Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: Mocowania foteli kube³kowych

  1. #1
    ユーザー
    Awatar maciekbla
    Sk±d: Zag³êbie D±browskie
    Posty: 117

    Auto: CCS
    Moc: milion


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Mocowania foteli kube³kowych

    Potrzebujê mocowania foteli do swojego samochodu. Szkopu³ w tym, ¿e jak wszystkie fotele na ¶wiecie maj± monta¿ boczny, tak moje oczywi¶cie musz± byæ montowane od do³u.

    Tutaj zaczynaj± siê schody.

    W profi sklepach bran¿owych znalezienie takich mocowañ to ¿aden problem. tutaj przyk³ad : 15 sec szukania
    http://www.rallyshop.pl/index.php?p6...e-foteli-00495

    Dla mnie zaporowa jest cena. Ponad po³owa warto¶ci fotela to gruba przesada. Mocowanie jednak musi spe³niaæ wymagania stawiane przez za³±cznik J, aby samochód nie mia³ problemów na BK i przede wszystkim musi byæ dla mnie bezpiecznie. Z tego co rozumiem, u¿yæ nale¿y oryginalnych otworów dla foteli, a mocowania wykonaæ z blachy stalowej o grubo¶ci minimum 3mm, nie ma tam jednak informacji jak takie szyny maj± wygl±daæ. Nie mam narzêdzi pozwalaj±cych mi wykonaæ tak± konstrukcjê we w³asnym zakresie. St±d moje pytanie: Czy kto¶ takie co¶ ju¿ ogarnia³, kupowa³ z innego ¼ród³a b±d¼ podj±³by siê budowy takich mocowañ. Liczê na cenê oscyluj±c± w granicach tego co trzeba zap³aciæ za mocowania zgodne z za³±cznikiem J dla foteli z zamocowaniem bocznym :


    http://allegro.pl/mocowania-mocowani...276734688.html

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Po pierwsze czy musisz powiedzieæ jakie masz mocowania w pod³odze? do standardowych szyn chcesz to mocowaæ czy masz zrobione profi belki w poprzek auta. Pamiêtaj ze do szyn zawsze bêdzie sporo wy¿ej

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar maciekbla
    Sk±d: Zag³êbie D±browskie
    Posty: 117

    Auto: CCS
    Moc: milion


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    aktualnie jeden z foteli jest przymocowany na sta³e bezpo¶rednio do pod³ogi natomiast drugi stoi na czym¶ w rodzaju stela¿a, zrobionego z jakis belek. Totalne druciarstwo. Samochód stoi w gara¿u na zag³ebiu a ja jestem aktualnie w KRK wiec nie mam jak sprawdziæ, ale z tego co pamiêtam to ten stela¿ by³ do karoserii PRZYSPAWANY (sic!). Nie chce zostawiaæ szyn, bo nawet przestawnych szyn zgodnie z za³±cznikiem J mieæ nie mo¿na. Maj± byæ profi bezpieczne, zgodne z za³±cznikiem mocowania sta³e.


    edit:
    http://allegro.pl/mocowanie-szyny-st...280143017.html

    znalaz³em co¶ takiego przed chwil±. Gdyby po prostu kupiæ zwyk³e mocowania boczne i dorobiæ do nich te k±towniki ? to ju¿ nie powinien byæ problem tylko pytanie, czy takie co¶ przejdzie BK bez problemu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez maciekbla ; 01-06-2013 o 13:13

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez maciekbla
    to rozwi±zanie jest MEGA wysokie, i jako¶ nie wzbudza mojego zaufania, najlepiej jak by¶ pokaza³ fotkê tego stela¿a.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar maciekbla
    Sk±d: Zag³êbie D±browskie
    Posty: 117

    Auto: CCS
    Moc: milion


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    w nast weekend zrobiê fotki. Jeszcze jedna my¶l mnie nasz³a.

    Istnieje mo¿liwo¶æ bezpiecznego przerobienia fotela na mocowanie boczne? Sto³ek to Bimarco Cobra

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez maciekbla

    Istnieje mo¿liwo¶æ bezpiecznego przerobienia fotela na mocowanie boczne? \
    Nie da rady bo mocowanie musi byæ w korpusie fotela przewidziane.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar maciekbla
    Sk±d: Zag³êbie D±browskie
    Posty: 117

    Auto: CCS
    Moc: milion


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    dobra nowy problem. Samochód przerobiony na profi belki w poprzek auta. Aktualnie mam w nim zamontowane fotele monza red te które s± wystawione na sprzeda¿. Chcia³em je zmieniæ na skorupy, tylko ¿e nie zgadza siê znowu rozstaw kurde ¶rub. Zamiast 340mm jest w bimarco 400mm odleg³o¶ci pomiêdzy bokami. W jakim kszta³cie mo¿na bezpiecznie i tanio zrobiæ takie mocowanie maj±c na uwadze, ¿e ¶ruba mocowana do fotela nie ma 3 cm d³ugo¶ci tak ¿eby j± ze spokojem w³o¿yæ w profil C. Czy profil w kszta³cie takim jak na ilustracji poni¿ej bêdzie ok? Bêdzie wymaga³ dodatkowego wzmocnienia w ¶rodku? Jeszcze muszê policzyæ czy w ogóle zmieszcz± siê ³by ¶rub, ale kurde innego pomys³u za bardzo nie mam ¿eby to wysokie nie by³o.

    widok od przodu

    niebieski - belka w samochodzie
    pomarañcz - fotel
    szary - docelowe mocowanie
    czerwieñ - ¶ruby mocuj±ce

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez maciekbla ; 11-02-2014 o 20:14

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Jak dobrze kumam to brakuje ci na szeroko¶æ? Nie lepiej zrobiæ nowe mocowania w belkach pod nowy fotel?
    Fotele nowe maj± mocowania boczne pod szyny tak?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar maciekbla
    Sk±d: Zag³êbie D±browskie
    Posty: 117

    Auto: CCS
    Moc: milion


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    w belkach na szeroko¶æ 340 s± zrobione profi otwory z dospawanymi nakrêtkami od ¶rodka. Nie chce tego wszystkiego ruszaæ i w³a¶nie o jakie¶ mocowanie czy adapter chodzi tak, ¿eby do starych otworów w belkach dopasowaæ konstrukcjê nowego mocowania pod szerszy fotel.

    wyliczy³em sobie, ¿e ³eb ¶ruby na klucz 13 ( czyli to co mam u siebie ) bêdzie spokojnie mia³ miejsce na wkrêcenie je¿eli zastosuje 2 razy 3 mm k±townik. Teraz moje pytanie. Gdzie takie co¶ kupiê w okolicy ? dodam ¿e potrzebne mi tego mega ma³o bo 8 kawa³ków po 35-40 cm



    takie cu¶ wyczaruje. mo¿na zrobiæ jeszcze otwory pomiêdzy k±townikami na regulacjê przód ty³ w razie zmiany upodobañ

    Tylko czy takie rozwi±zanie przejdzie bez problemu BK?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez maciekbla ; 11-02-2014 o 22:11

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez maciekbla
    Tylko czy takie rozwi±zanie przejdzie bez problemu BK?
    nie s± to normalnie mocowania wiêc kto¶ siê mo¿e doczepiæ.

    Nie do koñca dalej kumam ale do tego dopiero chcesz przykrêciæ szynê?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Dywan 5gen od foteli do baga¿nika
    By kawalerro in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 01-11-2014, 13:18
  2. us³ugê przerobienia mocowañ foteli
    By Szymon in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 2
    Data: 28-03-2014, 22:55
  3. [Honda] Górne mocowania ty³ - Stuki EJ9
    By ¦mietan in forum Zawieszenie / Uk³ad kierowniczy / Hamulce
    Postów: 9
    Data: 04-04-2013, 00:07
  4. Uniwersalne mocowania rejestracji!
    By kwiatu in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 25-03-2012, 13:32
  5. [S] Sprezyny,gorne mocowania Civic Ep1
    By ODi in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 26-06-2011, 22:27

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top