Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Wątek: Problem po wypadku, PZU

  1. #11
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Zbynio
    według nich pojazd przed wypadkiem był wart 1700 zł. Teraz postaram się zakwestionować tą wycenę
    No to bez faktur za dodatkowe graty nawet się nie fatyguj. Jeśli zaś chodzi o stan samochodu sprzed wypadku, to musiałbyś spreparować opinię rzeczoznawcy "o szczególnej wartości Twojego egzemplarza", bo teraz nikt Ci takiej nie wystawi...
    Niestety, ale tabelki urzędowe dla właścicieli samochodów są jak kibel zimnej wody, pakujesz w samochód czas i szmal, chuchasz, dmuchasz a jak przychodzi co do czego to i tak te 4 kółka są g***o warte...
    Co prawda nie byłem w podobnej sytuacji, ale walczyłem PRZED podpisaniem umowy OC/AC o podniesienie wartości samochodu (wycena 6k, wartość x2) i nawet znajomy agent PZU niewiele zdziałał....
    Anyway życzę powodzenia i popieram taką walkę o swoje jak najbardziej.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  2. #12
    ユーザー
    Awatar 300
    Imię: Marcin
    Skąd: będzin/sosnowiec
    Posty: 159

    Auto: 300zx Z32 TT
    Silnik: VG30DETT
    Moc: 320 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nie tylko Ty jesteś pokrzywdzony , znam wiele osób , np. w mojego brata przydzwonił koleś . Auto audi a6 z 96 r. Stary samochód ale miał nowy lakier chyba rok. Przydzwonił mu w tył tak ,że błotnik tylny zagięty do wymiany ,lampa , zderzak do tego chyba przesunięta bryła bo drzwi się nie otwierają , a szkoda wyceniona z ubezpieczalni sprawcy na 1500 zeta.
    I ma tylko możliwość odwołania się do sądu albo do serwisu na bezgotówkowo ale jak znam życie to naprawa wyjdzie pewnie z 10 tyś ,a ubezpieczalnia wypłaci tylko 6 i z własnej kieszeni jeszcze będzie płacił. I miej tu zadbane auto ,a potem ktoś przydzwoni i jesteś w plecy. Kiedyś można było jeszcze zarobić i tak powinno być bo ja np. nie chce już auta bitego , poniosłem z tego tytułu jakieś nerwy bo nie mam auta i dla tego mam prawo nawet zarobić na takiej stłuczce bo moje auto nie będzie nigdy już takie jakie miałem i traciłem czas na szukanie.

    Kolejny przypadek który mnie rozwalił totalnie to w wujasa wjechał w przód na czerwonym koleś ale tylko go przetarł bo zdążył zahamować .
    Auto Passat 1996 r. zadbany bezwypadek 1.9 tdi. szukali go długo.
    Do wymiany zderzak ,lekko zagięta maska i o dziwo wybuchły obie poduchy rozwalając też szybę ,a podłużnice nie naruszone.
    Na auto zrobili całkę i oczywiście sprytnie zaniżyli wartość auta z 40 na 30 tyś (w 1 rok !!!! ) tak aby koszty naprawy przekroczyły wartość auta.
    Wypłacili tylko 5 tyś ,a chyba z 3 tyś trzeba było z własnej kiesy dorzucić .

    To co się dzieje w naszym kraju to śmiech na sali , powinno się to zgłosić do Brukseli . To co robią ubezpieczalnie to jawne naciąganie i wyłudzanie należnych pieniędzy . Pewnie taki rzeczoznawca dostaje dobrą premię za zaniżanie wyceny ,a uśmiałem się ,że to wszystko wg eurotax. Chciałbym to widzieć . Kiedyś jak pamiętam w swojej Hondzie Preludzie dostałem za podobną stłuczkę ale trochę lżejszą 2500 zł - lampa ,zderzak i klapa ale wszystko lekko draśnięte i wgięty trochę tylny pas.
    W Toyocie zaś 10 tyś zł również ale szkody były większe lampa i błotnik zagięty ale zrobiło się i zostało sporo pieniędzy bo po to się płaci AC .

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    ユーザー
    Awatar Zbynio
    Skąd: Sosnowiec
    Posty: 26

    Auto: Honda Civic EC8
    Silnik: D16Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ok, sprawa się jeszcze nie skończyła, bo pomimo opinii rzeczoznawcy z PZMOTu dalej te pejsy (nie będę używał wulgaryzmów, które same się cisną na język) nie chcą mi wypłacić tyle ile powinni. Zdecydowałem się jednak nie naprawiać ciffa bo jednak spore koszty, zrobię przekładkę ocalałych części do innego

    https://forum.jdmstyle.pl/showthread....0039#post90039

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [Honda] prelude problem z obrotami po zagrzaniu do 90 stopni
    By wojo in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 12
    Data: 30-07-2014, 21:27
  2. Postów: 0
    Data: 23-10-2012, 14:53
  3. [Honda] reset po wyłączeniu zapłonu i problem z ABS
    By maximus in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 3
    Data: 09-07-2012, 11:19
  4. [Honda] kontrolka oleju - problem po dolaniu
    By Bila in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 19
    Data: 13-11-2011, 14:16
  5. [Honda] PROBLEM B18C4 spadek mocy po załączeniu V-teca
    By Darek_civic in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 7
    Data: 03-08-2011, 08:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top