maxa chodza
    3. poluzowuje cycek od odpowietrznika
    4. jak przestaje leciec powietrze to zakrecam cycek
    5. uzupełniam płyn w chłodnicy

    czy może na zgaszonym silniku to mam zrobić? jak próbowałem na zgaszonym to z cycka nie leci płyn

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Rafff[H]aaał ; 05-08-2014 o 10:03
    EG3--->EK3--->H22A

  7. #7
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    mając zdemontowany wąż mogłeś sprawdzić też termostat. Z tego co kojarzę, czujnik włączający wentylator jest przy termostacie. Może być też tak, że czujnik jest uwalony. Wszystko to możesz łatwo sprawdzić, termostat do garnka z termometrem, czujnik pomierzyć.
    A co do odpowietrzania, to czasem tak jest, że trzeba czasu trochę poświęcić, żeby całe powietrze wypchnąć.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  8. #8
    ユーザー
    Awatar Rafff[H]aaał
    Imię: Rafał
    Skąd: Oława
    Posty: 18

    Auto: Honda Prelude SiR
    Silnik: H22A
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    termostat jest ok bo oba wężę są ciepłe, ten dolny mniej ale z tego co wiem to tak ma właśnie byc, chłodnica też równomiernie ciepła.
    Zobacze ten czujnik, odpowietrze jeszcze raz i będę obserwowac. Dzieki za odpowiedzi

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    EG3--->EK3--->H22A

Podobne wątki

  1. Uszczelka dachowa Del Sol
    By skreczot in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 11-06-2013, 11:45
  2. PILNE ! Uszczelka pod pokrywe zaworów
    By terry in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 03-06-2013, 09:59
  3. Sprzedam kolektor uszkodzony 4 1, uszczelka pod kolektor
    By skreczot in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 4
    Data: 09-10-2012, 10:57
  4. uszczelka pod kolektor wydechowy
    By skreczot in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 09-02-2012, 19:34
  5. [Honda] uszczelka pod ssaka
    By krisss1111 in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 2
    Data: 23-01-2012, 19:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top