Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Wątek: jaki biały ? propozycje

  1. #11
    ユーザー
    Awatar Gawin
    Imię: Dawid
    Skąd: Sosnowiec
    Posty: 177

    Auto: EG3 !
    Silnik: D13B2
    Moc: 75KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Podbijam Ibis White z Q7, piękny kolor.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #12
    ユーザー
    Awatar V3geta
    Skąd: 50.330 °N 19.180 °E
    Posty: 1,269

    Auto: Honda Civic EP2
    Silnik: D16V1
    Moc: ne Dębowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Mój głos, oddaję również na - ibis white z palety Audi

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    W oldschool'u trwam, nowego szukam, swe życie chwytam,
    z dupy myśli zgniatam, jak nie pomagam, to nie przeszkadzam.


  3. #13
    ユーザー
    Awatar Margo
    Skąd: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    nic nie wiecie o kolorach ......ech, absolutnie żaden fabryczny kolor nie jest biały wiem to już napewno

    kolor wybrany , to będzie moja tajna receptura na bazie ogromnej ilości xyraliku , wybrana po wielu godzinach spędzonych z genialnym Panem Mieszaczem, kilku wizytach, oglądaniu kolorów w słońcu, w cieniu, pod latarką itp

    xyralic to takie coś co powoduje iskrzenie się lakieru, lepsze od perły( niestety dużo droższe )w fabrycznych lakierach jeśli występuje to najwyżej w ilości 30 % , a u mnie będzie 50 %

    to była gehenna, te wszystkie gotowe kolory, WSZYSTKIE w końcu okazują się żółte, mazdy, lexusy, mercedesy, wszystko jest ŻÓŁTE , w każdej recepturze zawiera się żółty dodatek

    cała sobota spędzona w salonach samochodowych zaowocowała jednym wnioskiem -

    NIE ISTNIEJĄ BIAŁE SAMOCHODY !

    Jeśli chodzi o perłę to już w ogóle tragedia, po kilku godzinach wykładu pana mieszacza farb i zaprezentowaniu mi jak się robi perłę załamałam się ( tam się dodaje coś obrzydliwie żółtego i obrzydliwie szarego )

    btw. dostałam jakiegoś zboczenia i podchodzę do każdego "białego" pojazdu i oglądam odcień

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #14
    ユーザー
    Awatar _lukasz_
    Imię: Łukasz
    Skąd: SK
    Posty: 792

    Auto: Erka


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    mam jedno pytanie, czy lakier który wybrałaś będzie BIAŁY ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Biuro Rachunkowe
    Sosnowiec ul. Ostrogórska 9
    Tel. 505 716 176
    www.ksiegowasosnowiec.pl


  5. #15
    ユーザー
    Awatar Margo
    Skąd: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    tajna receptura, MUSI BYĆ

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ale BIAŁY, BIAŁY nie jest ładny.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  7. #17
    ユーザー
    Awatar Margo
    Skąd: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    nie ma czegoś takiego jak BIAŁY BIAŁY

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #18
    ユーザー
    Awatar _lukasz_
    Imię: Łukasz
    Skąd: SK
    Posty: 792

    Auto: Erka


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Skład bieli

    W skład widma światła białego może wchodzić od dwóch barw prostych czyli długości (częstotliwości) fal elektromagnetycznych z zakresu fal widzialnych. W przypadku najprostszym – tylko dwóch częstotliwości – mowa jest o barwach dopełniających, czyli barwach leżących na wspólnej średnicy koła barw. Ponieważ jednak nie da się całego koła barw zapełnić barwami prostymi (pozostaje pewien fragment zwany barwami purpury na granicy fal najkrótszych i najdłuższych), to dla długości fali w okolicach zieleni nie da się dobrać drugiej barwy prostej do pary stanowiącej biel. Dlatego więc mówi się, że biel można osiągnąć już od pary barw prostych, ale wybranych, lub od trójki barw prostych, gdzie do dowolnej barwy można dobrać dwie pozostałe.

    Nie istnieje wyłącznie jedna konkretna barwa biała, lecz pewien zakres odcieni od barwy lekko zażółconej bieli do bieli zaniebieszczonej, inaczej mówiąc od bieli ciepłej do bieli chłodnej. Wrażenie czystej, neutralnej bieli jest odbierane indywidualnie przez każdego człowieka, a pomijając cechy osobnicze obserwatora (wiek, stan zdrowia, bieżące samopoczucie), jest uzależnione też od siły światła – w przypadku słabego oświetlenia jako barwę neutralnie białą odbieramy odcienie cieplejsze, a w miarę wzrostu oświetlenia wrażenie neutralnej bieli przesuwa się w kierunku odcieni chłodniejszych.

    Odcienie bieli określa się za pomocą parametru o nazwie temperatura barwowa i wyraża się odnosząc do temperatury w kelwinach, ponieważ istnieje ścisły związek pomiędzy temperaturą ciała (w teorii jest to ciało doskonale czarne), a emitowanymi przez to ciało falami elektromagnetycznymi, które w miarę wzrostu temperatury ciała przechodzą z zakresu fal podczerwonych do fal widzialnych, a następnie do fal bliskiego nadfioletu.

    Pojęcie barwy ciepłej lub chłodnej jest również umowne, i tak, w produktach oświetleniowych u różnych producentów, ta sama wartość temperatury barwowej może być określana jeszcze jako barwa lekko ciepła, jako barwa neutralna lub jako barwa już lekko chłodna. Ze szczególnie dużym rozrzutem wartości można zetknąć się w przypadku sztucznych źródeł światła określanych jako „barwa dzienna”. Typowe dzienne oświetlenie naturalne to barwa już wyraźnie chłodna. Źródła światła białego dzieli się ze względu na temperaturę barwową kolejno na:

    ciepłe
    neutralne
    chłodne
    dzienne
    dzienne chłodne

    Co ciekawe wyższa temperatura barwowa to chłodniejsza biel.

    Tak więc można powiedzieć, że biel jest w pewnym sensie pozorna. Co prawda wszelkie zjawiska barwne są wrażeniami subiektywnymi, bo powstającymi w ludzkiej psychice, jednak szczególnie wyraźnie ten subiektywizm występuje w przypadku odczuwania bieli oraz odcieni zbliżonych do szarości. Każdy człowiek widzi biały kolor, ale każdy trochę inaczej. Okazuje się, że u starszych ludzi zmieniają się proporcje widzenia różnych fragmentów widma światła białego. Widzą oni znacznie słabiej kolory niebieskie, oraz trochę słabiej zielone, przy nadal dobrym widzeniu kolorów czerwonych, ale mimo to postrzegają w swojej świadomości nadal kolor biały i wszystkie inne barwy. Interpretują jedynie inaczej różnice między nimi i wyrazistość poszczególnych odcieni. Znany malarz Julian Fałat u schyłku swojego życia malował odcienie śniegu na niebiesko, choć prawdopodobnie widział je jako szarości.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Biuro Rachunkowe
    Sosnowiec ul. Ostrogórska 9
    Tel. 505 716 176
    www.ksiegowasosnowiec.pl


  9. #19
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Eh, a wystarczyło wziąć recepurę z jakiegokolwiek białego, wywalić żółty i wsio. Biały ma odcienie jak każdy inny. Uważasz, że dizajnerzy lakierów ze wszystkich marek świata nie wiedzą jak zrobić BIAŁE auto? Dla mnie to jak wymyślanie koła na nowo tylko dlatego, żeby kręciło się w lewo a nie w prawo...
    specem nie jestem ale 50% wyralicu da Ci efekt jak 'PussyWagon', wyglądać będzie w słońcu jak lustrzana kula disco
    Czekam na efekt na żywo

    -1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  10. #20
    ユーザー
    Awatar Margo
    Skąd: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    specem nie jestem ale 50% wyralicu da Ci efekt jak 'PussyWagon', wyglądać będzie w słońcu jak lustrzana kula disco
    jeśli tak by było to będę zachwycona, zobacz moje preferencje z pierwszego postu

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przyżółkły biały lakier
    By Seiji in forum Styling & Detaling
    Postów: 5
    Data: 20-05-2014, 01:00
  2. [K] iPhone 4s Biały - nowy
    By c0x in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 1
    Data: 12-02-2013, 16:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top