Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

W±tek: Delikatne przygasanie ¶wiate³

  1. #1
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Delikatne przygasanie ¶wiate³

    Ostatnio zauwa¿y³em, ¿e podczas naciskania peda³u hamulca delikatnie przygasaj± mi ¶wiat³a. Mijania, drogowe czy fogi - wszystkie. Na pocz±tku my¶leli¶my, ¿e to problem s³abej masy, ale wczoraj zosta³o to sprawdzone i wykluczone. Alternator ³aduje poprawnie, wtyczki przeczyszczone, ale problem dalej wystêpuje. Mo¿e byæ to spowodowane stanem akumulatora? Nie wiem ile ma lat, ale nie sprawia problemów przy odpalaniu, nawet po d³u¿szym staniu, wiêc wnioskujê, ¿e jeszcze jest sprawny.

    Obecnie w aucie siedzi VARTA D48 - 60Ah/540A.
    Z tego co wiem, to w Lexie powinno byæ 70Ah/630A. Mo¿e to byæ problemem?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Podjedz do mnie to sprawdzimy wszystko bo mam nowy tester.Nawet pulsacyjne ³adowanie wykryje a to mo¿e byæ odpowiedzialne za twój problem.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imiê: Jack Torrance
    Sk±d: DG/Bêdzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc bêdzie z Tob±


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Problem akumulatora na 1000%

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez ODi
    Podjedz do mnie to sprawdzimy wszystko bo mam nowy tester.Nawet pulsacyjne ³adowanie wykryje a to mo¿e byæ odpowiedzialne za twój problem.
    Jak bêdê mia³ trochê czasu, to podjadê, bo irytuj±ce jest to przygasanie.

    Cytat Zamieszczone przez YendreK
    Problem akumulatora na 1000%
    Te¿ tak mia³e¶ przed wymian±?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  5. #5
    ユーザー
    Awatar Gruszecky
    Sk±d: Poznañ
    Posty: 14

    Auto: Honda EG
    Silnik: d15b/ 3stage vtec
    Moc: 140


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ja stawiam na alternator-konkretniej regulator napiêcia wen siê znajduj±cy

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    A stance to bezsens


  6. #6
    ユーザー
    Awatar Macio³
    Sk±d: Oberschlesien
    Posty: 2,768

    Auto: Osobowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Jak regulator napiêcia to czym prêdzej wymieñ alternator, mi popali³o wi±zkê elektryczn± ale cudem siê uratowa³o, ma³o co a spali³o by mi auto, sz³o za du¿e napiêcie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez lexus-forum.pl
    Katalog InterCarsa mówi o 70Ah/630A. Ja mam u siebie wsadzony dosyæ nowe aku ale 60Ah/560A i jest on za s³aby co objawia siê na biegu ja³owym przygasaniem ¶wiate³. Wiêc mo¿e masz podobnie ¿e jak zwiêkszysz obci±¿enie to aku nie daje rady.
    Zanim zabiorê siê za alternator, najpierw podepnê wiêkszy akumulator.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  8. #8
    ユーザー
    Awatar Macio³
    Sk±d: Oberschlesien
    Posty: 2,768

    Auto: Osobowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    U mnie problem wystêpowa³ taki, alternator a dok³adniej regulator napiêcia pada³, lampy pulsowa³y, na koniec popali³o wi±zkê, ledwo odratowa³o siê

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Wpadaj i sprawdzimy czy aku sie nadaje i czy alternator jest ok kontrole mam za free wiec wpadaj:p

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Macio³
    U mnie problem wystêpowa³ taki, alternator a dok³adniej regulator napiêcia pada³, lampy pulsowa³y, na koniec popali³o wi±zkê, ledwo odratowa³o siê
    Ale mi ogólnie ¶wiat³a nie pulsuj±. Przy naciskaniu hamulca delikatnie przygasa na u³amek sekundy i wraca do normy.

    Cytat Zamieszczone przez ODi
    Wpadaj i sprawdzimy czy aku sie nadaje i czy alternator jest ok kontrole mam za free wiec wpadaj:p
    Jeste¶ w norze?

    Btw. pomierzy³em teraz akumulator i wysz³o:
    Sam aku bez w³±czonych odbiorników - 12,83V.
    Aku z w³±czonymi ¶wiat³ami mijania bez odpalania - 12,25V.
    Aku z w³±czonymi ¶wiat³ami mijania na odpalonym aucie - 14,13V.
    Aku z w³±czonymi ¶wiat³ami mijania + radio na odpalonym aucie - 14,14V.
    Aku z w³±czonymi ¶wiat³ami mijania + drogowymi + fogami + radio na odpalonym aucie - 13,38V.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. [Honda] Prze³±czniki karieunkowskazuów ¶wiate³ itd.
    By Palma in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 0
    Data: 10-05-2012, 22:53

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top