Wątek: Swap elektrycznych szyb.

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imię: Dawid
    Skąd: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Swap elektrycznych szyb.

    Siema !
    Jako, że przymierzam się do zakupu kolejnego jajka muszę was zasypać masą pytań. Tym razem chodzi mi o swap elektrycznych szyb. Dodam, że swap ten pochodzi z EG4 , jest kompletny, jednak jeszcze nic nie wyjmowałem, nie mam tego na zewnątrz itp. pierwsze pytanie, czyli co konkretnie potrzebuję do tego swapu. Drugie pytanie dotyczy tego, jak się do tego zabrać, swap będzie z EG4 , na EH2, czyli na wersję kanadyjską. Czy potrzebuję coś dorabiać, czy czeka mnie 'gotowa' kostka do podłączenia itp.

    Dzięki za pomoc.

    @Gierade:

    Wiem, że Ty takowy SWAP robiłeś do EH3, fajnie jakbyś się wypowiedział.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Znowu ja? Wiele w temacie Ci nie pomogę, ale napiszę jak ja to miałem robione.
    U mnie był robiony swap tak jak i u większości osób. Elektryczne mechanizmy podnoszenia/opuszczania szyb + boczki pod elektrykę + przekaźnik + trochę przewodów. Mechanizmy montujesz w tych samych miejscach co dotychczasowe. Przewody do sterowania wpinaliśmy pod skrzynkę bezpieczników pod kierownicą, tak więc w porównaniu z ori instalacją mogłem otwierać i zamykać szyby, bez kluczyków w stacyjce.

    Ja nie miałem oryginalnych wiązek pod elektrykę, dlatego przeciągaliśmy dodatkowe przewody. Ty jeżeli masz dostęp pod ori wiązkę, to spróbuj ją przełożyć i będziesz miał jak w oryginale.

    Ogólnie jeżeli chodzi o różnice konstrukcyjne między EG, a EH - to praktycznie nie występują. Wszystko jest tak samo, poza przednią i tylną belką w zderzaku.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar Maro
    Imię: Marek
    Skąd: Bytom
    Posty: 8

    Auto: civic EG4
    Silnik: d15->z6+
    Moc: ~150


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Przed złożeniem nie zapomnij o umyciu benzyną prowadnic, rolek i łączenia prowadnic rolek oraz świeżym smarze Będzie śmigać jak nowe

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Swap d16z6, swap klimatyzacji R134a 95 Civic V
    By DONgregor in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 20-03-2015, 22:35
  2. Odtłuszczanie szyb
    By Shcopek in forum Styling & Detaling
    Postów: 16
    Data: 17-03-2012, 23:02
  3. Postów: 1
    Data: 08-02-2012, 19:02
  4. Swap szyb
    By Harry in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 29-09-2011, 00:35
  5. [Honda] [Civic 5D MA/MB/MC] Swap elektrycznych szyb tylnych z VTi
    By MikeFoto in forum Dane techniczne / Specyfikacje / Tutoriale
    Postów: 0
    Data: 23-08-2011, 09:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top