Wątek: Dwa pytanka : olej i akumulator

  1. #1
    ユーザー
    Awatar WiecznyJDM
    Skąd: Kazimierza Wielka
    Posty: 88

    Auto: Honda Accord TypeS
    Silnik: k24
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dwa pytanka : olej i akumulator

    Mam pytanko , w sumie to dwa . Pierwsze prostsze odnosnie akumulatora , chce zimować del sola bo przez zime bede jezdzil civiciem mamy więc solka idzie w odstawke . Niestety bede mógł go rzadko przepalać wiec mam pytanie czy lepiej wyciagnac akumulator np schowac do piwnicy czy jednak raz na bardzo dlugi czas go przepalić mam starą centre i wiele osob twierdzi ze sa lepsze niż nowe wiec szkoda by go bylo stracic . Nie jezdzilem nią już dawno dziś odpaliła od dotyku , nawet lepiej niz 6gen ktory jest uzytkowany codziennie.

    Drugie pytanie polega na oleju , silnik d16z7 od poczatku auta nie swapowany czyli bedzie mial kolo 20 lat . Obecnie jak poprzedni wlasciciel twierdzi zalany Shellem Helix 10w40 . Przy cisnięciu bierze olej , honda wiec to nie zaskoczenie , ale z tego co czytalem w necie duzo to kilka osob ktore sie przerzucily na helixa mialy te same objawy czyli silnik pobieral wiecej , no i podobno po przerzuceniu sie na 10w60 problem zniknął czyli bierze mniej oleju na tym wlasnie silniku d16z7 . No i moje pytanie czy zmieniac na 10w60 shella lub valvoline czy zostawic jak jest . Bo zmiana oleju przy tak dlugo eksploatowanym silniku moze mu pomóc albo zaszkodzic ;/

    z gory dzięki . Pozdrawiam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    co do aku, to lepiej wyciągnąć, bo Ci się zasiarczy. Akumulatory nie służą do podtrzymywania napięcia, tylko pełnią funkcję rozruchową. Założę się, że ta stara centra po miesiącu nieodpalania padnie, jak z resztą każdy nowy aku.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  3. #3
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Najlepiej przepalaj auto od czasu do czasu.Ale jeżeli masz ciepło w piwnicy to można go przechować ale przynajmniej raz w miesiącu trzeba mu sprawdzić napięcie i ew. podładować prostownikiem.
    Co do oleju to 10w60 nie jest olejem do samochodu na co dzień na małe przebiegi tym bardziej w zimę.Zmień olej po prostu na inny półsyntetyk niż shell.

    Sebawo
    stare akumulatory wiesz mi że trzymają lepiej napięcie niż nowe technologicznie zaawansowane shity

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Skąd: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Podładuj do ok 70% i wyciągnij z auta i trzymaj w temp powyzej 10st

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    ODi ale co to za 'technologicznie zaawansowane' akumulatory masz na myśli? Akumulator ma taką samą budowę odkąd Luigi Galvani wymyślił ogniwo, to je fizyka i chemia panie, tego nie przeskoczysz
    Akumulator leżeć może naładowany (też nie np. 5 lat), ale podłączony no auta zawsze będzie miał jakieś minimalne obciążenie, choćby przez opór instalacji, więc kwestią czasu jest jego głębokie rozładowanie. A jak auto ma być odpalane raz w miesiącu, to bym sobie go wyjmował i trzymał w ciepełku

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  6. #6
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Na myśl mam wykorzystane materiały, kiedyś akumulator mogłeś mieć 5-7 lat bez obaw że padnie sam z siebie.Niestety marketing zmusił producentów to zmniejszania jakości elementów.Teraz jak akumulator wytrzyma 2 lata gwarancyjne to jest dobrze Stare aku mogłeś rzucić i nic mu się nie działo bo elementy miedzy płytkami były grubsze jak i same płytki.Teraz pukniesz nowy aku i ze 100% sprawności ma 90%.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    zgadzam się z 101%
    Jednak ja z opowieści starszyzny wiem, że jak była sroga zima, to się co wieczór aku brało do domu, więc i dłużej pociągnął. Teraz każdy chce mieć bezobsługowy samochód, gro kierowców nawet nie wie, gdzie ma akumulator

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  8. #8
    ユーザー
    Awatar Prezes
    Imię: Piotr
    Skąd: SLU
    Posty: 11

    Auto: Honda Civic
    Silnik: 1.4
    Moc: 75


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeśli mogę coś doradzić w sprawie tego aku.... "Solka" Będzie stała w garażu czy pod chmurką??Jeśli w garażu to powiem że o ile masz w nim prąd a jeszcze lepiej ogrzewanie to ja bym zostawił aku w samochodzie i minimum raz w tygodniu bym go ładował prostownikiem (dostępnym teraz w każdym nawet markecie) który po prostu ładuje małym prądem przez większą liczbę godzin bo dzięki temu akumulator się odsiarcza i tak przedłuża się jego żywotność . Powiem z doświadczenia że uratowałem już 4 akumulatory znajomym i sobie które były niby do wyrzucenia....i z jednym walczyłem 2 miesiące i uratowałem go . Najgorsze są prostowniki które walą całą mocą... Szybkie ładowanie akumulatora jest tez dla niego szkodliwe . Ja bym tak zrobił na twoim miejscu że ładowałbym go a i samochód przepalał co jakiś czas. To tylko takie moje przemyślenia w tym temacie ale wybór należy zawsze do Ciebie.
    PS: Zabierając aku do piwnicy i tak będziesz go musiał co jakiś czas podładować .

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Poznajmy się dwa - czyli dawaj foto
    By Gierade in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 114
    Data: 02-09-2017, 19:49
  2. [Honda] radio a akumulator
    By WiecznyJDM in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 0
    Data: 30-03-2014, 21:14
  3. Dwa telefony Samsung Galaxy S Plus (i9001)
    By kuzi in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 29-12-2013, 19:27
  4. Wynajmę garaż na dwa samochody
    By SaTeR in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 06-01-2013, 16:58
  5. Opony zimowe 155/80R13 dwa komplety
    By Chmura in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 19-10-2011, 20:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top