Wątek: Kupno pierwszego samochodu

  1. #21
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Margo
    za młody jesteś na sedany chyba, civic coupe to powinna być dobra opcja.....a może accord coupe ?
    Troszkę dziwny argument. Ja tam na pierwsze auto wybrałem VieśWagena Passata w kombi. Kij z tym, że germaniec i że auto ogólnie do dupy (co zaowocowało po pół roku transfer do misiabisia), ale koledzy w Golfach, Polo czy Civikach zazdrościli mi przestronnego wnętrza, na imprezy można było jeździć w piątkę (a wracać czasem nawet w 9-10 osób, bo to potężny bagażnik miało), miało to skórę - ogólnie wypas za grosze. Po co się cisnąć w małych autkach, skoro za taką kasę można mieć np. wspomnianą przeze mnie wcześniej Carismę, do której człowiek się nie zrazi po roku bo mała, lub bo dziewczyna nagle poinformuje, że się spodziewa dziecka tylko może zostać na lata, bo fajne, tanie, dość duże i bezawaryjne autko.

    --- Aktualizacja. Poprzedni post: o 15:18 ---

    Dodam jeszcze coś takiego - przedliftowa Carisma 1.8 SOHC.
    http://olx.pl/oferta/mitsubishi-cari...tml#ae1b99fb2c
    116KM w budzie 1100kg. Jeździ całkiem fajnie. Spala do 9 litrów LPG. Części tanie. Wielkościowo jak Accord czy Audi A4.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #22
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    "jeden lubi fizykę, a drugi jak mu nogi śmierdzą" mawiał wieszcz. Dla mnie dziwne jest, jak kolega pisze, że wybiera pomiędzy civiciem a accordem a tu się jakieś lancery/carismy pojawiają Jak wybiera w konkretnych modelach, to znaczy, że już jakieś rozeznanie ma/zrobił więc temat marki/modeli mamy załatwiony.

    Accord większy od civica jest i basta. Co za tym idzie, potrzeba większego motura, zeby się sprawnie przemieszczać, będzie toto więcej żarło, mody będą odrobinę droższe (choćby większe felgi czy niższy zawias). Jeśli skłaniasz się ku accordowi, to już wybrałeś, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Podpytaj Szprocika, ma w rodzinie acco, pogadaj z Margo, niedawno jednego kupiła, Yendrek też jeździ od dawna.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  3. #23
    ユーザー
    Awatar Świerszcz
    Imię: Rafał
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 7

    Auto: Audi A4


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dzięki panowie sebawo na pewno popytam . W sumie to będzie też zależeć troszke od tego co bede mieć w okolicy, bo nie ma co sie upierać na konkretny model i kupić haśpla xd

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #24
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    Dla mnie dziwne jest, jak kolega pisze, że wybiera pomiędzy civiciem a accordem a tu się jakieś lancery/carismy pojawiają
    spokojnie kapitanie VTEC YO,

    Cytat Zamieszczone przez Świerszcz
    Chyba że polecacie coś wgl innego.
    ja proponuję lancera, silnik jest wystarczający żeby popychać tą lekką budę a do tego jest pancerny, części nie kosztują dużo i nie pali hektogalonów benzyny a przy zawód = student to są chyba najważniejsze kryteria, auto jest większe od civica EK i pali dużo mniej od Accorda z tej generacji posiadając podobne gabaryty, do tego wychodzi taniej w zakupie i ma to co najważniejsze czyli klimatyzację i wspomaganie

    + fabrycznie wychodził na 13" stalówkach 4x100 co obniża koszta i zwiększa dostępność felg jak i opon

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  5. #25
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Seiji, może i mam klapki na oczach z logiem trzech diamentów, ale porównywanie Lancera (kompakt) do Accorda (klasa średnia) to raczej nie tędy droga. ;-) Lancera/Colta (jeden to sedan/kombi a drugie to hatchback - do 2003r) można porównywać do Civica - ta sama klasa. Z Mitsubishi na równi z Accordem z tamtych lat można postawić jedynie Carismę.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #26

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ja jakbym byl teraz na studiach i mial fundusze na fure kupil bym e30 albo e36 ;p samemu idzie ogarnać, partsy wszedzie i tanio a przy okazji idzie upalić hehe. A jak chcesz taniej jazdy to chyba sejak nie ma konkurencji a i polowa kwoty zostanie.
    W sumie wolnossaka impreze/forestera tez by sie kupilo:-) auto dajace banana na gebie przez caly rok.

    Sory ze nic o hondac ale moje pojecie o civicach czy accordach jest .. tzn nie ma go hehe:-P

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #27
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imię: Łukasz
    Skąd: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez kuzi
    Seiji, może i mam klapki na oczach z logiem trzech diamentów, ale porównywanie Lancera (kompakt) do Accorda (klasa średnia) to raczej nie tędy droga. ;-) Lancera/Colta (jeden to sedan/kombi a drugie to hatchback - do 2003r) można porównywać do Civica - ta sama klasa. Z Mitsubishi na równi z Accordem z tamtych lat można postawić jedynie Carismę.
    no widzisz, ja bym np nigdy nie polecił nikomu carismy bo wsiadając do środka czuję się jak bym był w aucie które było produktem lat 80



    a już na pewno nie porównał jej do accorda

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  8. #28
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Seiji, seriously???
    Carisma, 1.6 103KM, 2003r, 7900 zł do negocjacji:








    Dla porównania Lancer, którego wrzuciłeś - 1.3 75KM, 1998r, 5300zł





    Ale okej... Lancer jest super, Carisma jest do dupy. Przypomina mi się kawał gdzie akcja rozgrywała się w psychiatryku: "pan obsypuje truskawki gównem, ale to niby ja jestem po***any". ;-)

    --- Aktualizacja. Poprzedni post: o 17:52 ---

    A, żeby nie było... Wrzucę też środek Carismy - wersja BIDA.


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #29
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imię: Łukasz
    Skąd: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nie najgorsza ta charyzma

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  10. #30

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    produktem lat 80
    Lata 80 i 90 to najlepsze lata motoryzacji :p

    Aha 1:0 dla carismy heh

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Pomoc w oględzinach samochodu.
    By Sadzik in forum Czy warto kupić?
    Postów: 1
    Data: 06-03-2015, 22:32
  2. Kupno CRX Del Sol
    By skreczot in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 13
    Data: 11-05-2013, 16:16
  3. kupno Nissan 180sx s13
    By Talib in forum Czy warto kupić?
    Postów: 3
    Data: 21-10-2012, 00:16
  4. Postów: 10
    Data: 22-05-2011, 18:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top