Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: jak zwiêkszyæ zasiêg wifi?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Pedros
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 515

    Auto: Peugeot 407


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    jak zwiêkszyæ zasiêg wifi?

    Mo¿e mi kto¶ podpowiedzieæ jak zwiêkszyæ zasiêg wifi. Mam od miesi±ca internet z orange na kablu telefonicznym i kupi³em odrazu ten zakichany modem (taki http://allegro.pl/sagemcom-f-st-2704-i3083178196.html). Zasiêg jest do 15 metrów tak¿e jak chce wyj¶æ z kompem do gara¿u to nawet mi internetu nie wykrywa ;/ SIostra mieszka w bloku ma internet z vectry kupi³a jaki¶ router w tesco za 50 z³ i ma zasiêg w ca³ym mieszkaniu maxymalny i jeszcze spokojnie 200 metrów od bloku jak z psem chodzi to sobie mo¿e normalnie po necie chodziæ.

    Albo jak kto¶ siê orientuje to mo¿e poleciæ co¶ innego bo ja siê na komputerach wg. nie znam :/

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Po pierwsze twoj model modemu jest bez anteny a siostra kupi³a zapewne z antenka a wiesz mi ze jest róznica je¿eli chodzi o taka pierdo³e moj modem pendagram ma antenke i na po³ osiedla jest moje wifi zas kumpel co mieszka obok ma jakis super cieñki i super ³adny z wbudowana antenka i w pokoju obok nie ma ju¿ zasiegu.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    IMO cudów za te 50pln nie ma co oczekiwaæ. ODi dobrze pisze - zainwestuj co¶ z zewnêtrzn± antenk±

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  4. #4
    ユーザー
    Awatar SaTeR
    Imiê: Szymon
    Sk±d: Bêdzin
    Posty: 661

    Auto: srebrne
    Silnik: turbo
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ko³o 50-100z³ mo¿na ju¿ kupiæ jakiego¶ TP Linka, sam mam co¶ takiego, z zewnêtrzn± antenk±. Mieszkam na 6 piêtrze, i na parkingu spokojnie zasiêg ³apie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imiê: Sebastian
    Sk±d: Ruda ¦l±ska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpiñcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez Pedros
    Mo¿e mi kto¶ podpowiedzieæ jak zwiêkszyæ zasiêg wifi.
    Ja wiem jak, przejd¼ na kabel

    A powa¿nie, to ten sagem móg³by jako expres do kawy dzia³aæ, a nie AP/Router.
    Kup pan TP-Linka, modele z jedn± antenk± i ADSL s± poni¿ej 100PLN a zasiêg bêdziesz Pan mia³ wzorowy
    Je¶li nie chcesz anteny, to nowe Linkysy, ale cena ju¿ prawie 4x wy¿sza...

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  6. #6
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Sk±d: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Najlepsza opcja to wymieniæ to dziadostwo na co¶ lepszego.
    Druga ju¿ kombinacje z Mostkiem AP itp.

    Wiêc nie kombinuj tylko kupuj porz±dny router i bêdziesz Pan zadowolony na parê lat

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Pedros
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 515

    Auto: Peugeot 407


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    tak siostra ma z antenk± a dok³adnie ten model http://allegro.pl/tenda-w311r-router...066820087.html

    to jak go kupiê to bez problemu bêdê móg³ go podpi±æ pod kabel od telefonu tak jak ten z orange?
    I nie wiecie czy ten z orange bêdzie pasowa³ pod inn± sieæ bo bym sobie go do pracy zabra³ a tam jest jaka¶ sieæ osiedlowa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Bila
    Sk±d: k±townia
    Posty: 881

    Auto: EG3/ED7/EJ6/EG4/EG3
    Silnik: zwinny
    Moc: stoczterdzie¶ci


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    te antenki to widze robi± furorê, ostatnio w robocie sprawdzalem router linksysa i pirelli, oby dwa mia³y po 2 anteny, z czego puste w ¶rodku .. mam nadziejê ¿e wiecie co tak naprawde odpowiada na rozsy³anie sygna³u wifi prawda ?
    przyk³adowo puszka netiaspot'a jest kwadratowym dennym pude³kiem i ma w³a¶nie zasiêg do 75m przez pomieszczenia i 200 na wolnej przestrzeni

    Kup linksys'a jakiego¶, lub co¶ co bêdzie kosztowaæ ponad 150z³ to skoñcz± ci siê problemy


    P.s. macie router z antenk± ? na w³asn± odpowiedzialno¶æ sobie j± 'rozczepcie' bo w wiekszo¶ci przypadków to wizyalny gad¿et a modu³ wifi jest w ¶rodku router'a

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Wcze¶niej mia³em: Linksys WAG200G i by³em bardzo zadowolony.



    Teraz mam: Linksys WAG320N i te¿ jestem zadowolony, ale minimalnie mniej. Poprzedni Linksys z pust± w ¶rodku antenk±, lepiej sobie radzi³ ni¿ obecny.


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  10. #10
    ユーザー
    Awatar Bila
    Sk±d: k±townia
    Posty: 881

    Auto: EG3/ED7/EJ6/EG4/EG3
    Silnik: zwinny
    Moc: stoczterdzie¶ci


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    dobra to mo¿e inaczej, bo widzê ¿e co¶ sugerujesz.
    Pedros wejdz w router i sprawdzac czy masz mozliwosc ustawienia " Beacon Interval " standardowo w routerach ustawiane jest na 100ms, czyli czas miedzy przelaczeniami sesji odczytu sieci. zmien na 200 a nawet i na 500ms swpodouje ci to mniejszy odczyt ale wiêkszy zasieg.

    jesli ci zrywa po wifi to pewnie, ale nie na pewno - to przestaw DTIM

    3-cie rozwiazanie to np usun zabezpieczenia i przestaw router by dostep do sieci wifi mial 1 adres mac sprzetu, maca wpisz ze swoje kompa ktory bedzie sie laczyl i zadne inne urz±dzenie sie nie dostanie - ale poprawi ci to jako¶ bo szyfrowanie i wpa niê bêdzie sz³o jako pierwsze .


    Gierad mo¿emy siê sprzeczaæ ale wiedz ¿e juz 6'ty rok robie w tej bran¿y

    ---------- Post dodany o 09:52 ---------- Poprzedni post dodany o 09:48 ----------

    jesli chodiz o linksys'a to bierz N300 jest stosunkowo tani w porownaniu do bebechów ..

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Postów: 0
    Data: 24-09-2014, 07:42
  2. Acer Iconia Tab A210 16GB WiFi Tegra3 1GB RAM
    By Rikoo in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 12-06-2013, 07:28
  3. [Honda] Jak dzia³a Vtec
    By Siwy in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 3
    Data: 19-06-2011, 16:34

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top