Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: Problem po wypadku, PZU

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Zbynio
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 26

    Auto: Honda Civic EC8
    Silnik: D16Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Problem po wypadku, PZU

    Witam

    Mia³em ko³o 15 marca (dok³adnie nie pamiêtam, a nie chce mi siê szukaæ teraz papierów) wypadek. Jecha³em swoim ciffem przez skrzy¿owanie i jaka¶ pani nie znaj±ca przepisów ruchu drogowego wymusi³a pierwszeñstwo uderzaj±c ze spor± prêdko¶ci± w mojego ciffka, samochód trzeba by³o lawetowaæ, na miejsce za¶ zosta³a wezwana policja (pani upiera³a siê, i¿ to ja spowodowa³em wypadek, mimo ¿e mia³em zielone ¶wiat³o i jecha³em przez skrzy¿owanie na wprost), która nie mia³a w±tpliwo¶ci co do oczywistej winy tej pani. Tyle je¶li chodzi o wstêp i opis samego zdarzenia


    Problem zaczyna siê przy towarzystwie ubezpieczeniowym PZU, które to wyceni³o szkodê na ¶mieszn± wrêcz kwotê 1300 peelenów. Jest to Civic IVgen, z silnikiem D16Z2 i nie jest to gruz z allegro który mo¿na kupiæ za 1500 z³otych. Uszkodzeniu podczas wypadku uleg³o tylne, lewe nadkole, wraz z tylnym zawieszeniem. Uderzenie by³o na tyle mocne, ¿e plastiki w ¶rodku s± po³amane, za¶ lewe ko³o jest przekrzywione o jakie¶ 15 stopni. zawieszenie jakie mia³em to Bilsteiny na amorach H&R, tylna rozpórka i stabilizator oraz swap tylnych tarczy z ED9. Obawiam siê, ¿e nie tylko lewa strona zawieszenia jest uszkodzona, bo rozpórka w baga¿niku wyra¼nie siê przesunê³a po uderzeniu w prawo. W ka¿dym razie oczywistym jest, ¿e za kwotê 1300 z³. mogê tylko pomarzyæ o naprawie samochodu, a wycena nie zosta³a przeprowadzona rzetelnie.


    Moje pytanie to czy kto¶ mia³ podobny problem? Jak walczyæ z takim towarzystwem ubezpieczeniowym? My¶la³em o powo³aniu niezale¿nego rzeczoznawcy i skierowaniu sprawy do s±du, ale mo¿e kto¶ ma jakie¶ do¶wiadczenie, co¶ podpowie?

    Z góry mówiê, ¿e nie chcê wy³udziæ od nikogo pieniêdzy, jedyne czego oczekujê, to ¿eby przywrócili mojego ciffka do stanu sprzed wypadku, do czego mam ustawowe prawo.



    Pozdrawiam!

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Kolekcjonowa³e¶ rachunki za w/w rzeczy? Je¿eli tak, to napisz odwo³anie do³±czaj±c do niego kserokopie tych paragonów. Szczerze w±tpiê, ¿e to w czym¶ pomo¿e (w moim przypadku nie pomog³o - wszelkie rzeczy zakwalifikowali jako czê¶ci eksploatacyjne), ale zawsze wato spróbowaæ. Dodatkowo podjed¼ do jakiego¶ warsztatu który zajmuje siê napraw± aut po kolizjach i popro¶ o wycenê na pi¶mie. Ja i to nic nie pomo¿e to spróbuj z niezale¿nym rzeczoznawc±.

    Zawsze mo¿esz jeszcze raz poprosiæ o przeliczenie kalkulacji szkody, po rozebraniu plastików i ewentualnie zawieszenia. Bo nie wiem kiedy byli Ci robiæ zdjêcia - jak wszystko by³o na swoim miejscu, czy jak ju¿ rozebra³e¶ powiedzmy te plastiki.

    No i widaæ, ¿e trafi³ Ci siê standardowy rzeczoznawca. Czyli oceniaj±cy auto przez pryzmat rocznika i ¶redniej warto¶ci zgniitków z allegro. Ja niestety przy swojej pierwszej Hondzie te¿ na takiego trafi³em i praktycznie nic wiêcej nie wywalczy³em.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar SaTeR
    Imiê: Szymon
    Sk±d: Bêdzin
    Posty: 661

    Auto: srebrne
    Silnik: turbo
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Zanim skierujesz sprawê na drogê s±dow±, spróbuj tak jak Gierade wspomnia³, wystosowaæ do PZU pismo, w którym napiszesz ¿e w Twojej ocenie zaproponowana przez nich wycena nie pokryje wszystkich kosztów naprawy samochodu, i ¿e prosisz o ponown± wycenê. Mo¿esz tak¿e do³±czyæ zdjêcia uszkodzonych elementów (mo¿e rzeczoznawca co¶ przeoczy³?) Poza tym, jak wiadomo je¶li chodzi o np. zawieszenie, rzeczoznawca nie jest w stanie oceniæ wszystkiego bez kana³u i dok³adnych oglêdzin. Czêsto TU przy wycenie daj± najni¿sz± kwotê, bo nie ka¿dy wie ¿e mo¿na siê odwo³±æ i poprosiæ o ponowne przeliczenie. W wielu przypadkach udaje siê (je¶li s± uzasadnione). Ja na przyk³ad, za lekko wgnieciony zderzak na odcinku ok 5 cm (uderzy³em w kant otwieranych drzwi) oraz reflektor dosta³em prawie 1400z³ (po pierwszej wycenie)

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Zbynio
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 26

    Auto: Honda Civic EC8
    Silnik: D16Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Dziêki za rady, zacznê od korespondencji z PZU, w sumie na s±dy jeszcze mam czas

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    S³uchaj, z punktu widzenia znajomego agenta PZU. Zaczynasz od postawy roszczeniowej a to nie têdy droga, bo jak zaczniesz ich straszyæ s±dami to powo³aj± rzeczoznawce, który siê przyczepi do nieseryjnych springów, albo policz± warto¶æ samochodu, orzekn± szkodê ca³kowit± i te¿ dostaniesz niewiele wiêcej.
    Wiadomym jest, ¿e TU chce straciæ jak najmniej, dlatego na pierwszy rzut chc± daæ jak najmniej, wiêc ¿eby dostaæ wiêcej, to s± dwie drogi
    1. Chcesz mieæ samochód naprawiony to szukasz w okolicy dobrego warsztatu, który zajmuje siê naprawami bezgotówkowymi. Oni s± w stanie wyci±gn±æ z TU tyle, ¿eby naprawiæ Ci w ca³o¶ci samochód, je¶li siê oczywi¶cie da.
    2. Chcesz jak najwiêcej kasy to piszesz pismo, ¿e to za ma³o na naprawê, chcesz, ¿eby Ci wycenili jeszcze raz, podwy¿sz± Ci kwotê, ale nie spodziewaj siê dwukrotnego przebicia. Mo¿esz te¿ poprosiæ o wycenê ASO, za któr± zap³acisz, nie wiem ile, ale jest ona pomocna przy rozmowach z TU.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  6. #6
    ユーザー
    Awatar SaTeR
    Imiê: Szymon
    Sk±d: Bêdzin
    Posty: 661

    Auto: srebrne
    Silnik: turbo
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    Mo¿esz te¿ poprosiæ o wycenê ASO, za któr± zap³acisz, nie wiem ile, ale jest ona pomocna przy rozmowach z TU.
    a czy to co¶ da przy starym aucie? i tak nie ma szans ¿eby naprawili Ci na oryginalnych czê¶ciach tylko zamienniki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ubezpieczyciel bierze pod uwagê warto¶æ rynkow± auta która jest niestety niska, mo¿esz siê odwo³ywaæ ale nie licz na wiêcej ni¿ 1500. Nawet zadbany model i dopieszczony wg tabelek jest wart tyle a tyle a oni to bior± pod uwagê. Ja za³atwi³em sobie papier z ASO ze mam limitowan± wersjê i dopiero to pomog³o wywalczyæ konkretn± kasê

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar smario
    Imiê: Mariusz
    Sk±d: ¦l±sk
    Posty: 127

    Auto: g6 20V
    Silnik: 4AGE
    Moc: za ma³a...


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Pamiêtajcie ¿e pierwsza wycena z PZU jest wycen± ofertow± i zazwyczaj potr±cenie za czê¶ci wynosi 50% a robocizna po stawkach "gara¿owych".
    Rzeczoznawca zaznacza te¿ tylko te elementy które widzi.
    Zbynio w zale¿no¶ci któr± drog± chcesz pod±¿yæ taka bêdzie porada.
    Najpro¶ciej auto wstawiæ do warsztatu blacharskiego i niech oni swoj± robotê robi±, tzn. rozbior± auto i zrobi± dodatek o czê¶ci które s± niewpisane w pierwszej kalkulacji i zrobi± swoj± wycenê po swoich stawkach. Wy¶l± do pzu i po akceptacji ew. dodatkowej wizycie rzeczoznawcy mo¿na zaczynaæ robotê.
    Je¶li masz co¶ niestandartowego to nie stanowi to problemu ¿eby tak± czê¶æ dostaæ do wymiany je¶li zosta³a ona uszkodzona w wypadku.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Zewus
    Nawet zadbany model i dopieszczony wg tabelek jest wart tyle a tyle a oni to bior± pod uwagê.
    No i tutaj prawd± jest te¿ to, ¿e zale¿y na jakiego agenta trafisz.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  10. #10
    ユーザー
    Awatar Zbynio
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 26

    Auto: Honda Civic EC8
    Silnik: D16Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Dziêkuje wszystkim za zainteresowanie, jak tylko sprawa bêdzie siê rozwijaæ bêdê pisa³ co i jak.

    Aha, niestety orzeczona zosta³a szkoda ca³kowita samochodu, gdy¿ wed³ug nich pojazd przed wypadkiem by³ wart 1700 z³. Teraz postaram siê zakwestionowaæ t± wycenê

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. [Honda] prelude problem z obrotami po zagrzaniu do 90 stopni
    By wojo in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 12
    Data: 30-07-2014, 20:27
  2. Postów: 0
    Data: 23-10-2012, 13:53
  3. [Honda] reset po wy³±czeniu zap³onu i problem z ABS
    By maximus in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 3
    Data: 09-07-2012, 10:19
  4. [Honda] kontrolka oleju - problem po dolaniu
    By Bila in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 19
    Data: 13-11-2011, 13:16
  5. [Honda] PROBLEM B18C4 spadek mocy po za³±czeniu V-teca
    By Darek_civic in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 7
    Data: 03-08-2011, 07:08

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top