Wątek: Honda Accord 2.0 TDI montaż wskaźnika Boost

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Techniczny1
    Imię: Kamil
    Skąd: Biewszczady
    Posty: 2

    Auto: Honda Accord


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Honda Accord 2.0 TDI montaż wskaźnika Boost

    Witam, jako że jestem nowy na forum chciałby się serdecznie przywitać Nie dawno nabyłem Honde Accord VI 2.0TDi (wiem diesel jest dla dziadków ale na razie nie stać mnie na paliwo), poprzedni właściciel podniósł moc hondy do 131KM i 252Nm, mam to potwierdzone papierem. Mam w planie montaż wskaźnika doładowania BOOST, tylko zastanawiam się gdzie go ładnie wpasować, może coś doradzicie, bo myślę już któryś dzień z kolei. Drugą sprawą jest podpięcie przewodów, jak zrobić by załączał się razem z zapłonem ? Bardzo proszę o pomoc, myślę że wybrałem dobry dział.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Skąd: Mińsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    łoł. to Ciekawe, a w jaki sposób ten wcześniejszy właściciel podniósł tę moc ? i co to za papier? z hamowni? czy faktura na jakiś klamot, typu power box? a zegar ma być tylko jeden? powiem Ci, że wiele tematów o acco VI gen widziałem na HAKP,ale o dieslu chyba żadnego. wskaźniki będzie ciężko gdzieś ładnie wpasować. nie wiem, czy masz przed czy polifta, można je zamontować na "nabie" kierownicy(taki sposób widziałem, na przykład tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=3341741095), ale można spróbować je/go wkomponować w miejsce po radiem, gdzie masz zegarek, lub półeczkę. więcej opcji nie widzę.


    swoją drogą wybrałeś jeden z dwóch najbardziej niechcianych motorów w acco.

    -1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez krisss1111 ; 22-06-2013 o 21:11
    siła charakteru, moc możliwości = bujda na resorach

  3. #3
    ユーザー
    Awatar FeN!x
    Imię: Maciek
    Skąd: SBE
    Posty: 700

    Auto: Lanos STI
    Silnik: ej257
    Moc: 325/515


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeżeli chodzi o podłączenie to masz 2 możliwości pod stacyjkę bądź pod radio (ja miałem pod radio). Podłączenie pod stacyjkę wiąże się to z większą ilością rozbierania i bez miernika albo schematu nie da rady, bo pewnie wiesz że jeden kabel pod zasilanie, drugi po podtrzymanie. Przy podłączeniu pod radio można bez problemu dojść do wszystkiego po kolorach lub poszukać schematu radia w internecie
    pozdro.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    No boost, no fun

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Techniczny1
    Imię: Kamil
    Skąd: Biewszczady
    Posty: 2

    Auto: Honda Accord


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Tak wiem, że toi jeden z najbardziej niechcianych silników w Acco, ale ja ie narzekam narazie przez 3tyś km oprócz lania paliwa nic nie robię, przy nim, silnik suchy odpala ładnie, także jest OK Co do mocy, mam jakieś niemieckie papiery + fakture na 450 euro i wykres z chamowani też niemieckiej, wszystko w firmie speed-buster. Co do samego aut powiem tyle, że bez problemu biorę 2 litrowe 6 cylindrowe BMKI o mocy 150KM nawet ich w lusterku nie widać, a i 150KM w diesli sąsiada w e46 też nie daję rade. Dodatkowo zastanawiam się, czy ktoś nie grzebał przy turbinie, ponieważ, wydobywa się z niej ogromny syk (ludzie z pasów uciekają), myślałem początkowo że pada ale udałem się do naprawdę dobrego mechanika, który po podpięciu zegara ciśnienia sam był w szoku, gdyż wypompowała 2.6Bar. Patrząc pod auto, nie ma katalizatora, jesttylko ogromna rura z 3" pociągnięta do tyłu i na końcu są dwa tłumiki (po lewej i prawej), wszystko chromonikiel.
    Co do samego zegara, myślę by dać go na słupek, i podpiąć się pod radio

    PS: Gdy dobrze popada deszcz, mam problem z agresywnym ruszaniem

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Skąd: Mińsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    no to ja chcę to zobaczyć. dawaj temat,ze zdjęciami, a najlepiej jakiś filmik onboard. zapraszam też na http://www.accordklubpolska.pl/
    chłopaki na pewno z chęcią zobaczą zmodzonego diesla

    -1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    siła charakteru, moc możliwości = bujda na resorach

Podobne wątki

  1. [S] Honda Accord Coupe 2.2
    By 93karol in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 12-01-2017, 21:40
  2. Wskaźniki dodatkowe VDO BOOST Temp i ciś oleju EGT
    By Easyy in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 07-07-2014, 14:09
  3. [Honda] Montaż audio
    By KrisEM2 in forum Car Audio / CB Radio
    Postów: 0
    Data: 16-03-2014, 10:18
  4. Seat Arosa TDI by Compsport - SiwoL
    By SiwoL in forum Wszystkie inne
    Postów: 18
    Data: 24-11-2012, 12:20
  5. Honda Accord Coupe
    By ODi in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 6
    Data: 06-03-2012, 18:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top