Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

W±tek: Delikatne przygasanie ¶wiate³

  1. #11
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    sam pomiar napiêcia nie jest miarodajny niestety, musisz sprawdziæ jak siê zachowuje pod obci±¿eniem wydajno¶æ pr±dowa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  2. #12
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    I jak tam pomog³a moja podpowiedz??

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez ODi
    I jak tam pomog³a moja podpowiedz??
    Pasek naci±gniêty, ale niestety problem nie zosta³ rozwi±zany. Wykluczyli¶my akumulator, wiêc winny jest alternator

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  4. #14
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    To powiem ci ¿e dziwna sprawa.Alternator mia³ wszystko ok wg mojego urz±dzenia.A taki objaw jaki jest u ciebie najczê¶ciej spowodowany jest w³a¶nie lu¼nym paskiem.Alternator nie mia³ ³adowania pulsacyjnego wiêc trochê dziwna sprawa.Gorzej bêdzie je¿eli po ewentualnej naprawie nadal tak bêdzie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #15
    ユーザー
    Awatar SaTeR
    Imiê: Szymon
    Sk±d: Bêdzin
    Posty: 661

    Auto: srebrne
    Silnik: turbo
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Padaj±cy alternator czasem mo¿e powodowaæ dziwne rzeczy, np. w Toyocie nie dzia³a³a turbosprê¿arka, a alternator siad³ kolejnego dnia. W oplu z kolei tak¿e nie dzia³a³o turbo, ale alternator ³adowa³ jeszcze przez ok miesi±c, i dopiero po miesi±cu pad³. Je¶li nie masz ¿adnego obci±¿aj±cego uk³ad car audio czy innych tego typu rzeczy pobieraj±cych pr±d, a akumulator ju¿ wykluczy³e¶, stawia³bym na alternator.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ja bym zacz±³ od podpiêcia pod jaki¶ sensowniejszy diagnozer. Ch³opaki tutaj uparli siê na ¼ród³a podawania pr±du ale tak na prawdê przyczyn mo¿e byæ wiele i wiele. Trzeba by napisaæ wiêcej zaobserwowañ, mo¿e pompa ABS szwankuje ? Mo¿e który¶ czujnik, tym bardziej ¿e ¶wiat³a gasn± przy podawaniu napiêcia na który¶ z odbiorników odpowiadaj±cych za hamulce, tak¿e diagnozy typu - regulator napiêcia, alternator s± tak na prawdê nie wiele znacz±ce. Niestety nie mia³em doczynienia z takim problemem w lexie wiêc to tylko przypuszczenia.

    Jak co¶ zapraszam na szkoln± 2 do sosnowca, co¶ poradzimy.

    @Edit.

    Najlepiej sprawdziæ to w prosty sposób, odepnij albo wypnij bezpiecznik od ¶wiate³ stopu, jak ¶wiat³a dalej bêd± przygasaæ to na 90% nie jest to wina ¼róde³ pr±du. Bo w tym wypadku bardziej chodzi o pobór napiêcia dostarczanego na ¶wiat³a stopu, je¶li przestan±, to spróbuj wymieniæ ¿arówki, je¶li dalej bêd± to alternator dopiero do sprawdzenia.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Gawin ; 12-11-2013 o 22:45

  7. #17
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    W³a¶nie chodzi o to, ¿e ¶wiat³± nie gasn±, tylko na u³amek sekundy minimalnie przygasaj±. Po sprawdzeniu ³adowania przy odpalonym aucie i obci±¿eniu - w³±czonych ¶wiat³ach mijania, drogowych, fogach, radiu, klimatyzacji (auto) i naci¶niêciu hamulca co skutkuje zapaleniem siê kolejnych piêciu ¿arówek, napiêcie spad³o do 12V z groszem. Czyli zdecydowanie za ma³o. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niebawem powinienem mieæ drugi alternator na podmiankê. Zobaczymy co wtenczas siê bêdzie dzia³o.

    ¯arówki same w sobie s± ok. Nie przygasaj± tylko te w reflektorach, ale w ca³ym aucie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  8. #18
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    A próbowa³e¶ tak jak mówiê, odpi±æ ¿arówki stopu i sprawdziæ czy przygasaj± na ten 'u³amek' sekundy dalej ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #19
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Skoro napiêcie jest za ma³e i do³o¿ymy do tego jeszcze kolejne odbiorniki jakimi s± ¿arówki, to faktycznie wszystko mo¿e na ten u³amek sekundy minimalnie przygasn±æ, w momencie wciskania tego hamulca. ¦wiat³a z zewn±trz, wewn±trz + o¶wietlenie deski rozdzielczej. Z reszt± dzia³a to równie¿ w drug± stronê, jak potrzymamy go na obrotach, to wszystko zaczyna ja¶niej ¶wieciæ. Sprawdzimy to jeszcze, ale wydaje mi siê, ¿e te ¿arówki nie bêd± mia³y wiêkszego wp³ywu i faktycznie alternator zaczyna mieæ jakie¶ dolegliwo¶ci.

    Ale fakt - ³atwiej jest wyj±æ bezpiecznik, ni¿ alternator

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  10. #20
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imiê: Dawid
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ja po prostu piszê od czego zacz±³ bym diagnozê u siebie na warsztacie..

    Je¶li bêdziesz mia³ jeszcze jakie¶ powa¿ne w±tpliwo¶ci to podjed¼ najlepiej do elektroników na '³±ki' na zagórze do sosnowca, tu¿ ko³o BP w samym rogu, na niebiesko pomalowany zak³ad. Poznasz po pomarañczowo - rudym matizie ze szpachl± na progach. Z wolnej stopy Ci powiedz± co jest grane, bo rzetelnie i fachowo podchodz± do sprawy.

    Edit:

    I jak dla mnie, no fakt faktem nie widzia³em tego na w³asne oczy itp. ale wydaje mi siê ¿e nie bêdzie to wina alternatora. Próbuj od naj³atwiejszych prób, bezpiecznik, potem akumulator, potem w³a¶nie jaka¶ diagnoza typu pompy nie pompy abs, czujniki, tak jak mówie, nie wiem jak jest w lexach ale ostatnio przerabia³em co¶ takiego w oplu, bo daj¿e combo. Sterownik pompy ABS by³ jebni*** i dzia³a³a ona co prawda prawid³owo, ale gubi³a napiêcie i stale dostawa³a jego nadmiar.

    Edit 2:

    I te¿ nie do koñca rozumiem te diagnozy z tymi odbiornikami. To jak masz teoretycznie wszystko wy³±czone prócz tam ¶wiate³ mijania, radia, klimy to nie przygasa przy wciskaniu hamulca ?

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Gawin ; 12-11-2013 o 23:10

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. [Honda] Prze³±czniki karieunkowskazuów ¶wiate³ itd.
    By Palma in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 0
    Data: 10-05-2012, 22:53

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top