Nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek problemem przy jednostce D17A2 a użytkowałem 2 Streamy z tym silnikiem i EM2. Jeżeli ta jednostka pada to tylko i wyłącznie z winy użytkownika (niski poziom oleju i katowanie na zimnym silniku). Ten silnik bardzo dobrze sprawuje się w mieście dzięki bardzo krótkiej skrzyni biegów, co z kolei przekłada się na niskie zużycie paliwa. W trasie 1.7 sprawuje się niestety gorzej ponieważ to co było zaletą w mieście tutaj jest udręką - 5 bieg jest zbyt krótki i aby uzyskać prędkość autostradową trzeba wkręcić silnik na wysokie obroty co z kolei sprawia, iż nie jest już cicho w samochodzie.

K20A1 to już zupełnie inna jednostka, bardziej dynamiczna i trochę bardziej paliwożerna - no ale coś kosztem czegoś. W dodatku znacznie łatwiej i taniej jest zakupić 2 używany silnik niż jednostkę D17A2 (w przypadku trafienia na "minę" od handlarza). K seria pod względem kultury pracy bije D serię i jest to niezaprzeczalny fakt. W tasie mamy błogą ciszę i przy wyższych prędkościach 1.7 przestaje być ekonomiczne.
Szczerze polecam wersję z automatyczną skrzynią biegów - jak dla mnie rewelacja.

Sprostuję wypowiedź kolegów na temat zegarka - w Streamach był dostępny i to w wersjach europejskich, a skoro fabryczne radio posiadało wbudowany zegarek to nie montowano fabrycznie oddzielnego. Wersje 4WD (RN2/RN4) posiadały fabrycznie konsole 2DIN (navi lub stacja multimedialna) wiec na zegarek nie było miejsca.

Nie miałem nigdy do czynienia z mazdą Premacy więc nie wypowiem się na jej temat. Natomiast Streamów miałem kilka i z czystym sumieniem polecam ten model.