Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

W±tek: Delikatne przygasanie ¶wiate³

  1. #21
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    No to jeszcze napiszê Ci dlaczego uwa¿am, ¿e tylne ¶wiat³a nie maj± z tym nic wspólnego.
    W momencie jak odpalisz auto i w³±czysz tylko ¶wiat³a mijania - bez radia, klimy, etc. - to napiêcie oscyluje w granicach 14,13V. Wtenczas wciskaj±c hamulec i zapalaj±c kolejne ¿arówki nic nie przygasa. Wszystko jest jak najbardziej OK. Wystarczy, ¿e w³±czysz klimê, napiêcie spadnie do 13,38V i wtenczas podczas hamowania zaczynaj± delikatnie przygasaæ. W³±czysz radio, fogi, zapalisz map light i widaæ to jeszcze bardziej.

    Tak czy inaczej sprawdzimy i ten trop, ale dopiero jak bêdziemy mieæ jaki¶ drugi rozrusznik na szybk± podmiankê.

    Ka¿da rada jest cenna, tak wiêc dziêki za pomoc ch³opaki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  2. #22
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Nooo, wreszcie siê zrozumieli¶my. A mia³e¶ tak od samego pocz±tku czy z 'wiekiem' u¿ytkowania ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #23
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Sorry, mo¿e faktycznie trochê pokrêtnie piszê, ale jestem trochê zmêczony.
    Wiesz.. nie je¿d¿ê nim jako¶ specjalnie du¿o i jako¶ wcze¶niej tego nie zauwa¿y³em. Co prawda dzieñ by³ d³u¿szy, by³o ja¶niej, to te¿ nie by³o tego widaæ. My¶lê, ¿e problem mo¿e wystêpowaæ od jakiego¶ miesi±ca, ale raczej nie wcze¶niej.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  4. #24
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    No nie wiem, tyle co mogê Ci powiedzieæ z poziomu forum to tak jak twierdzi³em, ¿e wina raczej nie le¿y po stronie alternatora, regulatora tym bardziej, bo regulator jak daje jak±kolwiek pierwsza objawê to je¼dzi mo¿e po takich objawach jeszcze maksymalnie tydzieñ. Co mogê dodaæ od siebie, z takiego w sumie do¶wiadczenia, to za pewne usterka le¿y po stronie czego¶ drobnego, mo¿e jaki¶ przeka¼nik szwankuje, mo¿e w³a¶nie sterownik pompy abs, mo¿e ¿arówka, mo¿e nawet czujnik ¶wiate³ stop, bo i takie przypadki siê zdarza³y, nie wykluczam te¿ tego alternatora bo to zawsze kilka procent szans, mo¿e to akumulator, ale to tak jak mówiê, najlepiej udaæ siê z tym do fachowca który siedzi w tym na co dzieñ, poleci³em Ci zak³ad, w razie wu, wiesz gdzie siê udaæ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #25
    ユーザー
    Awatar ArteK
    Imiê: Artur
    Sk±d: SX
    Posty: 387

    Auto: Mazda 626 GD
    Silnik: FE4
    Moc: ?


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    A próbowa³e¶ wyczy¶ciæ styki poszczególnych odbiorników(s± specjalne preparaty)? Trochê tego jest ale wiek robi swoje. Sama czynno¶æ jest mo¿e czasoch³onna ale we w³asnym zakresie mo¿na to zrobiæ tanio. Proponujê tak¿e obejrzeæ wszelkie kable prowadz±ce do odbiorników czy na pewno który¶ nie zosta³ bez izolacji, tak¿e kable masowe.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez ArteK ; 13-11-2013 o 20:25
    >> Fuck the plastic, ride the classic! <<

    "The only thing necessary for the triumph of evil, is for good men to do nothing" - Edmund Burke

  6. #26
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ruszy³o co¶ w tym temacie ? Bo sam jestem ciekaw o co tam chodzi konkretnie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #27
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez ArteK
    A próbowa³e¶ wyczy¶ciæ styki poszczególnych odbiorników(s± specjalne preparaty)? Trochê tego jest ale wiek robi swoje. Sama czynno¶æ jest mo¿e czasoch³onna ale we w³asnym zakresie mo¿na to zrobiæ tanio. Proponujê tak¿e obejrzeæ wszelkie kable prowadz±ce do odbiorników czy na pewno który¶ nie zosta³ bez izolacji, tak¿e kable masowe.
    Wtyczki sprawdzone, kilka przeczyszczonych. Instalacja sprawdzona, bez ¿adnych uszkodzeñ. Kable masowe sprawdzone, dokrêcone.

    Cytat Zamieszczone przez Gawin
    Ruszy³o co¶ w tym temacie ? Bo sam jestem ciekaw o co tam chodzi konkretnie.
    Z braku czasu jeszcze nic nie ruszy³o. Jak tylko co¶ bêdzie wiadomo, to oczywi¶cie dam znaæ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  8. #28
    ユーザー
    Awatar ArteK
    Imiê: Artur
    Sk±d: SX
    Posty: 387

    Auto: Mazda 626 GD
    Silnik: FE4
    Moc: ?


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Gierade
    Wtyczki sprawdzone, kilka przeczyszczonych. Instalacja sprawdzona, bez ¿adnych uszkodzeñ. Kable masowe sprawdzone, dokrêcone.
    A mo¿e po prostu wystarczy wsadziæ jaki¶ mocniejszy aku?

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    >> Fuck the plastic, ride the classic! <<

    "The only thing necessary for the triumph of evil, is for good men to do nothing" - Edmund Burke

  9. #29
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Alternator sprawdzony - sprawny. Pozostaje mi jeszcze podmiana akumulatora na inny.

    Po ostatnim spocie mo¿na powiedzieæ, ¿e takie przygasanie ¶wiate³ to chyba norma w tych samochodach. Nie tylko u mnie co¶ takiego wystêpuje.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w±tki

  1. [Honda] Prze³±czniki karieunkowskazuów ¶wiate³ itd.
    By Palma in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 0
    Data: 10-05-2012, 22:53

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top