Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

W±tek: Rodzinne auto - Stream, Premacy, a mo¿e co¶ innego

  1. #1
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imiê: Mateusz
    Sk±d: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Rodzinne auto - Stream, Premacy, a mo¿e co¶ innego

    Jak w temacie. Planujê kupiæ jakie¶ rodzinne auto, a przynajmniej bardziej rodzinne ni¿ moja obecna Hanka w coupe

    Bud¿et w jakim chcia³bym siê poruszaæ to 9-12 tysi. Samochód ma wygl±daæ, byæ ORI JDM , dobrze je¼dziæ, ma³o paliæ, mieæ pierdniêcie, byæ pakowny, dobrze wyposa¿ony, bezawaryjny, a reszta nie ma ¿adnego znaczenia

    Nie bêdê ukrywa³, ¿e najbardziej po g³owie chodzi mi Stream z silnikiem k20, ale strasznie tego u nas ma³o, a jak jest to niestety w kiepskim stanie. Wiêcej jest wersji z silnikiem 1.7. I tu pojawia siê pytanie - czy warto? Czy silnik 1.7 to dobry silnik? Bezawaryjny? Czy w takiej furze jak Stream daje radê? Jak z czê¶ciami do Stream'a?

    Drugim wyborem w kolejce jest Premacy, najlepiej w wersji Sportive 2.0.

    Proszê o opinie i sugestie na temat tych samochodów. Ja osobi¶cie nie mia³em jeszcze okazji je¼dziæ ani jednym, ani drugim Widzia³em je jedynie na w³asne oczy.

    A mo¿e macie jakie¶ inne sugestie? Bêdê wdziêczny za podpowiedzi.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imiê: Marek
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Je¶li chodzi o temat Streama to obszernej wiedzy na jego temat mo¿e udzieliæ Ci kolega Andrew. Napisz mu PW a na pewno siê odezwie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imiê: Mateusz
    Sk±d: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Wiem wiem. Ju¿ z nim trochê na ten temat rozmawia³em. Ale nie chcê mu ci±gle zawracaæ g³owy pytaniami.
    Je¶li chodzi o Stream'a to g³ównie chodzi mi o silnik i opinie na jego temat. Wiem, ¿e to ten sam motor, który montuj± w civicach. S³ysza³em ró¿ne g³osy na jego temat. Jedni mówi±, ¿e jest niezawodny i bezawaryjny, drudzy twierdz±, ¿e lubi siê posypaæ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar axello
    Imiê: Alex
    Sk±d: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    To ja Ci napize co nie co o Ma¼dzie. Autko jest bezawaryjne,silnik nie jest mega wyzylony, ale pozwala swobodnie poruszaæ siê po drogach bez jakichkolwiek problemów no i zawieszenie, które bardzo fajnie sie k³ada w zakretach , jedynym minusem to mo¿e byæ blacharka, jesli ktos nie dba³ to mo¿e sie co¶ wysypaæ rud±/ Ogolnie autko godne polecenia, na forum mazdy jak chcesz to poczytaj sobie wiecej opini, ja ka¿demu z ca³ego serca ¿yczê t± markê, bo ma co¶ w sobie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar marek4130
    Imiê: Marek
    Sk±d: koby³ka
    Posty: 22

    Auto: Honda Stream 2.0 is
    Silnik: K20A1
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    witam
    S±siad ma premacy 1.8 jest zadowolony.Autko ogólnie bardzo ³adne.Jedyne co robi³ przez 2 lata to nadkola(rudy siê wdar³)a tak to spoko ,chwali sobie.Wg mnie solidnie wykonane ,¿adnych zbêdnych pierdo³ek.Tylne kanapy mozna wyci±gn±c w 20sek.pozycja za kierownic± trochê jak w zafirze-wysoko,nisko dzwignia zamiany biegów,jak jecha³em 100+ szum powietrza wiêkszy ni¿ przeciêtny.kubatura baga¿nika sprawia wra¿enie,ze mo¿na tam wcis±æ europaletê
    Stream'ka (moja druga ¿ona ) jest megazaje..sta .Silnik 2.0 i-vtec 156km 192Nm.Bardzo elastyczny + kopniêcie VTEC'a -malina.w d³ugiej trasie z Jeleniej Góry do stolicy przy szybkiej jezdzie ¶rednie spalanie 7,6 miasto 10.my¶lê,¿e spoko.3 rzêdy kanap ,regulacja w ka¿dym mo¿liwym kierunku(ja mam 4 nielaze¿ne fotele i w 3 rzêdzie 2 osobow± kanapê) .Pozycja za kierownic± bardzo wygodna,w sume siedzi sie "na wyskok¶ci"normalnych sedanów itp.W mojej opinii porównuj±c, Stream sprawia wra¿enie bardziej "zbitego",solidniejszego auta ni¿ premacy,szczególnie podczas jazdy.Biegi "pod rêk±" jak w civicu- bardzo wygodne.Baga¿nik mniejszy ni¿ w Premacy(z³o¿ona kanapa w pod³odze)i otwór bardziej jajowaty,Premacy ma prawie kwadratowy otwór po otworzeniu tylnej klapy.Czêsci jak w civic ,crv,hrv -niema problemu ,choæ szczerze mówi±c nic mi siê nie psuje to niemam zbyt du¿ego do¶wiadczenia
    Ot takie moje spostrze¿enia,mo¿e pomog±
    Pozdrawiam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar tomekb
    Imiê: tomek
    Sk±d: Sosnowiec, Bêdzin
    Posty: 174

    Auto: Lexus IS200 automat
    Silnik: 1gfe
    Moc: 155KM juz nie d³ugo


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Jak masz tyle kaski. to larwiej bedzie znalesc honde shutle/odysej mega fajne i jdm'owe auto kupisz za 7-9 tys polifta i zostanie cikaski ja serwis silnik f22b oraz automat idealne polaczenie do vana plus lpg (15l) i bedziesz mega zadowolony

    http://tablica.pl/oferta/honda-shutt...5-ID3e5Bz.html

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez tomekb ; 20-09-2013 o 07:43

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Bolec
    Sk±d: Boles³awiec
    Posty: 1

    Auto: Mazda Premacy I Lift


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ja od niedawna posiadam Mazde premacy 1.8 2002r. i jestem zadowolony, zawieszenie jest kozackie autko nie jest za twarde ale te¿ nie p³ywa na wszystkie strony. Je¶li chodzi o blacharkê to ja narzekaæ nie mogê, ca³e autko jest wolne od rdzy, wiêc da siê kupiæ zadbane. Na razie nie mogê napisaæ nic wiêcej bo mam j± stosunkowo krótko.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imiê: Mateusz
    Sk±d: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    marek4130

    Stream, megazajefajny jest. Tu siê zgadzam w 100% problem tylko w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Wiesz co¶ na temat silników 1.7? Bo tego u nas wiêcej i w rozs±dnej cenie mo¿na kupiæ. Jedyne co w mojej opinii jest ciut na korzy¶æ mazdy to wnêtrze - nowocze¶niejsze - no i komp pokazuj±cy m.in. spalanie itd. Je¿d¿ê czasami s³u¿bowym furgonem i powiem szczerze, ¿e to przydatna rzecz.

    tomekb

    Shuttle jest fajny - fakt. Ale niestety w tym przypadku na drodze stoi mi ma³¿onka Ma to byæ samochód, który ona te¿ ogarnie, a przy gabarytach shuttla mo¿e byæ z tym problem. Druga rzecz to taka, ¿e jakby nie by³o jest tylko 2 lata m³odszy od mojej obecnej hanki
    Wola³bym co¶ z 21 wieku, np. H. Odyssey mega cacko. Ale póki co pozostaje tylko w sferze marzeñ

    Proszê o dalsze propozycje i opinie!

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez komanchie
    no i komp pokazuj±cy m.in. spalanie itd.
    mo¿na do³o¿yæ w ka¿dym aucie. Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e Honda poziomem wyposa¿enia nie powala

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  10. #10
    ユーザー
    Awatar komanchie
    Imiê: Mateusz
    Sk±d: Warszawa
    Posty: 66

    Auto: Civic/Stream
    Silnik: d16z9/k20a1
    Moc: seria


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    mo¿na do³o¿yæ w ka¿dym aucie. Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e Honda poziomem wyposa¿enia nie powala
    dok³adnie a o tym, ¿e mo¿na do³o¿yæ tak± opcjê w ka¿dym aucie... nie wiedzia³em. Pewnie sporo z tym zachodu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. [Toyota] E9/E10/E11- czy zawieszenie pasuje od innego auta? Np Hondy Civic V
    By Bystry in forum Zawieszenie / Uk³ad kierowniczy / Hamulce
    Postów: 0
    Data: 16-07-2017, 15:48
  2. Mazda Premacy 1.8 - Majk
    By Majk in forum Mazda
    Postów: 10
    Data: 11-03-2013, 12:53
  3. Postów: 0
    Data: 20-01-2013, 19:19
  4. [Honda] Sprzêg³o czy co¶ innego?? Pomocy
    By Pawwelll in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 4
    Data: 28-10-2011, 11:54

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top