W±tek: Przy¿ó³k³y bia³y lakier

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Przy¿ó³k³y bia³y lakier

    Sprawa wygl±da tak, bia³y lakier ma 18 lat i zd±¿y³o mu siê przez ten czas z¿ó³kn±æ - jest to lakier akrylowy z rodziny starych, w którego sk³adzie przewa¿a o³ów. Znaj±c ¿ycie nikt nie wpad³ na genialny pomys³ go nawoskowaæ przez ostatnie 10 lat, zdarzy³o siê dodatkowo parê fuckupów gdzie z powodu zaistnia³ej potrzeby lakier zosta³ przetarty past± lekko ¶ciern± i powsta³y ja¶niejsze (bia³e) place. Generalnie stosunkowo trudno jest go czymkolwiek zadrapaæ, podda³ siê nawet klucz jakiego¶ palanta który zostawi³ tylko czarn± kreskê któr± star³em past± lekko¶ciern± - nie pozosta³ po niej nawet ¶lad, nic siê w lakierze nie odbija jak na metalikach / ciemniejszych kolorach.

    Chcia³ bym doprowadziæ ten lakier do normalnego stanu, wiem ¿e bez wydania 800z³ na detailing nie ma co liczyæ na powrót do stanu fabrycznego, najwa¿niejsze, ¿eby nie by³ taki ¿ó³ty jaki jest teraz

    Dd razu piszê, ¿e polerka nie wchodzi w grê, zderzak ma dosyæ hardkorowe powierzchnie a i spoiler ma nie za ciekawe jak równie¿ siê na tym nie znam.
    Dodam do tego fakt, ¿e owego urz±dzenia po prostu nie posiadam . Wiêc w grê wchodzi tylko opcja rêczna, po przestudiowaniu parunastudziesiêciuset tematów ograniczy³em siê do paru ¶rodków i potrzebujê pomocy w ustaleniu który siê do tego lepiej nada - je¿eli kto¶ ma sugestiê na temat czego¶ lepszego to jestem otwarty na propozycje pod warunkiem ¿e nie bêd± mia³y jakiej¶ kosmicznej ceny

    1. Meguiar's Ultimate Compound + Sonax Brilliant Shine Detailer

    2. Mazerna pf2500 + Sonax Brilliant Shine Detailer

    aha, o detailingu nie mam bladego pojêcia

    fajnie by by³o te¿ zachowaæ strukturê oryginalnego lakieru - znaczy nie lusterko! - co przy polerowaniu mechanicznym jest niemo¿liwe

    ps. odpowiedzi w stylu "za 300 profesjonalnie ci wypoleruj±" dziêkujê, auto stoi pod blokiem i po tej profesjonalnej polerce bez zainwestowania w jaki¶ kosmiczny wosk dobrze bêdzie wygl±da³ ¶wietnie przez parê dni a po tych paru dniach efekt bêdzie jak po przetarciu go g³upim tempo - magia bia³ego koloru

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Seiji ; 28-04-2014 o 15:38
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  2. #2
    ユーザー
    Awatar Margo
    Sk±d: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    panie, wiem co mówiê, aby bia³y by³ "bia³y" to trza malowaæ i odpowiedni lakier dobraæ

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ale fabrycznie bia³y a nie nieskazitelnie bia³y

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  4. #4
    ユーザー
    Awatar axello
    Imiê: Alex
    Sk±d: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    O pod³±cze siê do.pytania, jestem w takiej samej sytuacji a najbardziej mnie denerwuje kolo klamek i ró¿nych plastików i spoilera bardzo ¿ó³to czarne.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar presco
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 156

    Auto: Mitsubishi Space Star
    Silnik: 3A92
    Moc: 80


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Je¿eli chodzi o takie z¿ó³kniêcia polecam je¿eli macie dostêp a nie chcecie polerowaæ mechanicznie wzi±¶æ na mikrofibre troche pasty polerskiej najlepiej osterej meznerna FG400 lub ¶redniej PF2500 lub odpowiedników innych firm i kulistymi ruchami mikrofibr± wypolerowaæ. Powinno wygl±daæ zdecydowanie lepiej.

    A je¿eli chodzi o jednoetapow± korektê lakieru która przywróci g³êbie koloru i usunie wiekszo¶æ rys (oczywiscie nie wszystkich tu potrzeba 3 etapów) to cena zaczyna siê ju¿ od 300 z³. A je¿eli piszesz ¿e jeste¶ niezadowolony z polerki za 300 z³ to musia³ to robiæ jaki¶ lakiernik przejecha³ ostr± kombinacj± w 3-4 godziny po ca³ym aucie efekt by³ fajny ale je¿eli wymyjemy wype³niacze z pasty to oka¿e siê ¿e zarysowañ od ostrej pasty powsta³o znacznie wiêcej

    Fakt faktem bia³y akryl bez odpowiedniego zabezpieczenia bardzo szybko zachodzi

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez presco ; 28-04-2014 o 19:07

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez axello
    O pod³±cze siê do.pytania, jestem w takiej samej sytuacji a najbardziej mnie denerwuje kolo klamek i ró¿nych plastików i spoilera bardzo ¿ó³to czarne.
    znalaz³em rozwi±zanie - ¿ó³ta glinka ValetPRO, raz przejedziesz ni± samochód i kolor bêdzie nie do poznania - u mnie nawet zniknê³y pozosta³o¶ci w innym odcieniu po naklejkach na przednich b³otnikach

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


Podobne w±tki

  1. Lakier do zacisków
    By krisu in forum Styling & Detaling
    Postów: 6
    Data: 02-12-2017, 17:51
  2. jaki bia³y ? propozycje
    By Margo in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 23
    Data: 20-03-2013, 14:38
  3. [K] iPhone 4s Bia³y - nowy
    By c0x in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 12-02-2013, 17:06
  4. [S] Lakier+Dodatki
    By H.K in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 13-02-2012, 01:30
  5. Potrzebny lakier pomarañczowy
    By Frajt in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 3
    Data: 26-10-2011, 16:43

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top