Wątek: Nowy Nissan Fairlady Z (Z35)

  1. #1
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imię: Mariusz
    Skąd: Wałbrzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nowy Nissan Fairlady Z (Z35)

    Jak wiadomo, Nissan szykuje kolejną generację tego kultowego modelu. Jednak już od ponad roku zapowiadane jest, że Z35 nie będzie przypominał Z34. Nissan chce wrócić do korzeni.


    Ostatnie informacje od Motor Trend wg "bliskiego źródła Nissana":

    - design nowego Fairlady Z (oznaczenie Z35), będzie w jeszcze większym stopniu nawiązywał do oryginału z przełomu lat 60/70, Z35 jest wręcz zapowiadany jako odrodzenie kultowego S30,

    - samochód będzie mniejszy i lżejszy niż Z34, podobno masa zmniejszy się o około 190 kg,

    - jeśli chodzi o silnik, w puli są R4 i V6, jednak Nissan chce próbować wyprzeć silnik V6 na rzecz R4, który będzie bardziej ekonomiczny i ekologiczny, podobno nowa 4-cylindrowa jednostka będzie miała pojemność 2.5L i turbosprężarkę, przewidywana moc to 280 KM,

    - prawdopodobna wersja Nismo, oferująca więcej mocy,

    - koncept spodziewany jest w styczniu 2014 podczas Detroit Auto Show,

    Źródło:
    http://www.motortrend.com/future/fut...35_in_pipline/



    Moim zdaniem fajnie, że chcą "odchudzić" Zetkę, mam nadzieję, że pozostawią napęd na tył (ponieważ jakiś czas temu istniały plotki o FWD). Downsizing silnika mnie nie dziwi, ale jednocześnie smuci, sześć cylindrów zawsze nadawało charakteru temu modelowi. Jednak mniejszy samochód z mniejszym silnikiem, to również niższa cena, wg dziennikarzy Motor Trend kwota za Z34 nie jest zbytnio konkurencyjna względem tego, co oferuje BMW Z4, Porsche Cayman i Audi TT, co odbija się na niskich wynikach sprzedaży Z34. Mimo wszystko to dobrze, że Nissan całkowicie nie skreślił tego modelu i nadal będzie go rozwijał.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Aż ciekaw jestem jak będzie wyglądał ostatecznie.Na razie zapowiada się ciekawie Choć i tak bym wolał S30 mieć

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar staryjaponiec
    Imię: Mariusz
    Skąd: Wałbrzych
    Posty: 257

    Auto: ...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Andy Palmer, szef Nissan Development, dał ostatnio do zrozumienia, że oficjalny, jeżdżący koncept nowego "Z" jest już gotowy

    "Do I know what it looks like? Yes I do. Have I driven it? Yes I have. When will you see it? Come to Tokyo."

    Na 100% zostanie zaprezentowany na Tokyo Motor Show w listopadzie.

    Źródło: http://www.autoexpress.co.uk/nissan/...unch-new-z-car

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. [S] Camber blue nowy
    By skreczot in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 15-11-2017, 14:35
  2. Nowy Civic Type R
    By skreczot in forum Wszystko o JDM
    Postów: 12
    Data: 03-10-2014, 20:43
  3. Nowy Sony Xperia J
    By Badi in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 26-09-2013, 20:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top