Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Wątek: civic IV gen. w automacie - dobry dupowóz? - proszę o opinie!

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    civic IV gen. w automacie - dobry dupowóz? - proszę o opinie!

    Jak w temacie, powoli rozglądam się za dupowozem i prawdopodobnie będzie to "żelazko". Widziałem kilka z automatem i teraz pytanie do osób, które miały z tym styczność - warto?

    Jaki silnik jest najmniej kłopotliwy, a który ma najmniejszy apetyt na paliwo? A może LPG?

    Co sądzicie o IV gen. jako aucie do jazdy na co dzień? (praca, zakupy, szkoła)


    Każda opinia mile widziana. No może poza tymi w stylu "słyszałem, że..."


    PS. Automat to nie konieczność, ale tę opcję najbardziej brałbym pod uwagę.

    Pozdro !

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  2. #2
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Powiem Ci w małym autku o małym silniku czyli 1.3-1.6 to jest katorga a nie przyjemność z jazdy Gdyż jak bedziesz chciał coś wyprzedzić, to poki kickdown zareaguje to miną wieki, szczegolnie że mało kto w małych autach dba o ta skrzynie, nie wymienia oleju nie robi przeglądów itd. A naprawa skrzyni jest dośc drofa i nie każdy się za to weźmie. Automat jest dobry do dużych aut z duża mocą.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez axello
    Gdyż jak bedziesz chciał coś wyprzedzić, to poki kickdown zareaguje to miną wieki
    nie musisz mi tego tłumaczyć, świadomie myślę o automacie, m.in. po to, aby mnie nie kusiło żeby przycisnąć
    To ma być auto do jazdy po mieście, nie potrzebuję mega osiągów.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  4. #4
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ale są sytuacje że trza Ale ogólnie automat nie jest zły, bo jest mega wygodny szczególnie w korkach... Ale obawa że w starej hondzie może być zakatowany to już inna sprawa. Najważniejsze aby podczas zmiany biegów mocno nie szarpał.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Odbiegamy od tematu, nie musisz mi wymieniać zalet automatu bo dobrze je znam

    Chciałbym wiedzieć jak najwięcej na temat konkretnego samochodu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Slawer
    Imię: Sławek
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 1,129

    Auto: Renault Scenic
    Silnik: 1,9dci.
    Moc: 102. 131


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Civic IVgen jak najbardziej nadaje się do jazdy na co dzień, trzeba się liczyć że większość egzemplarzy jest jest tu i tam przyrdzewiałą i będzie tylko gorzej ale w dupowozie nie ma to chyba takiego znaczenia, silnik jaki miałem z 1.4 z dwoma gaźnikami bardzo sprawnie radzi sobie z tym autem, choć lepszym wyjściem jest D15B2, moc i osiągi te same, ale już wtrysk, mniej pali no i w razie czego ten podwójny gaźnik nie każdy dobrze wyreguluje. Ale mi się bardzo dobrze tym autem jeździło, fajnie się parkuje bo bardzo przeszklone wnętrze i małe słupki tak że polecam na dupowóz co pewnie Smuciu też potwierdzi
    A największy minus tego auto to moim zdaniem ten poprzeczny końcowy wydech, mimo że zawias był seria to na progach zdarzało mi się nim przytrzeć
    Jak zawsze na dupowóz polecam też mazdę 323bg, z automatem można wyrwać amerykańska 323 czyli Protage z silnikiem 1.8 i wieloma bajerami jak na tamte czasy http://otomoto.pl/mazda-protege-C28296734.html

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Slawer ; 20-03-2013 o 21:45

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    z rdzą się liczę bo już swoje lata mają te auta... generalnie chciałbym żeby to był fajnie utrzymany klasyk, ale z drugiej strony nie chcę pakować nie wiadomo ile kasy bo jedną skarbonkę już mam Najbardziej zależy mi na w miarę niskich kosztach utrzymania, choć myślę, że z tym nie ma problemu. Tzn. jeśli wszystko jest robione na czas to nie powinno się sypać, poprawcie mnie jeśli się mylę?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  8. #8
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez axello
    Powiem Ci w małym autku o małym silniku czyli 1.3-1.6 to jest katorga a nie przyjemność z jazdy
    Ziefff... miałem szalone 75HP (poj. 1.4), w automacie i bardzo przyjemnie mi się jeździło I wyprzedzać też się dało. Niestety spalanie nie było już takie fajne.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  9. #9
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Slawer
    silnikiem 1.8 i wieloma bajerami jak na tamte czasy
    i właśnie to mnie zniechęca, hehe,
    silnik ma być max. 1.6 i te bajery też mogę sobie odpuścić... Poza tym żelazko zawsze mi się marzyło... ew. CRX, ale pewnie gdybym kupił to zaraz coś bym dłubał przy nim, a tego ma nie być, tylko wymiany eksploatacyjne... no i może gwint

    ---------- Post dodany o 21:55 ---------- Poprzedni post dodany o 21:53 ----------

    http://otomoto.pl/honda-civic-rewela...C28273260.html to jest moim zdaniem nawet nawet (nie wnikam, że jest w kilku odcieniach czerwieni bo to nie ma większego znaczenia).

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Slawer
    Imię: Sławek
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 1,129

    Auto: Renault Scenic
    Silnik: 1,9dci.
    Moc: 102. 131


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeśli chodzi o koszty utrzymania to są bardzo akceptowalne, części dużo i w dobrych cenach, prawie nic się nie psuje, tak jak 5 i 6gen

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Części Civic IV gen
    By Neon7 in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 26-03-2014, 08:30
  2. sprężyny przód seryjne civic IV gen ED6
    By Szymon in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 09-10-2013, 20:08
  3. dyszę spryskiwacza lampy, zderzak usdm civic IV gen.
    By Szymon in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 05-10-2013, 00:31
  4. Honda Prelude IV 2.2 VTEC - dobry wybór?
    By Kapitał in forum Czy warto kupić?
    Postów: 1
    Data: 09-07-2013, 19:10
  5. Dupowóz Civic IV gen. HB/Sedan, Shuttle
    By Gierade in forum Czy warto kupić?
    Postów: 32
    Data: 28-06-2012, 16:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top