Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Wątek: Dolot do Hond powszechnie zwany PARÓWĄ

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Arias
    Imię: Łukasz
    Skąd: Katowice
    Posty: 34

    Auto: Nissan Primera GT
    Silnik: SR20DEH
    Moc: 150+


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dolot do Hond powszechnie zwany PARÓWĄ

    Może mi ktoś jednoznacznie odpowieć na pytanie co daje parówa ?? od dawna mnie zastanawia mnie jej dziwaczny kształ o zmiennej średnicy, wujek google mówi tylko, że to charakterystyczny typ dolotu montowany w samochodach z silnikiem Hondy, ale co najlepsze do K20 nie zalecany. Ma ktoś jakieś konkretne pomiary z hamowni na "prostym" dolocie i cai z użyciem tego samego stożka, albo jakiś odsyłacz do lektury ??

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    na ck.pl widziałem porównanie cai vs parówa (z wykresami chyba nawet, tylko nie pamiętam w jakim silniku).
    Na parówie zmienia się dźwięk

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  3. #3
    ユーザー
    Awatar monstes
    Imię: Łukasz
    Skąd: częstochowa
    Posty: 365

    Auto: EJ9
    Silnik: d14a4
    Moc: +/- 90hp


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    sebawo Mogłeś coś więcej powiedzieć CAI też nie jest perfect Daje lepiej w górnym zakresie. Od tego bardziej bym już polecał krótszy dolot, zamknięty z nawiewem (nie chodzi o "kibel rurę" z przypadkową długością i średnicą )
    Co do tematu, parówa jest lepsza od oem dolotu i da ci kilka km a jej kształt jest taki, by silnik w pierwszym momencie po wciśnięciu pedału gazu miał większą porcję przefiltrowanego powietrza do zasilenia cylindrów (Dlatego parówa daje lepiej z dołu.Z tego samego powodu zmienia się np też kolektor dolotowy w d14a4 na ten z z6 ma większą pojemność )
    Ale tak po prawdzie mówiąc doloty uniwersalne, do jakich parówa się zalicza..... Wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do .....
    Tak dla porównania
    np. parówa simota+ filtr ok 350
    Dolot u gościa(nie będę robić reklam) ok 200+filtr np filtr fujita 200 i za 400 chyba będziesz miał coś bardziej "odpowiedniego"(chyba że kupisz ten filtr od simoty no to ok 250/300)
    Do K go nie zamontujesz simota też zrobiła dolot o zmiennej średnicy do K serii

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez monstes ; 24-02-2013 o 18:43

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Macioł
    Skąd: Oberschlesien
    Posty: 2,768

    Auto: Osobowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jezeli chodzi tylko o walory akustyczne to tylko parówa

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    monstes Dobrze prawi parówa jest dolotem typu chamber czyli posiada wieksza komore po to by dostarczyc w odpowiednim momencie powietrze.Dlatego tez niektóre auta posiadaja fabrycznie dodatkowe puszki na dolocie które pełnia własnie tą funkcji.Z dolotami jest tak ze np cai jest fajne jak ktoś woli mieć mocny górny zakreś obrótów, parówa jest fajna jak któs chce średnie zakres a na najniższy jest ITB.Dlatego auta na 1/4 maja najcześciej ITB.

    Ja osobiscie bede próbował zrobic cos na wzór
    AEM Dual Chamber Intake System


    ARC Intake chamber


    Top Fuel Power Chamber Intake

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    kilka KM to raczej błąd pomiarowy Ale dolot pod konkretny silnik już ma sens, pod warunkiem, że zmieni się kolektor i przepustnicę. Niestety nie mam porównania, nie jeździłem nigdy na ori dolocie z EK4 więc nie wiem jak by się mój motur zachowywał

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  7. #7
    ユーザー
    Awatar Arias
    Imię: Łukasz
    Skąd: Katowice
    Posty: 34

    Auto: Nissan Primera GT
    Silnik: SR20DEH
    Moc: 150+


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Do mojego GT kolektora ssącego nie wymienię bo nie ma na co (w rozsądnych pieniądzach), jedynie co to zrobię porting przy okazji wymiany kolektora wydechowego i jak się trafi w rozsądnej kasie, bo ostatnio przegapiłem uszczelka atermiczna. Odnośnie samego dolotu to na początku była fabryka z rezonatorem powietrza którą wywaliłem, wstawiłem stożek za przepływkę wlot przepływki ma 2,7 cala od przepływki mam kolano 3" i stożek o wlocie 3", zewnętrzna objętość to 4 cale, ogólnie stożek dość spory walory akustyczne spoko, syczy jak odkurzacz tylko właśnie mnie zastanawiało co parówa ma takiego w sobie teraz już wiem Dzięki bardzo za odpowiedzi, ja w takim razie tylko jeszcze konkretnie odseparuje stożek od silnika i wymienię go na coś firmowego

    Pozdrooo

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar monstes
    Imię: Łukasz
    Skąd: częstochowa
    Posty: 365

    Auto: EJ9
    Silnik: d14a4
    Moc: +/- 90hp


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    sebawo Wszystko ma sens zależy jak się do tego zabierzesz Przy wymianie Samego kolektora(bez przepustnicy) przecież z6 np w d14 ma te same średnice. Wszystko razem jak np ja chcę zrobić czyli dolot,kolektor,wydech już czuć różnicę Sam dolot też zmienia moc. Parówa w zależności od silnika ale zawsze da na + i to nie jest błędem wiadomo w d14 da np 5hp, w d16 chyba ok 10...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar _lukasz_
    Imię: Łukasz
    Skąd: SK
    Posty: 792

    Auto: Erka


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez monstes
    sebawoSam dolot też zmienia moc. Parówa w zależności od silnika ale zawsze da na + i to nie jest błędem wiadomo w d14 da np 5hp, w d16 chyba ok 10...
    yyyyy, sama parówa w d16z6 da 10 km ... chyba jednak nie, max 3-4 km, a to ciężko sprawdzić (błąd pomiarowy hamownii)

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Biuro Rachunkowe
    Sosnowiec ul. Ostrogórska 9
    Tel. 505 716 176
    www.ksiegowasosnowiec.pl


  10. #10
    ユーザー
    Awatar bors
    Imię: Krzysztof
    Skąd: bedzin
    Posty: 810

    Auto: citroen
    Silnik: 1.0
    Moc: 50


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    sama parowa 10 kuca nie doda

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    EG5 K+T for sale PW

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Honda] ELEKTRYK SPEC od Hond Civic Vg, SRS, DIMMER, TEMPOMAT
    By DONgregor in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 0
    Data: 12-07-2015, 22:31
  2. Gałka Accord SPORT CHROM (Pasuje Do wszystkich Hond)
    By 93karol in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 28-04-2015, 11:39
  3. Dolot B16 parówa
    By Macioł in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 02-09-2014, 11:21
  4. [Honda] Dolot powietrza , jak to rozwiazac ?
    By mixoske in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 31
    Data: 07-09-2013, 11:58
  5. Kupie Parówe, inny dolot lub oem dolot prelude z rezonatorem
    By krzysiek16161 in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 6
    Data: 05-08-2013, 17:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top