Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Wątek: Honda Civic 6geb vtec-e sedan-spalanie

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Coney
    Skąd: Śląsk
    Posty: 8

    Auto: brak


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Honda Civic 6geb vtec-e sedan-spalanie

    Witam
    Niedługo kończę prawko więc chciałbym zakupić pierwszy samochód
    Od jakiegoś czasu spodobała mi się honda szczególnie civic 6gen z sedanie
    Ważne jest dla mnie spalanie, jestem studentem więc zależy mi na oszczędnym aucie
    Ile powinien palić taki civic nie przekraczając 2,5tyś obr i zapaloną jak najczęściej kontrolką econo?
    Jedni piszą że spalanie jest na poziomie 6-7l drudzy że 9-10l-100km więc sam już nie wiem...
    Diesel rodziców pali 5l w mieście, więc jeżeli honda łyka więcej to muszę się pogodzić z vw
    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Suseł
    Imię: Hubert
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,363

    Auto: CLK W209
    Silnik: M271
    Moc: 184


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Angielka kolegi z D15Z8 VTEC-E pali w mieście ok 7l, a na trasie okolice 5,5l przy normalnej jeździe

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    "If in doubt, flat out."
    Colin McRae 1968-2007

    OGRODZENIA, BALUSTRADY, AUTOMATYKA BRAM


  3. #3
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Coney
    Diesel rodziców pali 5l w mieście, więc jeżeli honda łyka więcej to muszę się pogodzić z vw
    To się będziesz musiał pogodzić z VW
    IMO nie ma co porównywać spalania diesla z benzyną.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  4. #4
    ユーザー
    Awatar Coney
    Skąd: Śląsk
    Posty: 8

    Auto: brak


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jestem w stanie pogodzić się ze spalaniem ok7l-100km, ale nie 9
    Ogólnie nie mieszkam w Warszawie więc korki są małe, vw mało pali, ale jednak honda to honda
    Gdybym kupił w miarę zadbaną civic vtec-e z realnym przebiegiem 250tyś. km ile mogę jeszcze nią przejechać w przybliżeniu? Oczywiście jeżeli będę dbał, wymieniał filtry, oleje itd.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    tego Ci nikt nie powie, bo:
    po 1. nie ma na polskim rynku określenia 'realny przebieg'
    po 2. bardzo dużo zależy od tego jak auto było traktowane od nowości, czy o wymiany oleju, filtrów i innych płynów ktoś dbał czy nie. civic to jednak nie jakaś super fura, sporo ludzi po prostu przemieszcza się z pkt.A do pkt.B nierzadko zapominając, że olej się sprawdza, wymienia, że trzeba tego pilnować. Oczywiście są wyjątki, których lepiej szukać na forum, ale za które trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

    Mała dygresja: nie kupuj auta od handlarza, a giełdy omijaj szerokim łukiem
    Skoro różnica 2l w spalaniu robi Ci tak ogromną różnicę, to może rozglądnij się za czymś z małym silnikiem (1-1.2) z lpg. "Mierz siły na zamiary"

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  6. #6
    ユーザー
    Awatar Coney
    Skąd: Śląsk
    Posty: 8

    Auto: brak


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nigdy nie byłem zwolennikiem lpg gdyż trwałość silnika spada no i też trzeba często wymieniać świece, lać nadal benzynę itp.
    Gdybym miał już kupić coś innego oprócz japońca w benzynie lub dieslu kupiłbym vw/audi tdi/sdi
    Od zawsze podobały mi się Hondy Civic, ale ludzie bardzo nie dbają o blachę i męczą silniki...
    Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/
    Zamierzam dziennie robić 20-30km w tygodniu, w wolne dni wypady gdzieś dalej więc spalanie 7l a 9l odgrywa spore znaczenie
    Po zdaniu prawka zamierzam poszukiwać identycznej Hani: http://tablica.pl/oferta/honda-civic...tml#31eddb0333 Co o niej myślicie?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imię: Jack Torrance
    Skąd: DG/Będzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc będzie z Tobą


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Aa juz nic

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Szprocik
    Imię: Sebastian
    Skąd: Katowice
    Posty: 596

    Auto: Civic EJ9
    Silnik: Co biere olej...
    Moc: 1000500100900


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Coney
    Nigdy nie byłem zwolennikiem lpg gdyż trwałość silnika spada no i też trzeba często wymieniać świece, lać nadal benzynę itp.
    Mój Ojciec ma trzecią albo czwartą Honde i wszystkie miał zagazowane. Aktualnie posiada Accorda V, silnik ma nalatane więcej niż 200 tysi i uwierz mi, że takiej zdrowej motorowni mógłby mu nie jeden pozazdrościć. W Acco, jest wymieniane wszystko na czas a nawet przed czasem, tylko na aucie nie jest oszczędzane i nigdy nie zawiodło, nic się nie sypie. Zasada jest w tym przypadku i każdym innym taka sama "Jak dbasz, tak masz".

    Cytat Zamieszczone przez Coney
    Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/
    Dlatego kolega sebawo napisał, że lepiej szukać na forum auta, a nie u handlarzy czy na giełdzie. Z forum kupując od kogoś masz mniejsze szanse, że kupisz totalnego bubla. A jak kupisz od kogoś ogarniętego, to Ci pokaże całą historie auta odkąd je ma, co robił przy nim itd itd itd

    Jak kupisz Honde uwierz mi, że przynajmniej na początku nie będziesz jeździł ekonomicznie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Szprocik ; 21-03-2014 o 12:45

  9. #9
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Coney
    Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/
    to tak jakbyś powiedział, że każde masło jest maślane... No przecież jak się pozbywa ktoś auta, to zawsze ma jakiś powód, nie sądzisz?
    Mitów dot. lpg nie skomentuję, bo mnie się nie chce a i Szprocik napisał cośniecoś z własnego doświadzczenia
    Grunt to nakreślić sobie jakieś swoje konkretne wymagania:
    - budżet
    - marka (ew. model)
    - przeznaczenie(i plany dot. auta)
    - wielkość (typ nadwozia)
    - orientacyjną moc(ew. silnik,rodzaj paliwa)
    A potem szukać i szukać w gąszczu szrotów
    Auto to w dużej mierze kwestia gustu, bo ekonomicznych, tanich w utrzymaniu lub dających frajdę z jazdy jest gro modeli różnych marek.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  10. #10
    ユーザー
    Awatar Suseł
    Imię: Hubert
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,363

    Auto: CLK W209
    Silnik: M271
    Moc: 184


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Przy LPG to jest idealne stwierdzenie
    Cytat Zamieszczone przez Szprocik
    "Jak dbasz, tak masz"
    PS. Nie żebym namawiał do LPG, ale daj zarobić
    PS2. Tak, zajmuję się zakładaniem instalacji LPG i w każdym samochodzie mam instalację
    PS3. Do japończyków polecam włoski sterownik firmy KING, wtryskiwacze polskie Barracuda, reduktor PALACAR, wielozawór STAKO, butla STAKO.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    "If in doubt, flat out."
    Colin McRae 1968-2007

    OGRODZENIA, BALUSTRADY, AUTOMATYKA BRAM


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Honda Civic sedan FD7 R18A2
    By stiepe in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 02-08-2016, 08:32
  2. Postów: 2
    Data: 25-07-2013, 09:58
  3. Postów: 2
    Data: 28-05-2013, 13:19
  4. Honda Civic 1,6 VTEC 2004 4D
    By Daniello in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 17-04-2013, 07:51
  5. SKRADZIONO!! Honda Civic EK3 1997 Sedan !! Łask! 12.02.2012
    By barracuda in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 37
    Data: 20-02-2012, 20:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top