Wątek: Historia Driftu

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    ユーザー
    Awatar Szprocik
    Imię: Sebastian
    Skąd: Katowice
    Posty: 596

    Auto: Civic EJ9
    Silnik: Co biere olej...
    Moc: 1000500100900


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Historia Driftu

    Witam wszystkich.

    Z racji tego iż ostatnio na spotach co raz częściej zaczynamy rozmawiać o tematyce driftu, pomyślałem, że dobrze by było poznać historie (wersje skróconą) tego właśnie sportu, który to kiedyś był po prostu nielegalnymi wyścigami górzystych okolic Nagano.

    Ale zacznijmy od początku...

    Czym jest drifting?
    No więc jest to technika jazdy pojazdem... Nie no serio? Tego chyba nie muszę pisać

    A więc do sedna sprawy...

    Jedne źródła głoszą, że inspiracją do "latania bokiem" był Tazio Nuvorali - włoski motocyklista i kierowca wyścigowy.
    To właśnie on robił pierwsze "boki" w wyścigach lat '30. Był uważany, za jednego z najlepszych włoskich kierowców sportu motorowego. Jego sukcesy opiewają na 50 zwycięstw w różnych zawodach Grand Prix.
    Ile w tym prawdy? Jak myślicie?



    Idąc dalej, przechodzimy do lat '60 i '70 rajdów samochodowych, gdzie też przecież latali bokiem. Chociażby Hannu Mikkola prowadząc Forda RS1800.



    No i dla Nas chyba wszystkich, historia właściwa - Kunimitsu Takahashi.

    Tak, to dokładnie ten Pan, wszechstronnie utalentowany, który startował w zawodach motocyklowych, wyścigach samochodowych oraz F1. Za kierownicą swojego 2000 GT-R'a zaprezentował publiczności niespotykaną dotąd technikę jazdy, która bardzo szybko zyskała sobie sporą popularność. Młodzi ludzie oraz wszyscy inni fani niesamowitych wyczynów Takahashi'iego, zaczęli próbować swoich sił na ulicach.

    Zaczęły się wyścigi w parach (touge battle), na długich dystansach górskimi serpentynami, gdzie najważniejszym czynnikiem wyścigu, było jak najszybsze dostanie się z punktu A do punktu B. Wymieniano poglądy,infromacje na temat techniki jazdy czy informacje o zrobionych modyfikacjach w swoim aucie. Wówczas wielu młodych inspirowało się kierowcami zawodowymi (j.w.), próbowali dzięki podpatrywaniu ich techniki jazdy urwać każdą cenną sekundę na przejeździe. Każdy przejazd był przejazdem na krawędzi, co raz mocniej noga, każdego z uczestników wciskała gaz w zakrętach, do momentu wpadania w poślizg i kontrolowanego. Jednak szybko okazało się, że owa technika nie daje cennych sekund. Nie mniej jednak zauważono coś innego, coś co wykorzystał Keiichi Tsuchiya a mianowicie - widowiskowość w przejazdach, w tej technice, w ślizgach na granicy.

    Keiichi Tsuchiya jest osobą, która udoskonaliła do 100% technikę jazdy i kontrolowanych poślizgów Kunimitsu Takahashi'iego. Doskonalił swoją technikę oraz przejazdy w jak najbardziej efektownym stylu dla publiczności, zgromadzonej na nielegalnych wyścigach górskich. Dlatego szybko zyskał sobie miano Króla Driftu (DK) lub w języku Japońskim Dorikin ( ドリキン ).





    Z powodu wietrznych, niesprzyjających szerszej widowni warunków w górach, drifting powoli zaczął przenosić się do okolicznych miast. Często w tym "międzyczasie" używane jest sformułowanie "jazda figurowa samochodem". Celem była jeszcze większa popularyzacja, rozpowszechnienie a przede wszystkim aby osiągnęła status legalnej.
    Głównym promotorem, ikoną nowej formy motorsportu był Keiichi Tsuchiya. Zanim Keiichi dostał swoją szansę aby pokazać swoje umiejętności w gronie szerszej publiczności, w dalszym ciągu mocno trenował, nie interesowały go warunki atmosferyczne, gdy tylko miał czas po prostu upalał. Niemalże do perfekcji opanował jazdę Hahiroku (AE86). W roku 1987 młodym kierowcą, zainteresowało się kilka magazynów motoryzacyjnym jak i firm tuningowych. Wtedy dostał swoją szansę aby "pokazać się" i powstał pierwszy program z jego poczynaniami "Pluspy".





    Tak więc zdobyta wiedza, oraz duże możliwości i potencjał Keiichi'ego spotkały się z zainteresowaniem Daijiro Inady, który był szefem domu prasowego oraz wydawcą magazynów między innymi, pod szyldem Option Magazine i to On pomógł zorganizować pierwsze oficjalne zawody w driftingu na torze Tsukuba w roku 1989. Inanda swoją pozycją oraz wielkim zaangażowaniem pchną dziedzinę driftu jeszcze dalej. Tym sposobem, oraz tym pomysłem dziedzina driftu okazała się strzałem w dziesiątkę, młodzi amatorzy przenieśli się z niebezpiecznych górskich wyścigów do legalnie zorganizowanych miejsc, gdzie mogli próbować swoich sił.

    Z racji ogromnego zinteresowania nową formą motorsportu, firmy tunerskie były de facto "zmuszone" szukać nowych, urozmaiconych rozwiązań dających więcej mocy jak i pewniejszego prowadzenia auta. Jak się okazało stało się to dla wielu firm bardzo opłacalne. Drift stał się modą, stylem życia, hobby, pasją a nawet religią...



    Myślę, że to nie wszystko co mam do napisania, ale na dzień dzisiejszy wystarczy. Część następną, napiszę za jakiś czas uwzględniając oczywiście, jak to Polska zaczęła interesować się driftem i dlaczego mamy jednych z najlepszych zawodników w europie. Mam nadzieję, że co po niektórym się przyda, inni wyjadacze driftu przeczytają z przyjemnością. Wersja jest dość mocno skrócona bo aż tak mocno nie chce mi się opisywać, bo mało komu będzie się to chciało czytać. Za wszelkie błędy, niedopatrzenia przepraszam Pisząc tekst korzystałem z wielu źródeł, chyba nic nie jest skopiowane, a wszystko napisane a miarę własnymi słowami, a zrobiłem tak tylko i wyłącznie dlatego, że na każdej stronie internetowej znajdziecie inną i jeszcze bardziej skróconą wersję tego co ja napisałem. Wszystko czego się jeszcze doszukam a będę uważał za stosowne to będę również dodawał do tego tematu. Będę się starał również wrzucać biografie kluczowych osób związanych z driftem tak jak miedzy innymi Keiichi'ego.

    Dziękuję za uwagę

    6 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Szprocik ; 27-06-2014 o 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top