Wątek: Pytanko o środki Maguairs

  1. #1
    ユーザー
    Awatar silo19
    Imię: Michał
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 7

    Auto: Honda Civic Ep3
    Silnik: 1.6 VTEC
    Moc: 110 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Pytanko o środki Maguairs

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie środków firmy Maguairs w celu usunięcia zarysowań na powierzchni lakieru :

    Który jest najlepszy bo z tego co wiem są 3 :

    1. SwrilX
    2. ScratchX 2.0
    3. Ultimate Compound

    Chciałbym usunąć bo fatalny mam lakier i już po zimie patrzeć na niego nie mogę.

    Czy któryś z Was użytkowników stosował te preparaty na swoich samochodach ?

    Dzięki za pomoc

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Skąd: Mińsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    te co wymieniłeś, wszystkie są dobre ale każdy jest do innych zarysowań. wszystko zależy w jakim stanie masz lakier i jakiego typu masz na nim uszkodzenia. czy lakier jest "wypłowiały", czy są jakieś zarysowania od np gałązek żywopłotów itp, czy są koliste rysy po myjniach automatycznych.
    jeśli nie do końca wiesz z czym będziesz walczył, to wejdź na przykład na kosmetykaaut.pl , tam są maniacy detailingu i masa info o różnych preparatach.
    ewentualnie skrobnij jakie tam te rysy masz , to coś się podpowie, zdjęcia zrób

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    siła charakteru, moc możliwości = bujda na resorach

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Szprocik
    Imię: Sebastian
    Skąd: Katowice
    Posty: 596

    Auto: Civic EJ9
    Silnik: Co biere olej...
    Moc: 1000500100900


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Sam generalnie jestem jeszcze laikiem, ale wtrącę do tematu. Sam zamierzam w tym roku z lakierem podziałać, a że mam czarną perłę, to wszystko na niej pięknie widać

    Co do SwirlX, miałem okazję nim robić dwa auta razem z kumplem. Czerwono wiśniowy i zwykły srebrny metallic. Na obu lakierach świetnie usuwał te koliste zarysowania z myjni i nie tylko. Co do głębszych rys, to wątpię, żeby usuwał ponieważ jest on środkiem na prawdę bardzo lekko ściernym dzięki czemu usuwa właśnie takowe rysy. Ja będę na próbę kupował Ultimate Compound, no chyba, że mi Panowie z MrCleaner'a doradzą coś innego.

    I tak jak krisss1111 napisał zajrzyj na fora związane z kosmetyką aut i poczytaj

    P.S. Jak chcesz to konkretnie zrobić to przygotuj portfel

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar silo19
    Imię: Michał
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 7

    Auto: Honda Civic Ep3
    Silnik: 1.6 VTEC
    Moc: 110 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Byłem w MrCleaner w Katowicach i chłopak polecił mi paste polerską Menzerna ale nie wiem jaki model jeżeli trzeba by było to zobacze bo mam w aucie Takie same właściwości jak Ultimate Compound .

    Jak będzie ciepło i fajnie to zrobie zdjęcia i wrzucie pod postem, lub ewentualnie rozdziele na pół maske i zrobie porówanie Poprostu chciałbym sie pozbyć rys bo zaczyna mnie to drażnić, a na czarnym kolorze to wyglada nie fajnie :/

    Może jeszcze o coś zapytam bo pewnie mi pomożecie

    Jaką aktywną pianę polecacie taka co jak się nałoży to nie spływa za 2 sek

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar MikeFoto
    Skąd: Myszków
    Posty: 605

    Auto: Honda Civic 5D ecoVTi-S
    Silnik: D14A8
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez silo19
    chłopak polecił mi paste polerską Menzerna
    Strasznie ogólne pojęcie. Manzern jest 7 rodzajów



    Na jakimś forum widziałem test, dobre efekty wychodziły stosując FG500 i wykończając SF4000 takie też zakupiłem przed rokiem. Jednak przy hondowskim lakierze jeszcze przydałby się IP2000 lub PF2500 i jeszcze miększy pad na wykończenie.

    Fajna pasta, ładnie się pracuję - nieuwali wszyskiego wokoło jak inne pasty polerskie (np stosowana "na wodę" - Farecla), ale warunkek do manzery - dobre pady i jeśli efekty mają być dobre - to tylko polerka maszynowa.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 18-03-2014 o 14:14

Podobne wątki

  1. pytanko dotyczące opon i felg
    By RAFA in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 2
    Data: 14-02-2015, 23:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top