Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: Harness Bar a monta¿ pasów szelkowych.

  1. #1
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Harness Bar a monta¿ pasów szelkowych.

    Z racji tego, ¿e posiadam w aucie fotele Recaro z przygotowanymi dziurami pod szelki chcia³em takowe szelki zamontowaæ. Z drugiej strony nie chcia³bym traciæ tylnej kanapy, bo w aucie 4 drzwiowym jednak ceniê sobie "usability". St±d narodzi³ siê pomys³ na HarnessBar i monta¿ do niego pasów szelkowych. A teraz kilka moich w±tpliwo¶ci:

    1. Z racji faktu, ¿e auto jest typowym dupowozem chcia³bym mieæ to full legalnie, ¿eby nie czepiali siê panowie niebiescy i panowie diagno¶ci podczas przegl±dów, st±d pytanie, jak wygl±da temat homologacji tak zamontowanych pasów i ca³ego HarnessBara. Rozumiem, ¿e sam HarnessBar to nie problem, w koñcu tylko rozpórka, gorzej z pasami.

    2. Jak wygl±da temat u¿ywalno¶ci tylnej kanapy z zamontowanym HarnessBarem. Widzia³em kilka, od takiego, w którym rura poprzeczna sz³a zaraz za fotelami, do takiego, gdzie wychodzi³a prawie na ¶rodek przestrzeni w klasie ekonomicznej Chodzi mi g³ównie o to, czy ewentualni pasa¿erowie nie powybijaj± sobie zêbów podczas mocniejszego hamowania.

    3. Czy taki HarnessBar spe³nia równie¿ jak±¶ funkcjê usztywniaj±c± budê, czy to tylko bajer.

    I to w sumie tyle. Widzia³em u kilku osób na forum takie bajery, wiêc mo¿e siê wypowiedz±. Nie pytam siê po PW, bo uwa¿am, ¿e temat jest do¶æ ciekawy na ogóln± dyskusjê i mo¿e siê komu¶ przydaæ w przysz³o¶ci.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez gvader
    1. Z racji faktu, ¿e auto jest typowym dupowozem chcia³bym mieæ to full legalnie, ¿eby nie czepiali siê panowie niebiescy i panowie diagno¶ci podczas przegl±dów, st±d pytanie, jak wygl±da temat homologacji tak zamontowanych pasów i ca³ego HarnessBara. Rozumiem, ¿e sam HarnessBar to nie problem, w koñcu tylko rozpórka, gorzej z pasami.
    W teorii do ka¿dej rozpórki wewn±trz auta mog± siê przyczepiæ, bo zak³adam, ¿e ¿adna nie ma homologacji. W ogóle temat pasów szelkowych w miejskich autach jest ciê¿ki, bo nie mo¿na w nich je¼dziæ w pe³ni legalnie. Gdzie¶ kto¶ o tym pisa³, ¿e pomimo szelek powiniene¶ mieæ jeszcze zapiêty oryginalny pas*. Je¿eli jest to dupowóz i chcesz w pe³ni wykorzystywaæ jego przestrzeñ, to chc±c nie chc±c Harness Bar i pasy szelkowe, trochê to utrudni±. Nie wa¿ne czy bêdzie to Harness który idzie od razu za fotelami, czy taki bardziej wygiêty i zachodz±cy w stronê kanapy.

    Cytat Zamieszczone przez gvader
    2. Jak wygl±da temat u¿ywalno¶ci tylnej kanapy z zamontowanym HarnessBarem. Widzia³em kilka, od takiego, w którym rura poprzeczna sz³a zaraz za fotelami, do takiego, gdzie wychodzi³a prawie na ¶rodek przestrzeni w klasie ekonomicznej Chodzi mi g³ównie o to, czy ewentualni pasa¿erowie nie powybijaj± sobie zêbów podczas mocniejszego hamowania.
    IMO tracisz mo¿liwo¶æ z korzystania z tylnej kanapy. W sensie, ¿e nie przewieziesz ju¿ nikogo z ty³u. Po pierwsze w razie W, nie wiadomo jak ta rozpórka mo¿e siê zachowaæ, a po drugie na kanapie i tak nikt nie si±dzie, bo bêdziesz mia³ tam szelki. Osobi¶cie mia³bym lekkie obawy posadziæ kogo¶ z ty³u przy zamontowanym Harness Bar. Dodatkowo kiedy¶ gdzie¶ wyczyta³em, ¿e do szelek w ogóle lepiej zdemontowaæ kanapê.

    Cytat Zamieszczone przez gvader
    3. Czy taki HarnessBar spe³nia równie¿ jak±¶ funkcjê usztywniaj±c± budê, czy to tylko bajer.
    Jak ka¿da dodatkowa rurka, minimalnie usztywni budê, aczkolwiek sza³u bym siê nie spodziewa³. Harness który nie jest po³±czony z C-Pillarem, to raczej bajer.


    * Nie sprawdza³em tego. Kto¶ tak napisa³ i zapad³o mi w pamiêci. Wszyscy wiemy jak wygl±da to w praktyce. Przegl±dy przechodz± ró¿ne dziwne auta, a i z drogówk± idzie wszystko za³atwiæ.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar Macio³
    Sk±d: Oberschlesien
    Posty: 2,768

    Auto: Osobowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Jak dla mnie ten Harnes to tylko nie potrzebny zbieracz przestrzeni, fajnie wygl±da i tyle, bardziej dzia³a na psychikê ni¿ pomaga. Jak chcesz mieæ pewno¶æ to tylko pe³na klatka z homologacj± i dopiero do tego szelki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar kitzaj
    Sk±d: Tarnów
    Posty: 40

    Auto: Honda Civic EJ9


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Gierade
    Cytat Zamieszczone przez gvader Zobacz posta
    1. Z racji faktu, ¿e auto jest typowym dupowozem chcia³bym mieæ to full legalnie, ¿eby nie czepiali siê panowie niebiescy i panowie diagno¶ci podczas przegl±dów, st±d pytanie, jak wygl±da temat homologacji tak zamontowanych pasów i ca³ego HarnessBara. Rozumiem, ¿e sam HarnessBar to nie problem, w koñcu tylko rozpórka, gorzej z pasami.
    W teorii do ka¿dej rozpórki wewn±trz auta mog± siê przyczepiæ, bo zak³adam, ¿e ¿adna nie ma homologacji. W ogóle temat pasów szelkowych w miejskich autach jest ciê¿ki, bo nie mo¿na w nich je¼dziæ w pe³ni legalnie. Gdzie¶ kto¶ o tym pisa³, ¿e pomimo szelek powiniene¶ mieæ jeszcze zapiêty oryginalny pas*. Je¿eli jest to dupowóz i chcesz w pe³ni wykorzystywaæ jego przestrzeñ, to chc±c nie chc±c Harness Bar i pasy szelkowe, trochê to utrudni±. Nie wa¿ne czy bêdzie to Harness który idzie od razu za fotelami, czy taki bardziej wygiêty i zachodz±cy w stronê kanapy.
    Teoretycznie ale tylko teretycznie wszelkie dodatkowe ze tak powiem urzadzenia ktore nie posiadaja homologacji drogowej (E1 badz E4) nie moga byc uzytkowane na drogach publicznych. Wszelkie pasy klatki itp maja (jesli wogole) tylko homologacje FIA badz sa wykonywane wedlug zalcznika J ktory jest dopusczony do sportow motorowych za zezwoleniem PZMot'u ale wracajac do panow niebieskich... Majac cokolwiek w aucie z homologacja drogowa mozesz uzywac legalnie przechodzac przeglad poszezony. Co do pasow nigdize nie jest uwarunkowane ze musisz miec zapiety pas bezpieczenstwa jak masz szelki (pod warunkiem ze szelki maja homologacje drogowa oczywiscie) w/g przepisow o ruchu dorgowym pas musi przechodzic bezposrednio nad barkiem przez klatke piersiowa oraz przez cala dlugosc pasa biodrowego co spelniaja tez pasy szelkowe oczywiscie te ktore maja homologacje (E) wiec nie ma opcji mandatu badz braku przegladu czy cos w tym stylu... Natomiast co do klatki rozporek itp to w kazdym przypadku moga sie doczepic panowie gdyz nie ma na to zadnego zezwolenia a nie kiedy twierdza iz jest to ingerencja w konstrukcje pojazdu co jest nie dozwolone wiadomo ze zadne bajery typu Harnes c-pillar czy klatki nie posiadaja homologacji drogowej bo sa to elementy stworzone do sportu i takowej homologacji nie beda mialy.. Nawet wyciagajac kanape z tylu mozna miec problemy gdyz auto zarej. jest na 5 osob a nie na 2 i w takim wypadku nie jest auto przystosowane do przewozenia osob bo nie jest kompletne i nie spelnia wymogow wiec dowod moze poleciec (wiem z doswiadczenia)
    Niestety w naszym kraju nie jest tak latwo kombinowac z wnetrzem wiem bo przechodzilem to u siebie i niestety caly czas pod gorke.. Plecam p0oczytac na racingforum duzo tego bylo o tych tematach u nas na forum rowniez i wszystko w wiekszosci zalezy od interpretacji a cos co nie jest uwzglednione ujete jest w tzw. przepisach szczegolowych ktore daja szerokie pole manewru

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Czyli podsumowuj±c, rozumiem, ¿e nawet kupuj±c element typu Harness Bar (zak³adam) od renomowanego producenta X, nie ma szans na homologacjê uliczn±. Z szelkami trochê lepiej bo jest szansa na homologacjê, ale z drugiej strony ciê¿ko o sposób monta¿u szelek bez wyci±gania tylnej kanapy, co w moim przypadku z zasady odpada bo chcia³bym zachowaæ pe³n± funkcjonalno¶æ pojazdu, st±d pomys³ odno¶nie Harness Bara w³a¶nie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  6. #6
    ユーザー
    Awatar kuki
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czêstochowa
    Posty: 66

    Auto: VW Passat B6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    pasy z homologacj± drogow± - http://www.rallyshop.pl/index.php?p1...-omp-racing-4m

    to takie chyba najtañsze. pasy szelkowe aby uzyskaæ homologacjê drogow± musz± byæ rozpinane przyciskiem (a nie pokrêt³em). z tym, ¿e nie wszystkie te pasy maj± z kolei homologacjê FIA.

    harness bar aby by³ czym¶ wiêcej ni¿ tylko rozpórk±, czyli w Twoim przypadku trzyma³ pasy musi mieæ dodatkowe mocowanie oprócz mocowañ w s³upkach - w koñcu ma utrzymaæ cia³o, które przy ewentualnym zderzeniu trochê tego pêdu ma. na ile siê orientuje i ile ze zwyk³ego rozs±dku wynika nie powinno siê przewoziæ pasa¿erów na tylnej kanapie je¶li przed ich twarzami znajduje siê taka rurka. i tyle.

    poza tym pasy szelkowe na co dzieñ s± trochê niewygodne. nie lepiej montowaæ sobie taki zestaw dopiero kiedy chcia³by¶ z niego korzystaæ? wyj±æ kanapê, zamocowaæ pasy. a¿ tak d³ugo to trwa w Accordzie?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez kuki ; 09-07-2013 o 15:08

  7. #7
    ユーザー
    Awatar gvader
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czewa/Wawa
    Posty: 840

    Auto: Accord Type R
    Silnik: H22


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    W³a¶nie na razie rozeznajê siê w temacie, bo nie ukrywam, ¿e ma³o wiem. Zamys³ jest taki, ¿e skoro s± fotele przystosowane seryjnie do szelek, to czemu tych szelek nie za³o¿yæ. A ¿e jestem z natury leniwy i nie chcia³oby mi siê auta rozk³adaæ i sk³adaæ, to robiê rozeznanie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Sprzedam: Graty z Accord Type R. klik Kontakt PW.

  8. #8
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez gvader
    Zamys³ jest taki, ¿e skoro s± fotele przystosowane seryjnie do szelek, to czemu tych szelek nie za³o¿yæ.
    Mo¿na te¿ pozbyæ siê foteli, jak co to pw, pomogê znale¼æ kupca

    A powa¿nie to nie takie proste niestety...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  9. #9
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    po 1 Montarz szelek bez demonta¿u kanapy to maniana.
    po 2 jak chcesz kogo¶ woziæ na kanapie skoro przez ni± masz zamontowane szelki.
    po 3 nie ma pó³¶rodków niestety w tym temacie,

    Same pasy mog± mieæ homologacjê ale musisz je jeszcze jako¶ zamontowaæ co w "cywilnym" aucie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar kuki
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Czêstochowa
    Posty: 66

    Auto: VW Passat B6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Zewus
    po 1 Montarz szelek bez demonta¿u kanapy to maniana.
    po 2 jak chcesz kogo¶ woziæ na kanapie skoro przez ni± masz zamontowane szelki.
    skoro by³yby zamontowane do Harness Bara to nic z kanap± nie trzeba robiæ - byle by na niej nikogo nie woziæ.

    Cytat Zamieszczone przez Zewus
    Same pasy mog± mieæ homologacjê ale musisz je jeszcze jako¶ zamontowaæ co w "cywilnym" aucie
    no niestety, wewnêtrzna czê¶æ biodrowa pasa najlepiej jakby by³a przymocowana do tunelu ¶rodkowego (trzeba wierciæ dziurê w karoserii).

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Monta¿ LPG - okolice Czêstochowy
    By Ledres in forum Który warsztat to ogarnie?
    Postów: 2
    Data: 24-06-2015, 23:13
  2. [Honda] Monta¿ audio
    By KrisEM2 in forum Car Audio / CB Radio
    Postów: 0
    Data: 16-03-2014, 10:18
  3. Honda Accord 2.0 TDI monta¿ wska¼nika Boost
    By Techniczny1 in forum Styling & Detaling
    Postów: 4
    Data: 23-06-2013, 17:52
  4. Harness Bar do Civic 6g
    By Smuciu in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 9
    Data: 18-06-2013, 21:07
  5. X-BAR, HARNESS BAR i mo¿e TRI POD BAR do EG
    By talib. in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 12
    Data: 03-07-2012, 12:17

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top