Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Wątek: Rodzinne auto - Stream, Premacy, a może coś innego

  1. #1
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imię: Mateusz
    Skąd: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Rodzinne auto - Stream, Premacy, a może coś innego

    Jak w temacie. Planuję kupić jakieś rodzinne auto, a przynajmniej bardziej rodzinne niż moja obecna Hanka w coupe

    Budżet w jakim chciałbym się poruszać to 9-12 tysi. Samochód ma wyglądać, być ORI JDM , dobrze jeździć, mało palić, mieć pierdnięcie, być pakowny, dobrze wyposażony, bezawaryjny, a reszta nie ma żadnego znaczenia

    Nie będę ukrywał, że najbardziej po głowie chodzi mi Stream z silnikiem k20, ale strasznie tego u nas mało, a jak jest to niestety w kiepskim stanie. Więcej jest wersji z silnikiem 1.7. I tu pojawia się pytanie - czy warto? Czy silnik 1.7 to dobry silnik? Bezawaryjny? Czy w takiej furze jak Stream daje radę? Jak z częściami do Stream'a?

    Drugim wyborem w kolejce jest Premacy, najlepiej w wersji Sportive 2.0.

    Proszę o opinie i sugestie na temat tych samochodów. Ja osobiście nie miałem jeszcze okazji jeździć ani jednym, ani drugim Widziałem je jedynie na własne oczy.

    A może macie jakieś inne sugestie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeśli chodzi o temat Streama to obszernej wiedzy na jego temat może udzielić Ci kolega Andrew. Napisz mu PW a na pewno się odezwie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imię: Mateusz
    Skąd: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Wiem wiem. Już z nim trochę na ten temat rozmawiałem. Ale nie chcę mu ciągle zawracać głowy pytaniami.
    Jeśli chodzi o Stream'a to głównie chodzi mi o silnik i opinie na jego temat. Wiem, że to ten sam motor, który montują w civicach. Słyszałem różne głosy na jego temat. Jedni mówią, że jest niezawodny i bezawaryjny, drudzy twierdzą, że lubi się posypać.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    To ja Ci napize co nie co o Maździe. Autko jest bezawaryjne,silnik nie jest mega wyzylony, ale pozwala swobodnie poruszać się po drogach bez jakichkolwiek problemów no i zawieszenie, które bardzo fajnie sie kłada w zakretach , jedynym minusem to może być blacharka, jesli ktos nie dbał to może sie coś wysypać rudą/ Ogolnie autko godne polecenia, na forum mazdy jak chcesz to poczytaj sobie wiecej opini, ja każdemu z całego serca życzę tą markę, bo ma coś w sobie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar marek4130
    Imię: Marek
    Skąd: kobyłka
    Posty: 22

    Auto: Honda Stream 2.0 is
    Silnik: K20A1
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    witam
    Sąsiad ma premacy 1.8 jest zadowolony.Autko ogólnie bardzo ładne.Jedyne co robił przez 2 lata to nadkola(rudy się wdarł)a tak to spoko ,chwali sobie.Wg mnie solidnie wykonane ,żadnych zbędnych pierdołek.Tylne kanapy mozna wyciągnąc w 20sek.pozycja za kierownicą trochę jak w zafirze-wysoko,nisko dzwignia zamiany biegów,jak jechałem 100+ szum powietrza większy niż przeciętny.kubatura bagażnika sprawia wrażenie,ze można tam wcisąć europaletę
    Stream'ka (moja druga żona ) jest megazaje..sta .Silnik 2.0 i-vtec 156km 192Nm.Bardzo elastyczny + kopnięcie VTEC'a -malina.w długiej trasie z Jeleniej Góry do stolicy przy szybkiej jezdzie średnie spalanie 7,6 miasto 10.myślę,że spoko.3 rzędy kanap ,regulacja w każdym możliwym kierunku(ja mam 4 nielazeżne fotele i w 3 rzędzie 2 osobową kanapę) .Pozycja za kierownicą bardzo wygodna,w sume siedzi sie "na wyskokści"normalnych sedanów itp.W mojej opinii porównując, Stream sprawia wrażenie bardziej "zbitego",solidniejszego auta niż premacy,szczególnie podczas jazdy.Biegi "pod ręką" jak w civicu- bardzo wygodne.Bagażnik mniejszy niż w Premacy(złożona kanapa w podłodze)i otwór bardziej jajowaty,Premacy ma prawie kwadratowy otwór po otworzeniu tylnej klapy.Częsci jak w civic ,crv,hrv -niema problemu ,choć szczerze mówiąc nic mi się nie psuje to niemam zbyt dużego doświadczenia
    Ot takie moje spostrzeżenia,może pomogą
    Pozdrawiam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar tomekb
    Imię: tomek
    Skąd: Sosnowiec, Będzin
    Posty: 174

    Auto: Lexus IS200 automat
    Silnik: 1gfe
    Moc: 155KM juz nie długo


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jak masz tyle kaski. to larwiej bedzie znalesc honde shutle/odysej mega fajne i jdm'owe auto kupisz za 7-9 tys polifta i zostanie cikaski ja serwis silnik f22b oraz automat idealne polaczenie do vana plus lpg (15l) i bedziesz mega zadowolony

    http://tablica.pl/oferta/honda-shutt...5-ID3e5Bz.html

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez tomekb ; 20-09-2013 o 08:43

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Bolec
    Skąd: Bolesławiec
    Posty: 1

    Auto: Mazda Premacy I Lift


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ja od niedawna posiadam Mazde premacy 1.8 2002r. i jestem zadowolony, zawieszenie jest kozackie autko nie jest za twarde ale też nie pływa na wszystkie strony. Jeśli chodzi o blacharkę to ja narzekać nie mogę, całe autko jest wolne od rdzy, więc da się kupić zadbane. Na razie nie mogę napisać nic więcej bo mam ją stosunkowo krótko.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imię: Mateusz
    Skąd: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    marek4130

    Stream, megazajefajny jest. Tu się zgadzam w 100% problem tylko w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Wiesz coś na temat silników 1.7? Bo tego u nas więcej i w rozsądnej cenie można kupić. Jedyne co w mojej opinii jest ciut na korzyść mazdy to wnętrze - nowocześniejsze - no i komp pokazujący m.in. spalanie itd. Jeżdżę czasami służbowym furgonem i powiem szczerze, że to przydatna rzecz.

    tomekb

    Shuttle jest fajny - fakt. Ale niestety w tym przypadku na drodze stoi mi małżonka Ma to być samochód, który ona też ogarnie, a przy gabarytach shuttla może być z tym problem. Druga rzecz to taka, że jakby nie było jest tylko 2 lata młodszy od mojej obecnej hanki
    Wolałbym coś z 21 wieku, np. H. Odyssey mega cacko. Ale póki co pozostaje tylko w sferze marzeń

    Proszę o dalsze propozycje i opinie!

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez komanchie
    no i komp pokazujący m.in. spalanie itd.
    można dołożyć w każdym aucie. Nie od dziś wiadomo, że Honda poziomem wyposażenia nie powala

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  10. #10
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imię: Mateusz
    Skąd: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    można dołożyć w każdym aucie. Nie od dziś wiadomo, że Honda poziomem wyposażenia nie powala
    dokładnie a o tym, że można dołożyć taką opcję w każdym aucie... nie wiedziałem. Pewnie sporo z tym zachodu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Toyota] E9/E10/E11- czy zawieszenie pasuje od innego auta? Np Hondy Civic V
    By Bystry in forum Zawieszenie / Układ kierowniczy / Hamulce
    Postów: 0
    Data: 16-07-2017, 16:48
  2. Mazda Premacy 1.8 - Majk
    By Majk in forum Mazda
    Postów: 10
    Data: 11-03-2013, 13:53
  3. Postów: 0
    Data: 20-01-2013, 20:19
  4. [Honda] Sprzęgło czy coś innego?? Pomocy
    By Pawwelll in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 4
    Data: 28-10-2011, 12:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top