Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Wątek: Procedura startowa

  1. #21
    ユーザー
    Awatar tomaszegon
    Imię: Tomasz
    Skąd: Leszno
    Posty: 12

    Auto: Prelude BB3 F20a4
    Silnik: F20a4
    Moc: 136km


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    dobrze gadasz "sebawo" i tak jak sie da to sprobuje i wtedy wyraze zdanie czy warto czy nie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #22
    ユーザー
    Awatar kuki
    Imię: Łukasz
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 66

    Auto: VW Passat B6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    sorry za offtop

    czyli jak ktoś zapyta o ilość zwojów sprężyn niezbędnych do obcięcia żeby obniżyć auto o 7 cm, albo jakiej długości trytytki zastosować żeby ścisnąć sprężynę do demontażu mamy udzielać odpowiedzi tylko w zakresie w jakim zostało zadane pytanie?

    moim zdaniem dobrze też się uczyć na błędach, wiedzy itp. innych osób. po co wszystko testować na własnej dupie. dlatego parę osób wyraziło też swoje opinie o zasadności/potrzebie/wygodzie posiadania takiej modyfikacji i to jeszcze w przypadku kiedy będzie trzeba za to płacić, bo w moim przypadku np. był to dodatek do strojenia, które i tak musiałem zrobić. i tyle. jako pytający byłbym wdzięczny za takie opinie i jeszcze raz przemyślał sprawę.

    2 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #23
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imię: Łukasz
    Skąd: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez kuki
    czyli jak ktoś zapyta o ilość zwojów sprężyn niezbędnych do obcięcia żeby obniżyć auto o 7 cm, albo jakiej długości trytytki zastosować żeby ścisnąć sprężynę do demontażu mamy udzielać odpowiedzi tylko w zakresie w jakim zostało zadane pytanie?
    no ale czemu od razu kolego skaczesz do ekstremum ??
    czy modyfikacje komputera pod procedury startu wpływaja jak powyższe Twoje przykłądy na bezpieczeństwo że trzeba za nie ganić od razu ?

    co innego jakby chciał końcową odcinke przesunąć żeby mu do 9900 obr/min się kręciło - wtedy można odradzać

    ale jak ma ochote spóbować jak launch z procedury się ma to jego sprawa - najwiekszym negatywem całego przedsięwzięcia będzie to żę wydał kase w błoto i tyle...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #24
    ユーザー
    Awatar Jarzomb
    Imię: Mateusz
    Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
    Posty: 1,489

    Auto: Honda Civic EG5
    Silnik: D16Z6
    Moc: 140KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jest jeszcze dobra opcja, zrobić inną mapke na przełącznik. Wtedy jeśli będzie chciał, może startować z procedury, a jak nie to normalnie. To jest najbardziej uniwersalna opcja.

    Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #25
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    kuki przykłady troszkę oderwane, ale nie wnikam.... odradzanie modu, który posiada połowa civiców w pl tylko dlatego 'bo nie potrzebne' albo 'bo po co Ci to' jest troszkę nie na miejscu. przy czym nie wpływa on na jako takie bezpieczeństwo. tak jak byś odradzał montowanie szelek, kubłów, itp. Chce, to niech montuje, najwyżej wywali, bo to tylko są Wasze subiektywne spostrzeżenia, każdemu to inaczej spasuje

    opinia jak najbardziej tak, ale w kontekście 'mi nie spasowało bo:....'

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top