Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

W±tek: Czas po¿egnaæ Mitsubishi Lancer Evolution

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Nastêpny post Nastêpny post
  1. #1
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Czas po¿egnaæ Mitsubishi Lancer Evolution

    Mitsubishi wydawa³o komunikat prasowy, który nas zasmuci³ i wzbudzi³ mieszane uczucia. Po 22 latach od debiutu pierwszej generacji, wraz z zakoñczeniem 2014 roku Lancer Evolution przejdzie do historii. Producent og³osi³ zakoñczenie produkcji X ewolucji, a o Lancerze Evo XI wiemy niewiele. Podobno w przysz³o¶ci ma powstaæ taki model, ale bêdzie zasilany napêdem PHEV (czyli auto elektryczne wspomagane silnikiem spalinowym, tak jak Outlander PHEV). A to ju¿ nie to samo.

    Mitsubishi Lancer Evolution to zarówno ikona japoñskiej marki jak i rajdów samochodowych. Na przestrzeni 22 lat powsta³o 10 i pó³ ewolucji tego kultowego auta. Tê po³ówkê stanowi Lancer Evo 6.5 Tommi Makinen. £±cznie sprzedano ponad 250 000 sztuk wszystkich generancji – 92 000 w Japonii i 154 000 na pozosta³ych rynkach.

    Lancer Evolution utrwali³ siê w naszej ¶wiadomo¶ci jako pe³nokrwista rajdówka i samochód daj±cy mnóstwo frajdy z jazdy. Za kierownic± Mitsubishi Tommi Makinen zdoby³ cztery tytu³y Rajdowego Mistrza ¦wiata WRC (1996-1999). Przez wiele lat Lancer Evo dominowa³ w rajdowej grupie N na wszystkich kontynentach. Ponadto ¶wiêci³ triumfy w wy¶cigach, zgromadzi³ wokó³ siebie potê¿n± grupê mi³o¶ników i przez lata mia³ tylko jednego równego sobie konkurenta: Subaru Imprezê STI.

    ¼ród³o: http://www.topgear.com.pl/czas-pozeg...zdjecia,3783/1



    Co o tym s±dzicie bo jak dla mnie osobi¶cie koñczy siê pewna era w rynku motoryzacyjnym??



    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ale czy taki naped wyjdzie mu na z³e ? jak bedzie dzia³a³ np. w jak najnowszej NSX ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    dok³adnie tak jak napisa³em na fb, tragedia

    choæ generalnie produkcja evo X trwa³a tyle samo co produkcja evo VI/VII/VIII/IX i aktualnie powinni¶my byæ na Evo XIV


    cena wszystkich ewolucji podskoczy do góry jak bêdzie to pewne, ¿e nastêpna bêdzie mega ciê¿k± krow± z bateri± w baga¿niku je¿eli w ogóle powstanie






    ps. oczywi¶cie je¿eli to prawda, bo artyku³ na topgear jest z pierwszego kwietnia

    --- Aktualizacja. Poprzedni post: o 22:56 ---

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    ale czy taki naped wyjdzie mu na z³e ? jak bedzie dzia³a³ np. w jak najnowszej NSX ?
    zobacz tylko, z czego jest zrobiony Lancer a z czego NSX i ile wa¿±

    nic co zwiêksza wagê pojazdu nie jest mile widziane, dlatego Evo VII jest uznawane za fail w¶ród wszystkich generacji

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  4. #4
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    zobacz tylko, z czego jest zrobiony Lancer a z czego NSX i ile wa¿±
    A co za problem zrobiæ Evo z tego samego?


    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    ps. oczywi¶cie je¿eli to prawda, bo artyku³ na topgear jest z pierwszego kwietnia
    Poszuka³em trochê i gdzieniegdzie natkn±³em siê na podobn± informacjê, ale nie w materia³ach prasowych mitsu...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez sebawo ; 04-04-2014 o 07:52
    where dafuq is my signature...


  5. #5
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    A co za problem zrobiæ Evo z tego samego?
    je¿eli baz± nie bêdzie lancer to nie bêdzie to ju¿ to samo - wszyscy wiemy co siê sta³o ze skyline w generacji R35

    zw³aszcza cenowo

    je¿eli jednak pójd± drog± nissana to ciekawe czy tutaj te¿ po przekroczeniu magicznych 7000rpm na wy¶wietlaczu licznika za¶wieci siê magiczne WARRANTY VOID

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  6. #6
    友人
    Awatar hwasciur
    Imiê: Bartek
    Sk±d: Zag³êbie
    Posty: 2,314

    Auto: Integra DC5
    Silnik: k20z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Miejmy nadzieje ze bêd± chcieli przywróciæ legendê. Pamiêtajcie ¿e Nsx'a tez mia³o nie byæ..

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    hwasciuR DC5 k20z1


    EG3 ---> BB8 ---> DC5

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Seiji
    ps. oczywi¶cie je¿eli to prawda, bo artyku³ na topgear jest z pierwszego kwietnia
    te¿ mia³em tak± sam± nadziejê

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Seiji
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: 松街
    Posty: 1,067

    Auto: エボ IV
    Silnik: 三菱 4G63
    Moc: 280 PS, 373 Nm


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    mam coraz gorsze przeczucia co do tego

    http://www.worldcarfans.com/11404047...to-be-a-3000gt

    co prawda chcia³ bym zobaczyæ nowe 3000GT, ale nie za tak± cenê




    czy¿by szykowa³o siê nowe auto dla snobów jak "Nissan GTR"?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    ランサー エボリューション IV
    峠の王者はランエボだ!


  9. #9
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imiê: Mariusz
    Sk±d: Wa³brzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Có¿, plotki na ten temat kr±¿y³y od lat, ale im d³u¿ej przychodzi³o czekaæ na konkrety, tym mniejsze nadzieje na Evo XI. Wiadomo, ¿e Mitsubishi nie jest ju¿ t± sam± mark± co w latach 80 i 90. Teraz chc± i¶æ drog± hybrydowych supersamochodów (odno¶nie linka powy¿ej), których popularno¶æ to nadal znak zapytania. Je¶li do tego dojdzie, to przynajmniej dobrze, ¿e Mitsubishi ma ju¿ do¶wiadczenie w budowie wy¶cigowych, "elektrycznych" pojazdów.

    Swoj± drog±, hybrydowa nowa Honda NSX, podobno nowy Nissan GT-R równie¿ bêdzie hybryd±, hybrydowa "nowa Supra", do tego hybrydowy sportowy samochód Mitsubishi. Szykuje siê chyba jaki¶ nowy rozdzia³. A co mnie zawsze wku#wia w takich sytuacjach, to cze¶æ fanów "innej" motoryzacji, którzy jak tylko s³ysz± o hybrydowej np. Hondzie czy Toyocie, to od razu krêc± bata i ujadaj±, ¿e eko-gówno itp., a jak wychodzi jakie¶ hybrydowe audi czy porsche, to rado¶nie merdaj± ogonkami i zaraz pisz± jakie te samochody s± "lepsze" od hybrydowej reszty.
    Nie cierpiê takich nawiedzonych hipokrytów

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar axello
    Imiê: Alex
    Sk±d: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Je¶li hybrydowe nowe super-wozy maja dzia³aæ nowy Mclaren P1 to jestem za ale jesli jak toyota prius to nie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Mitsubishi Mirage - czyli Japoñski Lancer / Colt
    By Seiji in forum Wszystko o JDM
    Postów: 2
    Data: 29-07-2014, 17:10
  2. Mitsubishi Lancer EVO VIII - kamorek
    By kamorek in forum Mitsubishi
    Postów: 36
    Data: 06-06-2014, 21:28
  3. Mitsubishi Lancer Evo VI TME - AE86
    By AE86 in forum Mitsubishi
    Postów: 20
    Data: 21-05-2014, 12:14
  4. Postów: 7
    Data: 30-01-2014, 10:48
  5. Mitsubishi Lancer CY3A X EVO LOOK - kila
    By kila in forum Mitsubishi
    Postów: 49
    Data: 10-12-2011, 17:07

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top